VDU absolventų šventė: džiazas, paskaitos ir vynas

Šį savaitgalį į Kauną suvažiavo šimtai Vytauto Didžiojo universitete specialybę įgijusių žmonių. Absolventus didžiojoje auloje pasitiko vaišių stalas, buvę dėstytojai ir šventinė nuotaika. Jie klausė  Leonido Donskio paskaitos, o po jos - džiazo koncerto.

Universitetas - gyvenimo šansas

Žinomi visuomenės veikėjai, didelių bendrovių savininkai, universitetą baigusieji prieš dešimtmetį ar vos prieš vienerius metus - Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) šventinėje auloje susirinko šimtai šios aukštosios mokyklos absolventų.

Juos pasveikinęs rektorius, profesorius Zigmas Lydeka pabrėžė, kad universitetas visuomet yra pasirengęs reaguoti į absolventų linkėjimus. Jam ypač malonu, kad baigę mokslus žmonės nenutolsta nuo savojo universiteto, tampa įvairių projektų partneriais bei rėmėjais.

„Vakar važiavau į „Senukus“ pirkti lepmučių. Paklausiau pardavėjo, kur jos sudėtos, o jis pasisveikino ir, pasakęs, kad yra VDU absolventas parodė, kur galiu rasti šias prekes“, - pasakojo Z.Lydeka.

Šalia „Kauno dienos“ žurnalistės sėdėjęs profesorius Egidijus Aleksandravičius tyliai replikavo, kad geriau būtų, jeigu VDU absolventas būtų parduotuvės savininkas, o ne pardavėjas, bet esą gerai, kai rektorius nevengia kalbėti apie realybę.

Akcentas - Donskio paskaita

Ko gero, reikšmingiausias vakaro akcentas - europarlamentaro, specialiai iš Briuselio į renginį atvykusio, filosofo Leonido Donskio paskaita „Universitetas kaip gyvenimo šansas“.

Profesorius universitetą vadino ypatinga institucija, kuri neabejotinai pergyvens kitas institucijas. Aukštoji mokykla esanti tvaresnė gyvenimo forma net už valstybę, daugeliu atveju pergyvenanti netgi miestus.

„Minties laisvės institucija, asmenybės susikūrimo terpė, kuri išmoko žmogų ginti savo poziciją rafinuotai, netgi sudėtingiausiose situacijose, - išmintimi dalijosi L.Donskis. - Universitetas buvo taip sunkonstruotas, kad visiškai nesvarbu, kokia pozicija įsigalėtų visuomenėje, jis leido gimti nepriklausomoms nuomonėms. Atėjęs į universitetą aristokratas gaudavo šansą sukurti savo sielą“.

Jeigu norime suvokti, kas laukia žmonijos, turėtume, anot filosofo, pasižiūrėti į universitetus. Šios mokyklos yra draugystės, kurią sutvirtina tiesos paieškos, vieta.

Be abejonės, XXI amžiaus pabaigoje universitetai yra tapę laboratorijomis, kuriose ne tik mėginama eksperimentuoti ir mėginti metodikas. Aukštosios mokyklos yra tapusios socialinių ir politinių santykių ateities scenarijų vieta.

Aukcionas bibliotekai remti

Kaip ir kasmet, šventės metu vyko aukcionas, kuriame surinktos lėšos - daugiau kaip 2 tūkst. litų - atiteko VDU bibliotekai.

Šįkart piniginės atvirumą universitetui demonstravo 1989-ųjų laidos absolventai, supirkę beveik visas universiteto vertybes, kurias, tiesa, po renginio grąžino universitetui kaip dovaną.

Aukcione buvo siūloma įsigyti VDU krepšinio komandos centro puolėjo Dariaus Šilinskio apranga ir studentų iškovotas Europos jaunimo čempionato sidabro medalis, pirmasis Kauno mero Andriaus Kupčinsko darbo lagaminėlis, kompasas su rektoriaus parašu, Z.Lydekos priesaika, ištarta inauguracijos iškilmėse 2006 m. spalio 4 d. ir rašiklis, kuriuo rektorius šią priesaiką pasirašė. Be to, absolventai nusipirko vakarienę su rektoriumi ir jo komanda bei L.Donskio esė ir politinių komentarų rinkinį „Nepopuliarios įžvalgos“.

Kiekvienas į renginį atvykęs absolventas gavo dovaną - šiemet išleistą VDU knygą „Kauno atradimai“, kurioje pateikiamas kitoks universiteto bendruomenės - studentų, dėsytojų, profesorių - žvilgsnis į miestą.


Šiame straipsnyje: VDU

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių