Verdiktas: Klaipėdoje reikės mokėti už stovėjimą kiemuose

Klaipėdoje sumažės vietų, kus automobilius bus galima statyti nemokamai. Politikai ketvirtadienį nusprendė apmokestinti ir kiemus, ir pajūrį.

Diskusijos dėl teritorijų, kuriose reikės mokėti rinkliavą už automobilių stovėjimą, ketvirtadienį buvo baigtos, nes politikai priėmė lemiamą sprendimą.

Jų nuomone, teisinga, jog daugiabučių namų kiemai raudonojoje ir geltonojoje zonoje būtų apmokestinti. Kitaip tariant, tie, kurie palikdavo mašinas kiemuose, dabar turės mesti litus į stovos skaitiklius. Taip esą siekiama išvaduoti klaipėdiečių kiemus nuo svetimų automobilių.

Paties gyventojams, kad jie galėtų statyti automobilius savo kieme nemokamai, reikės gauti leidimą iš savivaldybės. Jo kaina metams – 5 litai. Tačiau antrasis leidimas statyti automobilį kieme tam pačiam bute gyvenančiam vairuotojui metams geltonojoje ir raudonojoje zonose kainuos 250 litų, žaliojoje zonoje – 100 litų.

Tokius leidimus nusipirkę gyventojai savo automobilius nemokamai galės statyti 200 metrų spinduliu nuo daugiabučio namo, kuriame gyvena.

Naujovė ta, kad leidimus galės nusipirkti ne tik butų savininkai, bet ir juos legaliai išsinuomoję asmenys.

Kai kurie politikai ir verslininkai priekaištavo, jog neteisinga apmokestinti daugiabučių namų kiemus, kai senamiestyje ir miesto centre nėra įrengta aikštelių, kur automobilius būtų galima statyti nemokamai.

Naujos tvarkos šalininkai aiškino, jog tokia galimybė gyventojams bus sudaryta – įvesta mėlynoji zona. Tai – aikštelė, esanti Pilies g. 4, aikštelės prie buvusios Vydūno mokyklos, Bangų gatvėje prie buvusio tabako fabriko, prie Senojo turgaus.

Tačiau šiose aikštelėse už stovėjimą taip pat reikės mokėti. Stovėjimo kaina iki 4 valandų kainuos 2 litus, iki 8 valandų – 4 litus, 10-ies valandų stovėjimas kainuos 6 litus.

„Mokestis simbolinis, tačiau jo reikia, kad tos aikštelės netaptų vieta, kur pastatatomi ir paliekami nenaudojami automobiliai“, - aiškino viešosios įstaigos „Klaipėdos keleivinis transportas“ direktorius Gintaras Neniškis.

Politikai ketvirtadienį miesto tarybos posėdyje nustatė dar daugiau vietų, kur už automobilių stovėjimą reikės mokėti. Viena jų – pajūris. Anksčiau žaliojoje zonoje rinkliavą už stovėjimą reikėjo mokėti tik aikštelėse, o dabar apmokestintos visos Melnragės gatvės ir kiemai, kurių žemė yra ne privati nuosavybė.

Žalioji zona ne tik išplėsta, tačiau padidinta ir joje renkama rinkliava. Už valandą stovėjimo teks mokėti litą, dabar rinkliavos dydis yra litas už pusantros valandos.

Rinkliava bus renkama nuo gegužės 1 dienos iki rugsėjo 15-osios.

Tokia pat rinkliava, kokia žaliojoje zonoje, įvesta ir Šiaurės rage bei Kruizinių laivų terminale.

Politikai ketvirtadienį pritarė ir vadinamajai užmaršumo rinkliavai. Jei žmogus nesusimoka už automobilio stovėjimą, tačiau iki tos pačios dienos vidurnakčio sumoka rinkliavą už visos dienos stovėjimą, jam nebus surašomas protokolas.

„Visi šie pakeitimai siūlomi tam, kad Klaipėdoje būtų tvarka. Jei jos norime, už automobilių stovėjimą reikės mokėti visame mieste, tik dar neaišku, nei kiek, nei nuo kada. Socializmo laikai baigėsi“, - teigė Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorė Judita Simonavičiūtė.

17 miesto tarybos narių pasisakė už mokamo automobilių stovėjimo pokyčius, 4 buvo prieš, o penki susilaikė.

Visi šie pasikeitimai įsigalios nuo kitų metų pradžios.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anekdotas

Anekdotas portretas
Apmokestinti kiemai maziau teršia gamtą.

vairuotojas

vairuotojas portretas
Miesto valdžia turėtų būti renkama iš žmonių, kurie čia ir gyvena. Pvz. : miesto meras ar kokia kita "galva" gyvendama kažkokiame kalabibiskyje nusprendžia kiek, kokių automobiliu miesto žmogus gali laikyti savo namo kieme. Jei sprendimus priimančius "gigantus" jų sprendimai taip pat paliestų, tai gal tie sprendimai taptų protingesni ?

bukimevieningi.lt

bukimevieningi.lt portretas
Sekančiais metais planuojama apmokestinti lietų :D
VISI KOMENTARAI 95
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Uoste lankysis net keturi kruiziniai laivai
  Uoste lankysis net keturi kruiziniai laivai

  Rugpjūčio 24-26 d. Klaipėdos uoste lankysis keturi kruiziniai laivai. ...

 • Pėsčiųjų žygio dalyviai ruošiasi unikaliam startui
  Pėsčiųjų žygio dalyviai ruošiasi unikaliam startui

  Lietuvoje vis populiarėjant ir artėjant pirmajam „Neringos žygiui“, kuris rugsėjo 16 d. kvies susipažinti su Kuršių nerijos legendomis, vis daugiau gyventojų kyla klausimas, kaip pasiruošti žygiui, kad į batus nepribirtų sm...

 • Siekiama sugrąžinti senąjį Nidos švyturio žibintą
  Siekiama sugrąžinti senąjį Nidos švyturio žibintą

  Beveik prieš metus užgesinus senąjį švytuoklinį Nidos švyturio žibintą, jo šviesos pasiilgę žmonės pasiryžo patys finansuoti naujos lempos pirkimą ir montavimą, rašo dienraštis „Lietuvos žinios&ldquo...

  1
 • Klaipėdos vicemeras A. Šulcas: mitas, kad gyvename skurde
  Klaipėdos vicemeras A. Šulcas: mitas, kad gyvename skurde

  Klaipėdoje, kaip ir visoje šalyje, minima Juodojo kaspino ir Baltijos kelio diena. Trečiadienio vakarą būrelis patriotiškai nusiteikusių žmonių susirinko prie paminklo vieningai Lietuvai „Arka“ ir kukliai paminėjo to meto įvy...

  17
 • Kelionės kaina – tarsi mįslė
  Kelionės kaina – tarsi mįslė

  Iš Klaipėdos į turistinę kelionę susiruošę žmonės kaskart patiria daugiau išlaidų negu tokį pat kelialapį įsigiję vilniečiai. Uostamiesčio gyventojams tenka pakloti bemaž 40 eurų dar ir už tai, kad būtų nuvežti į Kaun...

  10
 • Paplūdimio tualete nerado užrakto
  Paplūdimio tualete nerado užrakto

  Į konteinerinį tualetą, esantį Antrosios Melnragės paplūdimio prieigose arčiau mašinų stovėjimo aikštelės, užsukęs klaipėdietis nustėro. Durys buvo be rankenų, užsirakinti neįmanoma. ...

 • Daug žadanti nauja metų pradžia
  Daug žadanti nauja metų pradžia

  Šiuos mokslo metus Klaipėda pradės puse tūkstančio moksleivių daugiau nei pernai. Prognozuojama, kad jų daugės ir kitais metais. Iš viso šiais metais mokyklose laukiama beveik 20 tūkst. jaunųjų klaipėdiečių. ...

 • Atostogavo ir Klaipėdos miesto valdžia
  Atostogavo ir Klaipėdos miesto valdžia

  Baigiantis rugpjūčiui galimybe pailsėti pasinaudojo nemažai svarbių uostamiesčio valdžios atstovų. Tarp ką tik baigusių atostogauti – Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas. Tiesa, atit...

 • Uniformos – skiriamasis mokyklos ženklas
  Uniformos – skiriamasis mokyklos ženklas

  Įvairiaspalviai švarkai, languoti sarafanai, megztukai ar liemenės tapo skiriamuoju kiekvienos ugdymo įstaigos ženklu. Ir šiandien jau vargiai beišgirstume pasipiktinimą, kam reikalingos tos uniformos mokyklose. Priešingai, mok...

  5
 • Ministras: Klaipėdos SGD terminalo potencialas dar neišnaudotas
  Ministras: Klaipėdos SGD terminalo potencialas dar neišnaudotas

  Šiandien energetikos ministro Žygimanto Vaičiūno ir JAV kompanijos „Cheniere“ viceprezidento Frederiko Smits van Oyeno susitikime aptartos regioninės gamtinių dujų rinkos kūrimo aktualijos ir tolimesnio bendradarbiavimo perspektyvos. ...

  12
Daugiau straipsnių