Per Vėlines - pigesnės gėlės, automobilių spūstys ir daugiau policijos

Kapinių gėlių ir žvakučių pardavėjai pastebi, kad šiemet prieš Vėlines į kapines važiavo mažiau žmonių, tačiau neabejojama, kad spūsčių savaitgalį išvengti nepavyks.  

Prie kapinių žvakučių nebeperka

Prie Karmėlavos kapinių gėlėmis ir žvakutėmis prekiaujantys žmonės pastebi, kad šiemet prieš Vėlines sutvarkyti kapų važiavo mažiau žmonių. Pardavėjai mano, kad to priežastimi yra ekonominė krizė. Dėl jos ne tik sunkiau atvažiuoti prie artimųjų kapų, bet ir nusipirkti gėlių ar žvakių. Ženkliai sumažėjo pardavėjų uždarbis.

„Štai tokias chrizantemas pernai pardavinėjau po 15 litų, šiemet parduodu už dešimt. Žmonės labiau derasi, dažniau renkasi dirbtinas gėles, kurios yra pigesnės“, - pasakojo ne vienerius metus prieš lapkričio 1 d. prie Karmėlavos kapinių gėles pardavinėjanti Valerija Petrauskienė.

Gyvų gėlių populiarumas dar labiau sumažėjo penktadienį anksti ryte paspaudus šaltukui.

Ne ką geriau sekasi prekiaujantiems žvakutėmis. Vieni prekeiviai sako parduodantys vieną kitą, tuo metu kiti teigia, kad prekyba yra apskritai sustojusi. Prie kapinių šąlantys prekybininkai negali konkuruoti su kainomis, kokiomis žvakutes šiuo metu pardavinėja didieji prekybos centrai.

„Šiais metais nieko neperka. Gal savaitgalį daugiau nupirks, bet tikrai neparduosime tiek, kiek pernai ar užpernai“, - guodėsi Gitana.

Versis mažesnėmis pajėgomis

Kol prekiautojai vylėsi, kad prekyba suaktyvės savaitgalį, policija jo laukė su nerimu.

Kiekvienais metais lapkričio 1 d. išvakarėse į kapines važiuojančių automobilių srautas vis didėja. Tokiam mašinų kiekiui nei prie kapinių vedantys keliai, nei prie jų esančios automobilių stovėjimo aikštelės nėra pritaikytos, todėl prie didesnių kapinių nusidriekia kilometrinės eilės. Nesitikima, kad spūstis sumažės šiemet. Tuo metu policija turės verstis mažesnėmis pajėgomis.

Kauno rajono policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus viršininkas Remigijus Meškauskas pasakojo, kad prieš kelis metus per Vėlines vien prie Karmėlavos kapinių dirbdavo 80-90 pareigūnų, pernai - 60, o šiemet pajėgos bus sumažintos iki 40 policininkų.

„Ir taip jaučiame pinigų stygių, o šiemet Vėlinės bus savaitgalį. Teks pareigūnams mokėti daugiau, o papildomų pinigų šiam reikalui niekas neskiria“, - kalbėjo R.Meškauskas.

Prie Karmėlavos kapinių policininkams šiemet į pagalbą ateis dešimt Lietuvos šaulių sąjungos narių, po tiek pat policijos savanorių ir M.Romerio universiteto studentų, todėl tikimasi, kad sumažėjęs pareigūnų skaičius ženkliai nepasijus, o viešoji tvarka ir eismo saugumas bus užtikrintas bent taip, kaip pernai.

Šeštadienį policija budėti prie kapinių pradės 8 val., o didžiosios pajėgos bus iki 18 val. Keli ekipažai netoli sukiosis iki vidurnakčio.  

Policija veiksmus derino ir su savivaldybėmis, kurios prieš Vėlines patvarkė blogiausios būklės kelius prie kapinių.  

Policija prašo pakantumo

„Kaip bebūtų gaila, bet mirusių žmonių vis daugėja, todėl ir lanktyti jų kapų atvažiuoja vis daugiau artimųjų, o gatvės nesiplečia. Spūsčių tikrai bus, jų neišvengsime, todėl labai norėtųsi, kad vairuotojai klausytų policijos pareigūnų nurodymų, būtų pakantesni vieni kitiems. Jeigu įmanoma, rekomenduoju naudotis viešojo transporto paslaugomis“, - kalbėjo Kauno policijos Patrulių rinktinės vadas Remigijus Balandis.

Kauno mieste didžiausios policijos pajėgos bus sutelktos prie Seniavos ir Romainių kapinių. Čia budės ir specialusis transportas, kuris padės ištempti užklimpusius automobilius.

Kaip ir pernai, per Vėlines prie kai kurių kapinių keisis eismo kryptys, todėl vairuotojų prašoma atidžiai stebėti kelio ženklus ir vadovautis policijos pareigūnų nurodymais.  

Policija pataria

Kriminalinės policijos pareigūnai primena, kad švenčių dienomis ypač suaktyvėja vagys, todėl prašoma pasirūpinti savo turto saugumu. Rekomenduojama atidžiai saugoti savo rankines, pasisaugoti kišenvagių viešojo transporto priemonėse, lengvųjų automobilių savininkams patariama nepalikti juose rankinių, mobiliųjų telefonų, dokumentų ar kitų vertingų daiktų matomose vietose. Reikėtų atidžiai patikrinti, ar užrakintos durelės, ar įjungta signalizacija.

Šiomis dienomis daugelis miestiečių kelioms dienoms išvyksta aplankyti artimųjų kapų, todėl rekomenduojama paprašyti kaimynų, kad šie atkreiptų dėmesį į įtartinus asmenis prie buto, palikti jiems telefono numerį, kuriuo prireikus būtų galima jus surasti. Išvykstant reikėtų patikrinti, ar gerai uždaryti visi langai, balkonų durys, ypač jei gyvenate pirmame aukšte. Pareigūnai siūlo nelaikyti namuose brangių juvelyrinių dirbinių ir didelių pinigų sumų. 

Jeigu grįžę namo radote įsilaužimo žymių, nieko nelieskite ir nedelsdami praneškite apie tai policijai.

Šaltinis: Kauno apskrities policijos komisariatas 


Šiame straipsnyje: VėlinėsHelovynas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių