Verdiktas: Klaipėdoje reikės mokėti už stovėjimą kiemuose

Klaipėdoje sumažės vietų, kus automobilius bus galima statyti nemokamai. Politikai ketvirtadienį nusprendė apmokestinti ir kiemus, ir pajūrį.

Diskusijos dėl teritorijų, kuriose reikės mokėti rinkliavą už automobilių stovėjimą, ketvirtadienį buvo baigtos, nes politikai priėmė lemiamą sprendimą.

Jų nuomone, teisinga, jog daugiabučių namų kiemai raudonojoje ir geltonojoje zonoje būtų apmokestinti. Kitaip tariant, tie, kurie palikdavo mašinas kiemuose, dabar turės mesti litus į stovos skaitiklius. Taip esą siekiama išvaduoti klaipėdiečių kiemus nuo svetimų automobilių.

Paties gyventojams, kad jie galėtų statyti automobilius savo kieme nemokamai, reikės gauti leidimą iš savivaldybės. Jo kaina metams – 5 litai. Tačiau antrasis leidimas statyti automobilį kieme tam pačiam bute gyvenančiam vairuotojui metams geltonojoje ir raudonojoje zonose kainuos 250 litų, žaliojoje zonoje – 100 litų.

Tokius leidimus nusipirkę gyventojai savo automobilius nemokamai galės statyti 200 metrų spinduliu nuo daugiabučio namo, kuriame gyvena.

Naujovė ta, kad leidimus galės nusipirkti ne tik butų savininkai, bet ir juos legaliai išsinuomoję asmenys.

Kai kurie politikai ir verslininkai priekaištavo, jog neteisinga apmokestinti daugiabučių namų kiemus, kai senamiestyje ir miesto centre nėra įrengta aikštelių, kur automobilius būtų galima statyti nemokamai.

Naujos tvarkos šalininkai aiškino, jog tokia galimybė gyventojams bus sudaryta – įvesta mėlynoji zona. Tai – aikštelė, esanti Pilies g. 4, aikštelės prie buvusios Vydūno mokyklos, Bangų gatvėje prie buvusio tabako fabriko, prie Senojo turgaus.

Tačiau šiose aikštelėse už stovėjimą taip pat reikės mokėti. Stovėjimo kaina iki 4 valandų kainuos 2 litus, iki 8 valandų – 4 litus, 10-ies valandų stovėjimas kainuos 6 litus.

„Mokestis simbolinis, tačiau jo reikia, kad tos aikštelės netaptų vieta, kur pastatatomi ir paliekami nenaudojami automobiliai“, - aiškino viešosios įstaigos „Klaipėdos keleivinis transportas“ direktorius Gintaras Neniškis.

Politikai ketvirtadienį miesto tarybos posėdyje nustatė dar daugiau vietų, kur už automobilių stovėjimą reikės mokėti. Viena jų – pajūris. Anksčiau žaliojoje zonoje rinkliavą už stovėjimą reikėjo mokėti tik aikštelėse, o dabar apmokestintos visos Melnragės gatvės ir kiemai, kurių žemė yra ne privati nuosavybė.

Žalioji zona ne tik išplėsta, tačiau padidinta ir joje renkama rinkliava. Už valandą stovėjimo teks mokėti litą, dabar rinkliavos dydis yra litas už pusantros valandos.

Rinkliava bus renkama nuo gegužės 1 dienos iki rugsėjo 15-osios.

Tokia pat rinkliava, kokia žaliojoje zonoje, įvesta ir Šiaurės rage bei Kruizinių laivų terminale.

Politikai ketvirtadienį pritarė ir vadinamajai užmaršumo rinkliavai. Jei žmogus nesusimoka už automobilio stovėjimą, tačiau iki tos pačios dienos vidurnakčio sumoka rinkliavą už visos dienos stovėjimą, jam nebus surašomas protokolas.

„Visi šie pakeitimai siūlomi tam, kad Klaipėdoje būtų tvarka. Jei jos norime, už automobilių stovėjimą reikės mokėti visame mieste, tik dar neaišku, nei kiek, nei nuo kada. Socializmo laikai baigėsi“, - teigė Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorė Judita Simonavičiūtė.

17 miesto tarybos narių pasisakė už mokamo automobilių stovėjimo pokyčius, 4 buvo prieš, o penki susilaikė.

Visi šie pasikeitimai įsigalios nuo kitų metų pradžios.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anekdotas

Anekdotas portretas
Apmokestinti kiemai maziau teršia gamtą.

vairuotojas

vairuotojas portretas
Miesto valdžia turėtų būti renkama iš žmonių, kurie čia ir gyvena. Pvz. : miesto meras ar kokia kita "galva" gyvendama kažkokiame kalabibiskyje nusprendžia kiek, kokių automobiliu miesto žmogus gali laikyti savo namo kieme. Jei sprendimus priimančius "gigantus" jų sprendimai taip pat paliestų, tai gal tie sprendimai taptų protingesni ?

bukimevieningi.lt

bukimevieningi.lt portretas
Sekančiais metais planuojama apmokestinti lietų :D
VISI KOMENTARAI 95
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • KU Taryba E. Juzeliūno prašymą tenkins nuo gegužės 2 dienos
  KU Taryba E. Juzeliūno prašymą tenkins nuo gegužės 2 dienos

  Balandžio 23 d. vyko paskutinis Klaipėdos universiteto (KU) Tarybos posėdis, kuriai vadovavo Arnoldas Šileika. Pagrindinis paskutiniojo posėdžio klausimas – laikinai einančio Klaipėdos universiteto rektoriaus pareigas asmens paskyrimas. ...

 • Rotarietės skatina vaikus savanoriauti
  Rotarietės skatina vaikus savanoriauti

  Rotary klubo "Karalienė Luizė" draugystę su vaikais praturtino dar vienas prasmingas susitikimas - globos įstaigose ir globėjų šeimose augantys paaugliai turėjo galimybę daugiau sužinoti apie savanorystės tikslus ir galimybes. ...

 • Palangos pakrantę lopys smėliu iš Šventosios
  Palangos pakrantę lopys smėliu iš Šventosios

  Trečiadienio pasėdyje vyriausybė svarstys, ar pritarti sprendimui, kad Palangos miesto savivaldybė gali paimti smėlį iš Šventosios savo paplūdimiams papildyti. ...

 • Universitetas ims bristi iš balos
  Universitetas ims bristi iš balos

  Klaipėdos universiteto rektoriaus Eimučio Juzeliūno pasitraukimą iš pareigų galėjo lemti ir atstatydinimo baimė. Pasitraukimas esą būtų neišvengiamas, jei universiteto taryba nepatvirtintų rektoriaus ataskaitos. O būtent tokios nuosta...

 • Laivyno pastato statyba stabtelėjo dėl teismo
  Laivyno pastato statyba stabtelėjo dėl teismo

  Unikalus atvejis, kai uosto konkursas teismui buvo apskųstas dėl neva pateiktos pernelyg mažos darbų pirkimo kainos. ...

  1
 • Mūšiai mieste: gerai ar blogai?
  Mūšiai mieste: gerai ar blogai?

  Praėjusią savaitę klaipėdiečiai miesto gatvėse bei kai kurių daugiabučių namų kiemuose susidurdavo su ginkluotais kareiviais, matė, kaip jie kūrė įtvirtinimus ir praktikavosi ginti arba šturmuoti pastatus. Kasdien girdėdami naujienų apie...

  4
 • Šveicarijoje verslą sukūrusi klaipėdietė stebuklais netiki
  Šveicarijoje verslą sukūrusi klaipėdietė stebuklais netiki

  Šiuo metu svetur savo gyvenimą kurianti lietuvių verslininkė Ingrida Elijošiūtė buvo viena pirmųjų moterų vadovių ir valdybos narių Nepriklausomybę atkūrusioje Lietuvoje. Ji drąsiai žengė į tokias verslo sritis kaip bankininkyst...

 • Pilies tiltą pakels kasdien
  Pilies tiltą pakels kasdien

  Navigacinio sezono metu – nuo gegužės 1-osios iki spalio 31 dienos – Pilies tiltas bus pakeliamas kasdien. Norima, kad į Dangę įplauktų laivai, kurie papuoštų miestą. ...

  5
 • Pernai daugiausiai socialinių būstų įgijo Klaipėda
  Pernai daugiausiai socialinių būstų įgijo Klaipėda

  Pernai daugiausiai socialinių būstų įsigijo Klaipėdos miesto savivaldybė, o beveik pusė savivaldybių neįsigijo iš viso. ...

 • Ribojimai į uostą kviesti užsieniečius
  Ribojimai į uostą kviesti užsieniečius

  Stengdamasi išvengti nesąžiningumo atvejų valdžia dažnai prisigalvoja schemų, kurios trukdo sąžiningam verslui. ...

  5
Daugiau straipsnių