Užsienio šalių diplomatams eismo taisyklės negalioja?

Eismo taisyklės turėtų galioti visiems. Tačiau diplomatus vežantys vairuotojai, o galbūt ir patys diplomatai galvoja kitaip.

Tarp pažeidėjų - Vokietijos diplomatai

Penktadienį Vilniuje apie 12.30 val. Gedimino prospekte, prie viešbučio „Novotel“, sustojo automobilių kolona su diplomatiniais numeriais. Automobiliai įsitaisė itin patogiai - sustojo prie pat viešbučio Gedimino prospekte, ant dviračių tako.

Nors šioje vietoje stovėti draudžiama, diplomatus atvežusios mašinos liko stovėti - taip buvo pažeidžiamos kelių eismo taisyklės. Privažiavus policijos automobiliui ir pareigūnams ėmus kalbėtis su jų vairuotojais, keli automobiliai buvo perstatyti šalia įėjimo į viešbutį, tačiau du diplomatų automobiliai ir toliau liko stovėti neleidžiamoje stovėti vietoje. Ant vieno iš automobilių, kuris nebuvo perstatytas, plevėsavo maža Vokietijos vėliavėlė.

Važiavo į Belgijos ambasados renginį

„Tai yra Belgijos ambasados renginys. Ambasada jį užsakė. Tačiau nesu įpareigota teikti daugiau informacijos“, - penktadienį portalui telefonu sakė viešbučio „Novotel“ darbuotoja, atsisakiusi prisistatyti. Ji taip pat nesutiko pateikti daugiau informacijos, kokių valstybių atstovai ir kokie konkrečiai asmenys šiame renginyje dalyvauja.

Užsienio šalių diplomatai eismo taisyklių Lietuvoje nesilaiko nebe pirmą kartą. 2007 m. lapkričio viduryje Rusijos ambasados automobilis po avarijos pasišalino iš įvykio vietos.

Eismo įvykis tada įvyko Vilniaus, Šeimyniškių ir Kalvarijų gatvių sankryžoje. 31 m. vyro vairuojamas automobilis „Audi A3“ susidūrė su Rusijos ambasados automobiliu „Mazda 6“. Ambasados automobilis iš įvykio vietos paspruko.

Netrukus paaiškėjo, kad policija iš įvykio vietos pasišalinusio automobilio neieškos, o jo vairuotojas nebus nubaustas.

Dažniausiai atleidžiami nuo atsakomybės

Užsienio reikalų ministerijos (URM) pasiteiravome, ar įmanoma nubausti užsienio šalių diplomatus, kurie būdami Lietuvoje nesilaiko kelių eismo taisyklių. Taip pat pateikėme keletą kitų klausimų. Į klausimus diplomatai sutiko atsakyti tik raštu.

„Užsienio valstybių diplomatų statusą apibrėžia Vienos konvencija dėl diplomatinių santykių. Ji nenumato, kad diplomatai gali nesilaikyti Kelių eismo taisyklių, tačiau garantuoja jiems imunitetą nuo administracinės jurisdikcijos, išskyrus konvencijos 31 str. numatytus atvejus“, - rašoma URM atsakyme, tačiau nenurodoma apie ką kalba minimas 31 straipsnis.

URM specialistai taip pat paaiškino, kaip sužinoma apie kelių eismo taisykles pažeidusius užsienio šalių diplomatus.

„URM paprastai gauna pranešimus iš Lietuvos policijos eismo priežiūros tarnybos apie užfiksuotus automobilų, turinčių diplomatinius numerio ženklus, kelių eismo taisyklių pažeidimus. URM nota informuoja apie tai atitinkamą diplomatinę atstovybę ir prašo pateikti duomenis apie automomobilį vairavusį ambasados darbuotoją. Paprastai tai būna diplomatas, kuris yra atleidžiamas nuo administracinės atsakomybės“, - nurodoma ministerijos specialistų parengtame atsakyme.

Kokios galimos poveikio priemonės?

URM atsakė ir į portalo klausimą apie galimas poveikio priemones kelių eismo taisyklių Lietuvoje nepaisantiems užsienio šalių diplomatams.

„Poveikio priemonė, kurią gali taikyti URM, tai pasikviesti pokalbiui ambasados vadovą, aptarti situaciją ir priminti, kad Kelių eismo taisyklių privalo laikytis visi eismo dalyviai“, - tvirtino ministerijos pareigūnai.

Į klausimą, ar Lietuvoje kada nors buvo nubausti kelių eismo taisyklių nepaisę užsienio šalių diplomatai, URM specialistai atsakė neigiamai.


Šiame straipsnyje: diplomatai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių