Velykų šventė: margučiai, šokiai ir žaidimai

Antrąją Šv.Velykų dieną kauniečiai suplūdo į Rotušės aikštę: margučių ridenimo varžybos ir žaidimai džiugino ne tik vaikus, bet ir jų tėvelius.

Atgabeno didžiulį margutį

"Sveiki sulaukę šventų Velykų! Būkite sveiki ir laimingi!", - iš juodbėriu kinkyto vežimo Laisvės alėjos praeivius sveikino velykė ir jos talkininkai.

Balta skarele pasidabinusi moteriškė su pintine ant kelių kvietė miestiečius keliauti į Rotušės aikštę - esą ten jie sužinosią visas Velykų paslaptis. Tautiniais drabužiais pasipuošę jaunuoliai ne tik garsiai skelbė pavasario pradžią, bet ir stengėsi vandeniu aptaškyti kuo daugiau žmonių.

"Laiminu ir linkiu, kad jums metai būtų turtingi, kad Dievas sveikatos nepagailėtų ir rugiai užderėtų", - linksmino keliauninkai.

Paskui velykinį vežimą traukė vis didesnis būrys žmonių, o vaikams ypač knietėjo paliesti vežime pūpsojusį milžinišką vyšninį kiaušinį, išmargintą geltonais ornamentais ir perrištą dideliu kaspinu.

Rotušės aikštėje kauniečių laukė tradicinis Velykų medis, nusagstytas šiaudiniais paukščiais ir margučiais, velykaičių ridenimo takeliai, liaudies muzikantai ir gardumynai.

Bandė išridenti laimę

Į aikštę įdardėjusį vežimą pasitikęs šventės vedėjas sukvietė stipriausius vyrus, kad iškeltų didįjį margutį. Ant grindinio atsidūrusį kiaušinį apspitę vaikai stūmė jį scenos link.

"O dabar: neženoti berneliai - prie kiaušinio, jeigu norite damą susirasti!, - kvietė gaspadorius. - Kas prisilies prie margučio, tam metai bus geri".

Didžiausias būrys miestiečių susirinko prie velykaičių ridenimo takelių. Ten užvirė rimta kova, kurioje daugiausia dalyvavo mažieji kauniečiai.

"Kai atsižais vaikai, pasivaržysime ir mes", - šyptelėjo solidaus amžiaus vyriškis. Greta jo stovėjęs pensininkas Algimantas iš kišenės ištraukė ryškiaspalvį margutį ir pasigyrė, kad šis vakar jam padėjo nugalėti visus namiškius.

Pro juos prasibrovęs 2,5 m. Rėjus pritūpė prie lovelio ir, traukdamas iš pintinės vieną už kitą gražesnius margučius, ėmė leisti juos nuo takelio.

"Dažėme dviese Rėjumi, o paskui mama virė", - didžiavosi berniuko tėtis Mindaugas.

Inžinierius Vytautas į šventę atsinešė paties pasigamintą lovelį, ant kurio nugarėlės surašyti visi margučių ridenimo varžybose nuo 2004-ųjų dalyvavusių šeimos narių vardai.

"Kasmet dalyvių daugėja, nes atsiranda naujų anūkų", - nusišypsojo Vytautas.

Marginti - smagi atrakcija

Septynmetė Miglė nuo šventės pradžios nekantriai trypčiojo prie margučių ridenimo takelių. Iš dailios, pavasariniais kačiukais apkaišytos, pintinės traukdama velykaičius mergaitė pasakojo, kaip juos su mama margino.

"Kai kuriuos pasiliksiu ir rytoj nusinešiu į mokyklą", - sakė Miglė.

Kauniečiai Renata ir Armindas pasakojo, kad Velykos yra viena linksmiausių šeimos švenčių. Pirmąją Velykų dieną jie švenčia su šeimą, o antrąją traukia į miestą.

"Pavalgėme, o paskui ėjome į kiemą ridenti margučių, - įspūdžiais dalijosi jų dukra, ketverių Ugnė.

Su mažąja Adele į šventę atėjusi Daiva su Tadu tikino, kad į miestą per Velykas jau seniai nebuvo išsiruošę. Esą paprastai pavasario šventę likdavo namuose su artimaisiais.

"Dažėme margučius ne tik svogūno lukštais, bet ir vašku, specialia folija, kuri palieka tarsi aukso žymes", - pasakojo Daiva.

Šokoladinio zuikio rekordas

Prekybos ir laisvalaikio centras "Mega" kauniečiams padovanojo didžiulę šokoladinę Velykų zuikio skulptūrą. Toną sverianti, iš šokoladukų "Milka" pastatyta skulptūra pretendavo į didžiausios šokoladinės skulptūros rekordą.

"Kvietėme specialistus, kad užfiksuotų rekordą. Neteko girdėti, kad Kaune būtų buvusi pastatyta didesnė šokoladinė skulptūra", - sakė prekybos ir laisvalaikio centrą valdančios bendrovės "Baltic Red Management" rinkodaros vadovė Rasa Vyšniauskienė. Ji džiaugėsi, kad specialistai rekordą patvirtino.

Nuo šeštadienio šokoladukus "Megos" lankytojams daliję prekybos centro atstovai sakė, kad saldumynams neatsispyrė ne tik vaikai, bet ir suaugusieji. 5 metrų aukščio skulptūrą sudarė 100 tūkst. šokoladukų.


Šiame straipsnyje: Velykos

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Kauno automobilių turgus keičiasi kasmet
  Kauno automobilių turgus keičiasi kasmet

  Rusai, baltarusiai, kazachai, kirgizai, moldavai, ukrainiečiai ir lietuviai – tik keletas tautybių, kurių pirkėjus galima buvo sutikti per 23 Kauno automobilių turgaus gyvavimo metus. Atlaikęs įvairiausius permainų vėjus, Kauno automobilių turg...

  8
 • Nekuklūs Kauno užmojai už 300 mln. eurų
  Nekuklūs Kauno užmojai už 300 mln. eurų

  Savivaldybė jau baigia sudėlioti 2017 m. Kauno miesto biudžetą. Šiemet užmojai dar didesni, tačiau miesto vadovai tikina, kad viskas paremta realiomis prognozėmis. ...

  37
 • Laisvės alėjoje praeiviai tapo apiplėšimo liudininkais
  Laisvės alėjoje praeiviai tapo apiplėšimo liudininkais

  Informaciniais lankstinukais, jautriais priminimais ir inscenizuotu plėšimu šiandien kauniečiai buvo kviečiami užjausti nusikaltimų aukas ir užkirsti kelią panašiems įvykiams. ...

 • Kauno studentai padeda kurti Birštono veidą
  Kauno studentai padeda kurti Birštono veidą

  Dažniau besilankantys Birštono mieste tikrai pastebi didelį tuščią sklypą prie pat įvažiavimo į kurortą. Birštono savivaldybė nuolat ieško galimų sprendimų, kurie leistų panaudoti šią erdvę pritaikant ją miest...

  1
 • Prie Amalių pervažos – netikėtumas vairuotojams
  Prie Amalių pervažos – netikėtumas vairuotojams

  Antradienio rytą greitį mėgstantys pažeidėjai galėjo kiek lengviau atsipūsti – moderniausia greičio fiksavimo įranga aprūpinta policijos „Škoda“ visą rytą tykiai stovėjo prie Amalių pervažos. Čia pareigūnai tikrino ne ...

  1
 • Kačerginei, Kulautuvai ir Zapyškiui suteiktas kurorto statusas
  Kačerginei, Kulautuvai ir Zapyškiui suteiktas kurorto statusas

  Vyriausybė trečiadienį nutarė suteikti kurortinės teritorijos statusą Kauno rajone esantiems Kačerginės ir Kulautuvos miesteliams bei daliai Zapyškio miestelio. ...

  4
 • Alternatyva spūstims daugiabučių kiemuose
  Alternatyva spūstims daugiabučių kiemuose

  Daugiabučių namų kasdienybė – iššūkis rasti vietą automobiliui pastatyti. O tai, regis, sena ir iš mirties taško nejudanti problema. Tačiau yra priežasčių, dėl kurių verta pakeisti požiūrį į automobilio stovėj...

  17
 • Nuspręsta, kaip vadinsis naujasis Kauno koncertų centras
  Nuspręsta, kaip vadinsis naujasis Kauno koncertų centras

  Balsavimas baigtas – rezultatai aiškūs. Vytauto Didžiojo (Aleksoto) tilto prieigose iškils Mikalojaus Konstantino Čiurlionio koncertų centras. Dar šiemet turėtų paaiškėti, kaip atrodys naujasis objektas – Kaunas s...

  11
 • Kauno klinikos sulaukė svarbaus įvertinimo
  Kauno klinikos sulaukė svarbaus įvertinimo

  Kauno klinikų Transplantacijos centre auditą atlikusi tarptautinė auditorių grupė pateikė išvadas apie didžiausioje šalies ligoninėje vykdomas donorų paruošimo bei organų ir audinių persodinimo procedūras. Nustačius, jog &scar...

  6
 • 100-asis Kauno rajono kūdikis gimė Vasario 16-ąją
  100-asis Kauno rajono kūdikis gimė Vasario 16-ąją

  Kauno rajono savivaldybėje ši savaitė prasidėjo džiaugsmingu įvykiu. Civilinės metrikacijos skyriuje užregistruotas 100-asis šių metų naujagimis – Lukas Sidekerskis. ...

Daugiau straipsnių