Už skaitiklių priežiūrą – skirtingi mokesčiai

Uostamiesčio politikai nesiryžo patvirtinti didesnį karšto vandens apskaitos prietaisų aptarnavimo mokestį vartotojams, kurių karšto vandens tiekėjas yra įmonė „Klaipėdos energija“.

Didžioji dalis uostamiesčio gyventojų yra pasirinkę apsirūpinimo karštu vandeniu būdą, kai šilumą jam ruošti perkama iš šilumos tiekėjo, o vanduo – iš įmonės „Klaipėdos vanduo“.

Jų butuose šalto ir karšto vandens skaitiklius įrengia, prižiūri ir patikrą atlieka būtent ši bendrovė. Vartotojai įmonei „Klaipėdos vanduo“ moka pardavimo kainą, į kurią įtraukta šalto vandens skaitiklio priežiūra – 4,74 lito per mėnesį ir 2,17 lito per mėnesį už karšto vandens apskaitos priežiūrą.

34 uostamiestyje esančių daugiabučių namų karšto vandens tiekėju tapo bendrovė „Klaipėdos energija“. Šie vartotojai iki gegužės 1 dienos pasirinko tą įmonę tiekėju arba neišreikė nuomonės dėl apsirūpinimo karštu vandeniu būdo. Minėtose namuose yra 982 vartotojai.

Iki šiol šių klaipėdiečių karšto vandens skaitiklius prižiūrėjo „Klaipėdos vanduo“.

Tačiau bendrovė „Klaipėdos energija“ yra karšto vandens tiekėja, tad ji turi rūpintis ir karšto vandens skaitikliais. Įmonė turi pakeisti butuose įrengtus bendrovės „Klaipėdos vanduo“ apskaitos prietaisus savais.

Dėl to paruoštas sprendimo projektas miesto tarybai dėl karšto vandens apskaitos prietaisų aptarnavimo mokesčio nustatymo įmonei „Klaipėdos energija“. Siūloma, kad jis siektų apie 3,6 lito.

Šis mokestis nustatytas įvertinus skaitiklių kainą, kuri paaiškėjo atlikus viešą apklausą, bendrovės vidinius rezervus.

Tačiau Klaipėdos tarybos Miesto ūkio komitetas atidėjo šio klausimo svarstymą dviem mėnesiams. Politikams kilo abejonių dėl skirtingų to paties mokesčio dydžių.

Įmonei „Klaipėdos vanduo“ už karšto vandens prietaisų aptarnavimą vartotojai moka 2,17, o bendrovei „Klaipėdos energija“ siūloma patvirtinti 3,6 lito per mėnesį.

Klaipėdos savivaldybės Socialinės infrastruktūros priežiūros skyriaus vedėja Violeta Gembutienė aiškino, jog skirtumas susidaro, nes bendrovės naudoja skirtingas mokesčio apskaičiavimo metodikas.

„Klausimas atidėtas, nes kilo visokių abejonių. Mokesčio dydžio skirtumas – nemažas. Šį klausimą reikia išdiskutuoti su gyventojais. Jiems norime leisti dar kartą apsispręsti dėl apsirūpinimo karštu vandeniu būdo“, – tvirtino V.Gembutienė.


Šiame straipsnyje: skaitikliai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių