Už pasimėtymą sniegu - bauda ir savivaldybės įspėjimas

Be sostinės savivaldybės leidimo šeštadienį surengtas sniego mūšis baigėsi nemaloniai. Policija vienam renginio dalyviui skyrė baudą, o mūšio organizatoriai iškviesti pasiaiškinti į savivaldybę.

Pažeidė tvarką

Kaip portalą informavo šeštadienį prie Baltojo tilto vykusio sniego mūšio dalyviai, renginys ne visiems baigėsi maloniai. Esą pora renginio dalyvių buvo sulaikyti vietoje budėjusių policijos pareigūnų.

Kaip jau skelbėme, policijos pareigūnai prie Baltojo tilto atvyko dėl to, kad sniego mūšio organizatoriai nesikreipė į sostinės savivaldybę dėl leidimo tradiciniu tampančiam pasimėtymui sniegu.

Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas portalui patvirtino, kad vienam renginio dalyviui surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas. Esą jaunuolis pažeidė viešąją tvarką. Tiesa, už ką konkrečiai nubaustas sniego mūšio dalyvis, pareigūnai neįvardijo.

Pabars, bet nebaus

Sostinės savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virginijus Dastikas, savivaldybės Renginių derinimo komisijos pirmininkas, portalui teigė, esą sniego mūšio organizatoriai pirmadienį iškviesti pasiaiškinti. V.Dastikas pažadėjo, kad jaunuoliams bus tik paaiškinta, kokia yra renginių organizavimo tvarka, o baudos už nesankcionuotą pasimėtymą sniegu jie negaus.

„Mes apie renginį sužinojome tik tuomet, kai organizatoriai pasireklamavo per radiją. Jie nesikreipė jokio leidimo. Yra Susirinkimų įstatymas - pagal jį, jeigu į vieną vietą susiburia daugiau kaip dešimt žmonių, reikalingas savivaldybės leidimas. Mano pavedimas buvo toksai: pasikviesti juos ir išaiškinti visą tvarką, kad ateityje, jeigu jie organizuotų panašų renginį, formalumai būtų atlikti“, - sakė komisijos vadovas.

Pašnekovas pabrėžė, kad savivaldybė nėra priešiškai nusiteikusi sniego mūšio atžvilgiu. „Čia yra graži jaunų žmonių iniciatyva. Aišku, incidentas nelabai malonus. Ateis organizatoriai, jiems bus paaiškinta tvarka, jokių represinių priemonių nebus imtasi, protokolų nerašysime. Tiesiog išaiškinsime, kokia yra tvarka. Matosi, kad buvo didelis noras padaryti gražų renginį. Tiesiog dėl jaunystės, dėl vieno ar kito įstatymo nežinojimo taip įvyko“, - pridūrė V.Dastikas.

Jis taip pat atsiprašė už policijos pareigūnų veiksmus - esą jie tik dirbo savo darbą. „Policija sureagavo gana aštriai. Jie įstatymo raidę skaito, ir tiek žinių. Įvyko tai, kas įvyko. Manau, kad tokius renginius galima ir reikia daryti. Bet tvarka turėtų būti išlaikyta. Renginys vis dėlto didelis, dalyvių amžius - nuo 10 iki 30 metų. Ta pati sniego gniūžtė, jeigu suaugęs žmogus, pavyzdžiui, pataikys vaikui... neduok Dieve, nelaimė“, - reziumavo V.Dastikas.

Procedūros - kaip per riaušes

Sniego karas prie Baltojo tilto jau tampa tradiciniu renginiu. Ankstesniais metais sniego mūšiams jokių leidimų nereikėjo - studentai, moksleiviai ir kitas aktyvus jaunimėlis gaudavo informaciją, visi susirinkdavo į „karo lauką“, ir sniego gniūžtės skraidė laisvai. Tačiau šiemet renginio organizatoriai buvo šokiruoti.

Paaiškėjo, kad sniego mūšiui reikalingas savivaldybės leidimas. Prie Baltojo tilto atvyko policijos pareigūnai, ir renginio organizatoriai buvo priversti prašyti susirinkusiųjų pasišalinti iš šalia tilto esančios pievos. Policininkai, tarsi per riaušes, stebėjo minią, filmavo sniego mūšio dalyvius ir nesitraukė, kol jaunimėlis neišsiskirstė.

„Pernai jokio leidimo nereikėjo, - stebėjosi viena iš renginio organizatorių. - Bet mes nepasiduosime.“

Ir nepasidavė. Keliolika minučių palūkuriavęs jaunimėlis bėgte puolė atgal į pievą, nepaisydamas vis dar aplinką stebinčių policijos pareigūnų. Tačiau sniego „kareivių“ gretos gerokai sumažėjo - jei nurodytu laiku, 16 val., prie Baltojo tilto atėjo apie trys šimtai žmonių, į antrąjį mūšį jų susirinko perpus mažiau.


Šiame straipsnyje: mitingassniego mūšis

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių