Vidury pamokos klasiokas aštuntokei padegė plaukus (papildyta)

Šančių vidurinę mokyklą sudrebino dviejų aštuntokų išpuolis. Jie ne tik uždegė bendraklasės plaukus, bet ir grasino praskelti galvą.

Iš nukentėjusiosios šaipėsi

Vakar rytą Šančių vidurinės mokykloje per pamoką aštuntokei padegti plaukai. Mergaitė tai pajuto, kai vienas padegėjų ėmė tapšnoti per nugarą mėgindamas užgesinti svylančią ilgą kasą.

Klasėje akimirksniu pasklido svilėsių kvapas. Netruko paaiškėti ir padegėjai: taip pasielgė mergaitei už nugaros sėdėję 14-15 metų bendraklasiai.

Lietuvių kalbos mokytoja Dalė Bubelienė "Kauno dienos" žurnalistams pasakojo, kad ją šokiravo ne tik pats incidentas, bet ir klasės reakcija: mokiniai iš nukentėjusiosios pradėjo šaipytis ir juoktis. Mergaitė net norėjo incidentą nuslėpti ir niekam apie tai nepasakoti, tačiau sulaukė vienos bendraklasės ir mokytojų palaikymo.

Mergaitės tėvas Romas Brazys pasakojo, kad jo dukrai buvo grasinama susidorojimu. "Jai sakė, kad sumuš, perskels galvą, jei ji bent žodžiu kam nors prasitars. Tokius veikėjus būtina sutramdyti, kad jie nustotų terorizuoti kitus", - kalbėjo tėvas.

Įžūlumas staiga pradingo

"Iš pradžių pamaniau, kad kažkas padegė suolą, bet netrukus supratome, kas nukentėjo. Mergaitė nešioja ilgus palaidus plaukus, beveik siekiančius juosmenį. Ji puiki mokinė. Nesuvokiu, už ką galėjo sulaukti tokios bendraklasių paniekos, - pasakojo mokytoja. - Supratusi, kad tai buvo už mergaitės sėdėjusių mokinių darbas, liepiau jiems skubiai atsistoti ir išeiti iš klasės."

Laimė, kad patyčių sulaukusiai mergaitei nusvilo tik plaukų galiukai, tad rimtesnių sužalojimų ji išvengė ir medikų pagalbos neprireikė.

"Baisu net pagalvoti, kaip viskas būtų baigęsi, jei mergaitės plaukai būtų įsiliepsnoję", - būgštavo mokytoja D.Bubelienė.

Pirminiais duomenimis, aštuntokas į mokyklą atsinešė žiebtuvėlį ir suolo draugą įkalbėjo padegti priešais sėdėjusios bendramokslės plaukus.

Išviestas pas mokyklos direktorių Romaną Jasulaitį, padegėjas prarado visą įžūlumą, o galiausiai pravirko.

Anglų kalbos mokanti 8 b klasės auklėtoja Dalia Černiauskienė spėja, kad vienam aštuntokui blogą įtaką daro dėl elgesio ir pamokų lankymo dažnai rūpesčių keliantis bendraklasis.

Mokyklos direktorius R.Jasulaitis patvirtino, kad rimtai svarstoma, ar šis moksleivis neturėtų būti auklėjamas Vaikų socializacijos centre.

Neturi teisės apieškoti

Iškart po incidento Šančių vidurinės mokyklos vadovas paskambino nukentėjusiosios mergaitės tėvui, o vėliau su juo parašė pareiškimą policijai.

"Šį įvykį vertinu kaip pasikėsinimą į žmogaus sveikatą ir net gyvybę, - kalbėjo R.Jasulaitis. - Esu įsitikinęs, kad ne vien suaugusieji, bet ir vaikai turi jausti atsakomybę už savo poelgius. Juk naivu tikėtis, kad sulaukusiajam šešiolikos ar aštuoniolikos staiga pasakysime, kad nuo šiol jis jau pats atsako už savo veiksmus, ir šis staiga taps protingesnis. Prie to reikia pratinti nuo mažumės."

Direktorius įsitikinęs, kad toks incidentas nebūtų nutikęs, jeigu mokytojai netrukdomi galėtų apžiūrėti moksleivių kuprines. Tačiau nemaža dalis Šančių vidurinės mokyklos auklėtinių tėvų nėra tam davę sutikimo. Jei pedagogai, neturėdami tėvų sutikimo, apžiūrėtų įtarimų sukėlusio moksleivio kuprinę, turėtų atsakyti už šiurkštų vaikų teisių pažeidimą.

"Mokiniai rūpinasi tik savo teisėmis, bet nepaiso pareigų. Negali žinoti, ar vaikas kuprinėje neturi peilio ar dujinio pistoleto", - susirūpinęs kalbėjo mokyklos vadovas.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių