Vasarą sostinėje – dar šeši savaitgaliai klasikos

Vilniuje vasarą – dar vienas klasikinės muzikos festivalis „Muzika virš senamiesčio“. Pianistas, dirigento Roberto Šerveniko sūnus Justas Šervenikas užsimojo mieste surengti dar vieną klasikos šventę.

Rizikinga, bet norisi

Šeši koncertai, išsidėstę birželio ir liepos mėnesiais, kvies klasikinės muzikos mėgėjus į Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus amfiteatrą. Koncertai planuojami po atviru dangumi, tačiau organizatoriai tikino, kad lyjant, jie turi ir planą „B“. Koks jis, neatskleidė. Tačiau užtikrino, kad slėptis į šalia esančią Kotrynos bažnyčią nebėgs.

„Muziejaus amfiteatras – nuostabi erdvė, tiesiog skirta tokio pobūdžio renginiams“, - atradimu džiaugėsi J.Šervenikas. Jis prisipažino, kad organizuoti dar vieną klasikinės muzikos festivalį, kai tokių Vilniuje yra ne vienas, rizikinga. „Tačiau matau, kad sunkmečiu žmonės verčiau eina į gerą, kokybišką renginį, spektaklį, o ne išlaidauja niekams. Norime žmonės padovanoti teigiamų emocijų, pakviesti juos pabūti gamtoje, o drauge ir apžiūrėti muziejų“, - idėją pristatė jos sumanytojas J.Šervenikas.

Pradžią paskelbs D.Matsujevas

Bilietai į festivalio koncertus – jau prekyboje. Jų galima įsigyti Bilietai.lt kasose. Kainos įvairios, priklausomai nuo koncerto. Į festivalio atidarymą birželio 19 dieną, kuriame koncertuos vienas brangiausių pianistų pasaulyje Denisas Matsujevas, bilietai nebus pigūs. D.Matsujevo talento gerbėjams jie atsieis 50–150 litų. Pianistas atliks tik prieš keletą metų atrastus Sergejaus Rachmaninovo kūrinius – suitą ir fugą. Be to, jo programoje skambės ir Johanno Sebastiano Bacho, Antonio Lucio Vivaldi, Piotro Iljičiaus Čaikovskio kūriniai.    

Antrąją festivalio dieną – birželio 23-ąją – numatytas labdaringas koncertas „Nedelsk“ projektui. Tai – festivalio indėlis į socialinę atsakomybę. Teatro, muzikos ir kino muziejaus amfiteatre skambės pianistų Roko Valuntonio, Veronikos Kopjovos ir Rimos Chačiaturian atliekami kūriniai. Amfiteatro scenoje pasirodys solistai Ono KOlobovaitė, Merūnas Vivulskis, aktoriai Jonas Braškys su žmona Larisa Kalpokaite.

Neapsieita be džiazo

Duoklė jaunajai Lietuvos operos solistų kartai bus atiduodama net dvi festivalio dienas. Liepos 2-ąją koncertuos viena perspektyviausių Lietuvos solisčių Ieva Prudnikovaitė. Liepos 16 d. muziejaus amfiteatre vėl bus galima išvysti M.Vitulskį. „Muzika virš senamiesčio“ festivalio metu dainininkas klausytojams pasirodys neįprastame amplua. Jis su pianistu J.Šerveniku ir aktoriumi J.Braškiu surengs vakarą, skirtą Roberto Schumano kūrybai.

Liepos 9 d. festivalio lankytojus džiugins svečiai iš Vokietijos – kvartetas „Blat quartet“. Net 25 m. kvartetas gyveno su pavadinimu „Kvintesencija“, tačiau pasikeitus vienam jo nariui, buvo pervadintas.

Baigiamojoje festivalio dalyje pasirodys smuikininkas iš Rusijos Maksimas Fedotovas kartu su Lietuvos kameriniu orkestru, diriguojamu R.Šerveniko.

„Šis festivalis rizikingas, tačiau vertinu jį pozityviai, nes iniciatyvos ėmėsi jauni ir patyrę žmonės. Festivalis patrauklus savo žanrine įvairove – nuo klasikos iki džiazo“, - kalbėjo R.Šervenikas.

Grožio ir estetikos paieškos

Bilietai į Lietuvos solistų pasirodymus kainuos 20–50 litų. Studentams ir senjorams bus taikomos 20 proc. nuolaidos.

„Tikimės inteligentiškos, klasikinę muziką mėgstančios publikos, Filharmonijos auditorijos. Svarbiausia žmones atvesti iki festivalio durų, o tada jie koncertuose tikrai atras grožį ir estetiką“, - užtikrino festivalį organizuojančios viešosios įstaigos „Culture 4 You“ direktorius Darius Rutkys.

Festivalio koncertai išdėlioti penkių savaičių laike, tikintis išpešti kuo palankesnį orą ir leidžiant žiūrovams pasitaupyti pinigų. Koncertų pradžia – 21 val.


Šiame straipsnyje: festivalis

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių