Už prekybą internete baltojo lokio kailiu – bauda ir konfiskavimas

Aplinkosaugos pareigūnai Vilniuje sulaikė sostinės gyventoją E. G., kuris skelbimų internetinėje svetainėje siūlė pirkti išdirbtą baltojo lokio kailį. Šį skelbimą aptikę Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento (RAAD) Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos darbuotojai netruko išsiaiškinti, kad pardavėjas neturi privalomo leidimo prekiauti laukiniais gyvūnais, jų gaminiais ar dalimis, rašoma Aplinkos ministerijos pranešime.

Baltasis lokys yra reta ir ypač saugoma rūšis. Norint prekiauti tokiomis rūšimis reikia turėti Prekybos laukiniais gyvūnais taisyklėse nurodytus dokumentus. Už prekybą laukiniais gyvūnais, neturint teisėtų jų įsigijimo bei kilmę patvirtinančių dokumentų ir leidimo prekiauti šiais gyvūnais, jų gaminiais ar dalimis, gresia administracinė atsakomybė. Minėtajam pažeidėjui gali būti skirta nuo 100 Lt iki 1000 Lt bauda. Baltojo lokio kailis konfiskuotas.

„Lietuva sąžiningai laikosi Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių konvencijos, vadinamosios Vašingtono konvencijos, kurią yra ratifikavusi, nuostatų. Šiuo tarptautiniu susitarimu siekiama ne tik saugoti nykstančius gyvūnus, bet ir neskatinti jų naikinti verslo reikalams“, – sako aplinkos viceministras Linas Jonauskas. Todėl draudžiama komerciniais tikslais medžioti nykstančius gyvūnus, naudoti juos arba jų dalis.

Teisinimaisi nežinojimu, pasak viceministro, kad Vašingtono konvencija saugo ir plėšriuosius paukščius, ir pelėdas, ir ūdras, neatleidžia nuo atsakomybės. Antai pernai per Kaziuko mugę Vilniaus RAAD‘o pareigūnai sulaikė prekeivį, siūliusį pirkti ūdros kailiu puoštą rankinę. Ūdra – saugoma rūšis. Neteisėtai prekiavusiam gaminiu su šio gyvūno kailiu pardavėjui teko sumokėti 500 Lt baudą, o rankinė buvo konfiskuota.

Kartais nežinojimu teisinasi ir viešųjų vietų interjerus Konvencijos saugomo gyvūno iškamša puošiantys jos savininkai. Tokios iškamšos eksponavimas, pavyzdžiui, restorane, laikomas kaip lankytojus galinti pritraukti reklama. Norintieji puošti komercines patalpas iškamšomis turi dokumentais įrodyti, kad gyvūnai yra teisėtai paimti iš gamtos, įvežti ar atvesti nelaisvėje. Jeigu savininkui nepavyksta įrodyti, kad iškamšos įsigytos teisėtai, jos konfiskuojamos arba sunaikinamos, arba perduodamos valstybei, kuri gali jas panaudoti mokslo tikslais, pavyzdžiui, atiduoti muziejui. Prieš trejus metus Kauno T. Ivanausko zoologijos muziejuje buvo įrengta speciali konfiskuotų gyvūnų iškamšoms skirta ekspozicija.

Vašingtono konvenciją pažeidžia ir neturintieji reikiamų dokumentų prekeiviai preparatais, į kurių sudėtį įeina saugomų gyvūnų dalys. Prieš kelias savaites Alytaus RAAD‘o pareigūnai konfiskavo 43 tūteles kremų ir 8 pakuotes maisto papildų, kuriems gaminti buvo panaudotos tokios dalys. Šie preparatai bus sunaikinti teisės aktų nustatyta tvarka.NAUJAUSI KOMENTARAI

a

a portretas
idiotai jei tam kailiui 40 m sumedziotas prie ruso tai is kur isknist tuos dokumentus kuru gyvenime nereikejo vasingtonas reguliuoja

ddddddddddrtgf

ddddddddddrtgf portretas
dabar reiktu konfiskuoti iš visu kurie prekiauja kailiniais

medžiokllė

medžiokllė portretas
vyksta medžioklė, kas ką paravinėja,kas lokio kailiį,kas žibuoklių pundelį,kas kas kas ką---kad tik žm0gų nubausti,atimti iš jo---kas darosi????? Nebūtų tiek varžomas žmogus, būtų leidžiama "pirk-parduok",--nebūtų Lietuvoj tiek nuskriaustų žmonių,kurie negali net duonos nusipirkti.Tik baudžia ir mokesčius kelia.Kaip viskas įgryso.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių