Vandentiekio tiesimo darbai Balsių gyvenvietėje: dirbant po vandeniu, lūžo grąžtai

Įgyvendinant vandentiekio ir nuotekų sistemų plėtros projektą Vilniaus priemiesčio Balsių gyvenvietėje, darbai vyko ne tik po žeme, bet ir po vandeniu.

Finišavo bene sudėtingiausias projekto etapas – vamzdžio tiesimas palei Balsius tekančios Neries dugnu.

Gręžimo darbai buvo atliekami kairiajame Neries krante, iš Antavilių pusės. Upės dugnu buvo nutiestas beveik 300 metrų ilgio ir 180 mm diametro vamzdis.

Balsių gyventojus prie centrinės vandentiekio ir nuotekų sistemos jungiančio rangovo „Meyer&John“ (Vokietija) atstovų teigimu, vamzdžių klojimas po upe yra ypač sudėtingas procesas, kuris iš specialistų pareikalavo ypatingo atidumo ir profesionalumo. Darbams buvo naudojama moderniausia įranga, kurios valdymui reikia specifinių žinių ir įgūdžių, todėl buvo remiamasi specialistų iš Vokietijos patirtimi.

Pasak projekto vykdytojo „Vilniaus vandenys“ Projektų valdymo skyriaus projektų vadovo Gerardo Valentinovičiaus, nepaisant modernios įrangos, darbų eigoje kilo daug problemų dėl lūžinėjančių specialios paskirties grąžtų, kurie neįveikdavo akmeninių kliūčių. „Iš pradžių meistrai naudojo paprastesnius grąžtus, skirtus žemės darbams, bet dėl upės dugne susidariusių kietų uolienų, juos teko pakeisti tvirtesniais, skirtais gręžti akmenims“, - pasakojo G. Valentinovičius.

Šiuo metu po Nerimi paklotos 2 nuotekų ir 2 vandentiekio magistralinių tinklų linijos. Šiuo metu gręžimo darbai jau persikėlę į dešinįjį upės krantą ir atliekami Balsių gyvenvietės pusėje  Kryžiokų  Sodų 2-oje gatvėje ir Žaliųjų ežerų gatvėje.

Centralizuota vandentiekio ir nuotekų sistema pradės veikti, kai bus pastatytas magistralinis tinklas Antaviliai-Balsiai. Užbaigus dabartinį projektą, bus sudaryta galimybė prie tinklų jungtis daliai „Kryžiokų“ sodų bendrijos namų, Laurų sodų bendrijai, prie centralizuoto vandentiekio ir nuotekų sistemų galės jungtis daugiau gyventojų, atsižvelgiant į ilgalaikę perspektyvą. Manoma, kad per kelerius metus šia paslauga galės naudoti per 14 tūkst. gyventojų.

Įgyvendinant šį projektą, bus išspręstas centralizuotas, kairėje Neries upės pusėje išsidėsčiusios ir intensyviai besiplečiančios Antavilių gyvenvietės nuotekų surinkimas ir nuvedimas per Balsių gyvenvietę, Santariškes iki Vilniaus nuotekų valyklos išnaudojant esamus tinklus. Antavilių vandenvietės vandeniu bus aprūpinti ir Verkių/Riešės gatvės gyventojai. Bus uždaryta nuotekų valykla Popieriaus fabriko teritorijoje, Antaviliuose bei bus pastatyta nauja nuotekų siurblinė Verkių/Riešės gatvėje, todėl nebus teršiami Beržos ir Turniškių upeliai.

Iš viso Balsiuose vykdomam projektui skirta 44,5 mln. litų, daugiau nei 17,6 mln. litų skiria Europos Sąjungos (ES) Sanglaudos fondas, o likusi dalis skiriama iš Lietuvos Respublikos, ir Vilniaus savivaldybės biudžeto bei bendrovės „Vilniaus vandenys“ lėšų. Balsiuose bus nutiesta bendro ilgio 31 km naujų vandentiekio ir beveik 29 km nuotekų tinklų, pastatyta 10 nuotekų siurblinių.

Balsių projektas priklauso „Neries baseino investicinio projekto I etapui“, kuris pradėtas 2006 m. rugsėjį, o bus baigtas šių metų pabaigoje. Visam projektui numatyta Sanglaudos fondo parama yra beveik 87,8mln. litų, tai sudaro 78,45 proc. sumos finansuojamos ES lėšomis, likusi dalis – iš šalies biudžeto.


Šiame straipsnyje: Balsių gyvenvietė

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių