Vaikų namų auklėtinius galimai tvirkinę pedofilai jau laisvėje

Du sostinės vaikų namų auklėtinius galimai tvirkinę pedofilai jau laisvėje. Tyrimą atliekantis prokuroras Nerijus Bieliauskas nusprendė nesikreipti į teismą dėl tolimesnio jų suėmimo.

Toks Vilniaus apygardos prokuratūros Pirmojo labai sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo skyriaus prokuroro sprendimas papiktino net visko mačiusius kriminalistus. Jie tokį žingsnį vadina nelogišku ir teigia, kad į laisvę paleisti vaikų prievartavimu įtariami asmenys gali bandyti daryti poveikį nukentėjusiems berniukams, tuo labiau, kad vienas į laisvę paleistųjų jau yra teistas už analogiškus nusikaltimus.

Kodėl prokuroras nusprendė išleisti įtariamus pedofilus į laisvę, išsiaiškinti nepavyko. N.Bieliauskas telefono ragelio nekėlė, o jo viršininkas Vilniaus apygardos vyriausiasis prokuroras Ramutis Jancevičius portalui 1diena.lt tesugebėjo pasakyti: „Kiekvienas atsako už savo veiksmus“.

Kaip jau rašėme, Vilniaus apygardos prokuratūroje atliekami du ikiteisminiai tyrimai dėl dviejuose sostinės vaikų globos namuose prievartautų berniukų.

Buvo sulaikyti trys įtariamieji, tačiau manoma, kad jų gali būti ir daugiau. „Pagal turimą bylos medžiagą, matome, kad jų gali būti“, - prieš dvi savaites portalui 1diena.lt sakė tyrimams vadovaujantis N.Bieliauskas.

Tyrimo metu nustatyta, kad vienų globos namų auklėtiniai seksualiai buvo išnaudojami nuo 2006-ųjų vasaros, o kituose gyvenantis berniukas seksualinę prievartą patyrė nuo 2008-ųjų. Yra duomenų, kad berniukai buvo prievartaujami mažiausiai 17 kartų, gal net daugiau.

Pedofilai savo aukomis pasirinko labiausiai pažeidžiamus vaikus – jie neturi ne tik artimųjų, bet ir turi sveikatos sutrikimų. Vienoje byloje nuo prievartautojų nukentėjusiais pripažinti trys berniukai, kitoje vienas. Kai kuriems jų tėra tik 11-12 metų.

Vienas įtariamųjų yra jau kartą teistas dėl nusikaltimų prieš mažamečius – 2004 m. sostinės teismas jį pripažino kaltu dėl seksualinio prievartavimo, tvirkinimo bei pasikėsinimo seksualiai prievartauti. Kitiems dviem vyrams teisiamųjų suolas bus naujiena.

Anot prokuroro, įtariamieji priklauso taip vadinamajam vidutiniam sluoksniui, nėra jie nei turtuoliai, nei vargšai, tačiau jiems užtekdavo pinigų, kad už savo iškrypėlišką pomėgį mažamečiams nupirktų maisto, alkoholio, cigarečių arba numestų pinigų – iki 50 litų už aistros patenkinimą.

Įtariamieji buvo sulaikyti skirtingu laiku. Vieną jų teismas iškart leido suimti dviem mėnesiams, antrasis buvo suimtas mėnesiui, tačiau praėjus šiam terminui teismas jį leido suimti dar vienam. Trečiasis į areštinę teismo sprendimu buvo pasodintas 20 parų.

Jau prieš dvi savaites N.Bieliauskas abejojo, ar dėl šio asmens kreipsis į teismą su prašymu kardomąją priemonę pratęsti. „Jis kaltinamas penkiais nesunkiais nusikaltimais“, - sakė prokuroras ir paaiškino, kad pagal mūsų įstatymus lytinės aistros tenkinimas su nepilnamečiais yra nesunkus nusikaltimas, už kurį didžiausia skiriama bausmė yra laisvės atėmimas iki trijų metų.

Apie galimai prievartą patiriančius vaikus sostinės policijai pranešė vaikų globos namų administracija. Už vaikų priežiūrą atsakingiems auklėtojams įtarimą sukėlė ir vaikų elgesys, ir bendraamžiams papasakotos istorijos, kaip jiems padeda turtingi dėdės.

Nei vienas iš keturių nukentėjusiųjų nesiskundė dėl patirtos prievartos, atvirkščiai, jie patys sutikdavo tenkinti pedofilų aistras už pinigus ir mėgdavo tuo pasigirti.

Kol vyksta tyrimas, kokių vaikų namų auklėtiniai buvo prievartaujami, neskelbiama.


Šiame straipsnyje: pedofilijapedofilai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių