Vėl bandoma išnuomoti Vingio parko estradą

Vilniaus miesto valdžia apsidžiaugė radusi potencialų investuotoją, galintį už 2,5 mln. litų prikelti merdinčią Vingio parko estradą. Tik apsidžiaugė per anksti.

Mat senų automobilių muziejų parke ketinęs įrengti Alfredas Eitutis svarsto, ar nerastų pigesnės vietos idėjai įgyvendinti.

2,5 mln. litų - vien remontui

Vilniaus savivaldybės kolegija leido bendrovei „Vilniaus parkai“ viešo konkurso būdu 15 metų išnuomoti dalį Vingio estrados patalpų. Mat apie 3 tūkst. kv. metrų ploto patalpos šiandien pūpso visiškai neįrengtos ir nenaudojamos. Ten nėra nei vandentiekio, nei elektros, pastatas neprijungtas prie centrinio šildymo tinklų. Dėl to patalpas siūloma išnuomoti už kone simbolinę kainą: 2 litus už kv. merą. Realiai nuomos kaina siektų apie 6 tūkst. litų mėnesiui. Tokią patalpų nuomos vertę nustatę bendrovės „Ober-haus“ nekilnojamojo turto vertintojai.

Anot savivaldybės specialistų, nuomos kaina nėra didelė, atsižvelgiant į tai, kad pastatui verkiant reikia remonto. Prieš pradedant eksploatuoti estrados patalpas būtina įrenti elektrą, vandentiekio ir nuotekų sistemas, centrinį šildymą. Be to, reikia apšiltinti pastato lubas, sutvarkyti šiluminį punktą, viduje įrengti viešąjį tualetą, sutvarkyti pastato priešgaisrinę ir vėdinimo sistemas. Preliminari remonto kaina – 2,5 mln. litų.

Šiuos darbus pagal konkurso sąlygas per pusmetį savomis lėšomis turėtų atlikti būsimasis nuomininkas. Kad konkurso sąlygos sunkmečiu būtų patrauklesnės, siūloma nuomininką remonto metu atleisti nuo nuomos mokesčio.

Išnuomojamos būtų ne visos Vingio estrados patalpos. Dalį jų savo veiklai bei renginių organizavimui naudoja bendrovė „Vilniaus parkai“. Jų žinioje biuro patalpos, amfiteatras ir žiūrovinė aikštė. 

Atgytų merdintis Vingio parkas

Nors konkursas dar nepaskelbtas, vienas potencialių nuomininkų tarsi jau yra – verslininkas bei senų automobilių kolekcininkas ir restauratorius A.Eitutis. Jam prieš tris mėnesius kilo idėja Vingio estrados patalpose įrengti senovinių automobilių muziejų. Vieną tokių verslininkas įrenginėja Trakuose. Ten apie 3,4 tūkst. kv metrų plote jis ketina eksponuoti apie 70-80 automobilių: nuo pirmųjų primityvių, karietiniais ratais, iki pagamintų praėjusio amžiaus aštuntąjį dešimtmetį.

Kolekcininko draugas, Vilniaus vicemeras Vidmantas Martikonis karštai pritarė muziejaus Vingio parke idėjai. Pasak jo, senovinių automobilių muziejus galėtų prikelti parką naujam gyvenimui.

„Pagalvokite, Vingio parkas sąlyginai yra numiręs, tinkamas tik šunims vedžioti. Jame esančios patalpos sunkiai nuomojamos, nes jos nelabai pritaikomos kokiai nors ūkinei, komercinei veiklai. O parodinei – bus labai gerai. Mano nuomone, pasiūlymas įkurti muziejų šiandien yra vienas iš geriausių. Juk miestui nieko nekainuoja, pats žmogus muziejų savo iniciatyva kuria“, - idėją gynė vicemeras.

Norinčių investuoti - nulis

Tačiau pats A.Eitutis entuziazmu nebedega. „Vilniaus dienai“ pasiteiravus apie planus įkurti parke senovini automobilių muziejų, kolekcionierius nukirto – jokių komentarų. „Supraskite, mes kol kas dar tik svarstome galimybę, dar nesame apsisprendę, ar dalyvausime konkurse“, - tepasakė A.Eitutis.

Konkurso dėl patalpų nuomos sąlygas rengiančios bendrovės „Vilniaus parkai“ direktorius Alvidas Raškauskas atskleidė, kad šiuo metu nėra nė vieno rimtai nuoma susidomėjusio kliento. Priežastis –verslininkus gąsdina didelės investicijos į patalpų remontą. Juk jeigu prieš krizę niekas nedrįso investuoti 2,5 mln. litų, tai tikėtis, kad investuos dabar – labai naivu.

„Mes bandėm patalpas išnuomoti prieš dvejus metus. Įvyko konkursas, buvo išrinktas laimėtojas, kuris planavo patalpose įrengti konferencijų centrą, kavinę, sporto ir laisvalaikio zoną. Patalpos ir jam buvo išnuomotos 15 metų. Tačiau laimėtojas pasiskaičiavo riziką, investicijų dydį ir po 8 mėnesių nuomos atsisakė“, - atskleidė A.Raškauskas.

Šį kartą „Viliaus parkai“ viešą konkursą dėl patalpų nuomos ketina skelbti tik tuomet, kai turės garantiją, kad laimėtojas nebepabėgs. 


Šiame straipsnyje: Vingio parkasvingio estrada

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių