Vaikų vasaros stovyklos: nuo stiliaus gido iki išgyvenimo pamokų

Kur Kauno moksleiviai atostogaus? Artimiausiomis dienomis sezoną paskelbs ne viena vasaros stovykla, tačiau sunkmetis kai kuriuos tėvus verčia taupyti, o vaikus keliauti į kaimus pas močiutes.

Stabdo įkainiai

Kauniečių Erikos ir Pauliaus Jasukaičių atžala vasaros atostogas greičiausiai leis pas močiutę sodyboje, Kazlų Rūdoje. Šeima svarstė galimybę dukrą siųsti į vaikų stovyklą, tačiau galutinis sprendimas buvo mažosios nenaudai.

"Už tuos kelis šimtus litų geriau trise prie jūros pabūsime", – priežasties, lėmusios jų apsisprendimą, neslėpė R.Jasukaitienė. Prieš trejus metus, kai šeimos pajamos buvo kur kas didesnės, jie esą net nebūtų svarstę, kaip elgtis. "Vaikui reikalingas poilsis, o ir tėvams retsykiais nuo vaikų reikia atsikvėpti", – šyptelėjo moteris.

Vasaros stovyklų kelialapių įkainiai – viena pagrindinių tėvus stabdančių priežasčių. Visgi organizatoriai tvirtina, kad pastarųjų kainos šiemet smarkiai smuktelėjo. "Dar praėjusią vasarą už dešimties dienų poilsį stovykloje "Merkurijus", buvo prašoma 590 litų. Dabar kelialapis kainuoja 470 litų", – kalbėjo kelionių agentūros "Zigzag Travel" rinkodaros vadovė Daiva Bartusevičiūtė.

Gavus papildomą finansavimą, socialiai remtinų vaikų tėvai turės mokėti tik dalį šios sumos.

Suaugusieji, galvojantys apie vaikų poilsį, šiemet, pasak D.Bartusevičiūtės, viliojami ne tik mažesnėmis kainomis. "Turite galimybę laimėti nemokamą kelialapį arba jį įsigyti su patraukliomis nuolaidomis. Panašių pasiūlymų, artėjant Tarptautinei vaikų gynimo dienai, bus ne vienas", – tikino kelionių agentūros darbuotoja.

Neišgalintiems mokėti už visą stovyklavimo laikotarpį, kai kurie stovyklų organizatoriai siūlo išsipirkti vienos dienos kelialapį.

Rūpinosi iš anksto

Šiemet kauniečiai itin anksti ėmė domėtis vaikų vasaros stovyklomis. Pirmųjų skambučių kelionių agentūros darbuotojai sulaukė dar vasario mėnesį. Anksčiau vaikų poilsiu tėvai pradėdavo rūpintis balandį arba pasibaigus mokslo metams. "Aktyvūs ir stovyklų organizatoriai", – neslėpė rinkodaros vadovė. Pastarieji į kelionių agentūrą kreipėsi iš karto po Naujųjų.

Kas domina kauniečius? D.Bartusevičiūtė šyptelėjo: "Turbūt šiame mieste labai daug jaunųjų žvaigždžių auga. Visi kaip sutarę į dainavimo ir šokių stovyklas skuba." Tiesa, šiemet antplūdis į jas kiek mažesnis nei praėjusiais metais.

Ne mažesnio susidomėjimo sulaukė ir dienos stovykla, skirta vyresnio amžiaus merginoms "Stiliaus atostogos". Čia būsimos damos, sumokėjusios 480 litų už dešimt dienų, mokomos kultūringai elgtis prie stalo ir svečiuose. Specialistai joms padeda rasti tinkamą drabužių stilių, plaukų spalvą ir t.t. Beje, ši stovykla kauniečiams duris atvers viena pirmųjų – gegužės 31 d.

Tą pačią dieną mažųjų kauniečių lauks ir kita dienos stovykla "Vasarėlė". Dešimties dienų kelialapio kaina – 400 litų. Viena diena įkainota 50 litų.

Visgi didžiausi miestiečių srautai, pasak kelionių agentūros darbuotojos, plūsta į Kačerginės pušyną.

"Stovykla "Merkurijus" – viena iš nedaugelio, turinti tokią ilgą pamainą", – kalbėjo D.Bartusevičiūtė. Stovyklautojams  organizatoriai siūlo ne tik dešimt dienų nuostabioje gamtoje. Stovyklautojų patogumui – keturių penkių vietų kambarių mūriniai  nameliai, dušai, tualetai, maitinimas penkis kartus per dieną, jauni, kvalifikuoti specialistai ir begalė pramogų.

Pirmoji pamaina čia laukiama birželio 20 d. Paskutinė bursis rugpjūčio 4-ąją. Iš viso jų bus penkios.

Kodėl kauniečiai noriai renkasi stovyklas, esančias toliau nuo Kauno, skaitykite šeštadienį "Kauno dienoje".  NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių