Velykų šventė: margučiai, šokiai ir žaidimai

Antrąją Šv.Velykų dieną kauniečiai suplūdo į Rotušės aikštę: margučių ridenimo varžybos ir žaidimai džiugino ne tik vaikus, bet ir jų tėvelius.

Atgabeno didžiulį margutį

"Sveiki sulaukę šventų Velykų! Būkite sveiki ir laimingi!", - iš juodbėriu kinkyto vežimo Laisvės alėjos praeivius sveikino velykė ir jos talkininkai.

Balta skarele pasidabinusi moteriškė su pintine ant kelių kvietė miestiečius keliauti į Rotušės aikštę - esą ten jie sužinosią visas Velykų paslaptis. Tautiniais drabužiais pasipuošę jaunuoliai ne tik garsiai skelbė pavasario pradžią, bet ir stengėsi vandeniu aptaškyti kuo daugiau žmonių.

"Laiminu ir linkiu, kad jums metai būtų turtingi, kad Dievas sveikatos nepagailėtų ir rugiai užderėtų", - linksmino keliauninkai.

Paskui velykinį vežimą traukė vis didesnis būrys žmonių, o vaikams ypač knietėjo paliesti vežime pūpsojusį milžinišką vyšninį kiaušinį, išmargintą geltonais ornamentais ir perrištą dideliu kaspinu.

Rotušės aikštėje kauniečių laukė tradicinis Velykų medis, nusagstytas šiaudiniais paukščiais ir margučiais, velykaičių ridenimo takeliai, liaudies muzikantai ir gardumynai.

Bandė išridenti laimę

Į aikštę įdardėjusį vežimą pasitikęs šventės vedėjas sukvietė stipriausius vyrus, kad iškeltų didįjį margutį. Ant grindinio atsidūrusį kiaušinį apspitę vaikai stūmė jį scenos link.

"O dabar: neženoti berneliai - prie kiaušinio, jeigu norite damą susirasti!, - kvietė gaspadorius. - Kas prisilies prie margučio, tam metai bus geri".

Didžiausias būrys miestiečių susirinko prie velykaičių ridenimo takelių. Ten užvirė rimta kova, kurioje daugiausia dalyvavo mažieji kauniečiai.

"Kai atsižais vaikai, pasivaržysime ir mes", - šyptelėjo solidaus amžiaus vyriškis. Greta jo stovėjęs pensininkas Algimantas iš kišenės ištraukė ryškiaspalvį margutį ir pasigyrė, kad šis vakar jam padėjo nugalėti visus namiškius.

Pro juos prasibrovęs 2,5 m. Rėjus pritūpė prie lovelio ir, traukdamas iš pintinės vieną už kitą gražesnius margučius, ėmė leisti juos nuo takelio.

"Dažėme dviese Rėjumi, o paskui mama virė", - didžiavosi berniuko tėtis Mindaugas.

Inžinierius Vytautas į šventę atsinešė paties pasigamintą lovelį, ant kurio nugarėlės surašyti visi margučių ridenimo varžybose nuo 2004-ųjų dalyvavusių šeimos narių vardai.

"Kasmet dalyvių daugėja, nes atsiranda naujų anūkų", - nusišypsojo Vytautas.

Marginti - smagi atrakcija

Septynmetė Miglė nuo šventės pradžios nekantriai trypčiojo prie margučių ridenimo takelių. Iš dailios, pavasariniais kačiukais apkaišytos, pintinės traukdama velykaičius mergaitė pasakojo, kaip juos su mama margino.

"Kai kuriuos pasiliksiu ir rytoj nusinešiu į mokyklą", - sakė Miglė.

Kauniečiai Renata ir Armindas pasakojo, kad Velykos yra viena linksmiausių šeimos švenčių. Pirmąją Velykų dieną jie švenčia su šeimą, o antrąją traukia į miestą.

"Pavalgėme, o paskui ėjome į kiemą ridenti margučių, - įspūdžiais dalijosi jų dukra, ketverių Ugnė.

Su mažąja Adele į šventę atėjusi Daiva su Tadu tikino, kad į miestą per Velykas jau seniai nebuvo išsiruošę. Esą paprastai pavasario šventę likdavo namuose su artimaisiais.

"Dažėme margučius ne tik svogūno lukštais, bet ir vašku, specialia folija, kuri palieka tarsi aukso žymes", - pasakojo Daiva.

Šokoladinio zuikio rekordas

Prekybos ir laisvalaikio centras "Mega" kauniečiams padovanojo didžiulę šokoladinę Velykų zuikio skulptūrą. Toną sverianti, iš šokoladukų "Milka" pastatyta skulptūra pretendavo į didžiausios šokoladinės skulptūros rekordą.

"Kvietėme specialistus, kad užfiksuotų rekordą. Neteko girdėti, kad Kaune būtų buvusi pastatyta didesnė šokoladinė skulptūra", - sakė prekybos ir laisvalaikio centrą valdančios bendrovės "Baltic Red Management" rinkodaros vadovė Rasa Vyšniauskienė. Ji džiaugėsi, kad specialistai rekordą patvirtino.

Nuo šeštadienio šokoladukus "Megos" lankytojams daliję prekybos centro atstovai sakė, kad saldumynams neatsispyrė ne tik vaikai, bet ir suaugusieji. 5 metrų aukščio skulptūrą sudarė 100 tūkst. šokoladukų.


Šiame straipsnyje: Velykos

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Raudondvario dvare pagerbti medikai
  Raudondvario dvare pagerbti medikai

  Ketvirtadienį Raudondvario dvare paminėta Medicinos darbuotojų diena. Renginys surengtas menų inkubatoriaus salėje, kur praėjusių metų rugsėjį vyko Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Sveikų regionų tinklo (SRT) pasitarimas. Kauno rajono savival...

  2
 • Kaunietė mergina prašo padėti alkstančiai močiutei
  Kaunietė mergina prašo padėti alkstančiai močiutei

  Itin jautriu įrašu savo socialinio tinklalapio "Facebook" paskyroje pasidalijo jauna kaunietė. Skatinimas padėti vargstančiai senjorei akimirksniu sulaukė didelio dėmesio. ...

  11
 • Pilietiškas jaunimas gėdino Kauno vairuotojus
  Pilietiškas jaunimas gėdino Kauno vairuotojus

  Nors lyja lietus ir norisi nesušlapti, neįgaliojo vietoje automobilio bet kas palikti negali. Su tokia nuostata pilietiškas jaunimas gėdino Kauno vairuotojus, kurie užėmė neįgaliųjų vietas, nors čia statyti automobilio neturėjo teisės....

  6
 • Pradėtos L. Anužienės atleidimo procedūros
  Pradėtos L. Anužienės atleidimo procedūros

  Penktadienį posėdžiavę Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro dalininkai pradėjo centro vadovės Laimutės Anužienės atleidimo procedūras, sako Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) Mokymosi visą gyvenimą departamento direktorius S...

  8
 • Kaune vyks didžiausias dizaino festivalis Lietuvoje
  Kaune vyks didžiausias dizaino festivalis Lietuvoje

  Artėjančią savaitę, gegužės 1-7 dienomis, Kaune vyks šeštą kartą rengiamas festivalis „Dizaino savaitė 2017“. Viename iš tarpukario modernizmo architektūros perlų – „Pieno centro“ rūmuose&ldqu...

 • V. Adamkus: džiaugiuosi, kad biblioteka tapo traukos centru Kaune
  V. Adamkus: džiaugiuosi, kad biblioteka tapo traukos centru Kaune

  Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus, įsikūręs tarpukario Lietuvos užsienio reikalų ministerijos pastate Kaune (S. Daukanto g. 25), balandžio 29 dieną minės vienerių metų sukaktį. Pats prezidentas teigia esąs maloniai nustebintas, kad bibl...

  1
 • Kuo nustebins „Mokslo sala“?
  Kuo nustebins „Mokslo sala“?

  Praėjusį ketvirtadienį iš penkių senojo žemyno valstybių atvykę profesionalai padėjo stiprius pamatus Kaune planuojamo mokslo populiarinimo centro koncepcijos sukūrimui. Intensyvią sesiją Kaune surengę mokslo centrų ekspertai galutinius sav...

  5
 • VDU rengiasi atverti R. Sakadolskio medijų laboratoriją
  VDU rengiasi atverti R. Sakadolskio medijų laboratoriją

  Gegužės 3 d. Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) daugiafunkciame mokslo ir studijų centre (V. Putvinskio g. 23, 1 a.) vyks oficialus Lietuvos ir JAV žurnalisto, VDU lektoriaus Romo Sakadolskio medijų laboratorijos atidarymas. ...

 • Kauniečius slegia rekordinis šildymo sezonas
  Kauniečius slegia rekordinis šildymo sezonas

  Beveik septynis mėnesius Kaune trunkančio šildymo sezono pabaigos dar nematyti. Šis šildymo sezonas jau muša rekordus. ...

  12
 • „Kauno autobusai“ baiminasi liūdniausio scenarijaus
  „Kauno autobusai“ baiminasi liūdniausio scenarijaus

  Kol Seimas neapsisprendė, kaip pasielgti su Prezidentės vetuotomis įstatymo pataisomis dėl vidaus sandorių, "Kauno autobusuose" tvyro įtampa. Savivaldybės bendrovė baiminasi liūdniausio scenarijaus. ...

  40
Daugiau straipsnių