Utopinio skaitiklio mokesčio neliks

KTU profesoriams prabilus apie 30 mln. litų sandorį, kurį esą galėjo planuoti "Kauno energiją", energetikai suskubo perskaičiuoti siūlomą skaitiklio mokestį - nuo 9 litų jis sumažėjo perpus, iki 4 litų su PVM.

Įrengs ir perpus pigiau

Kauno miesto savivaldybės Ūkio ir energetikos komiteto pirmininkas Gediminas Žukauskas patvirtino, kad "Kauno energija" apskaičiavo naują skaitiklio mokestį.
"Jų siūlymas - apie 3,40 lito ir tokia kaina jau yra reali. 9 litai buvo absurdiško dydžio suma, kurios tikrai negalėjome užkrauti kauniečiams", - pasakojo G.Žukauskas.

Jis neabejoja, kad tokiems pokyčiams įtakos turėjo ir KTU profesorių, ir kauniečių priekaištai energetikams.

"Modernius skaitiklius su nuotoliniu duomenų nuskaitymu galima įrengti iš fondų lėšų, bet ne iš žmonių kišenės", - teigė G.Žukauskas.

Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas planuoja skaitiklio klausimą įtraukti į tarybos posėdį, kuris vyks balandžio 29 d.

"Geros žinios. Pagaliau neliko to iš kosmoso ar iš lubų nurašyto skaitiklio mokesčio", - telefonu iš Briuselio "Kauno dienai" sakė A.Kupčinskas.

Apgynė viešąjį interesą

Kauno technologijos universiteto (KTU) Metrologijos instituto direktorius profesorius Rimvydas Povilas Žilinskas, praėjusią savaitę "Kauno dienai" papasakojęs apie būgštavimus dėl neskaidrios "Kauno energijos" veiklos, mano, kad kauniečiams pavyko pasiekti tarpinę pergalę.

"Sveikinu savivaldybę, kuri pradėjo rimtai svarstyti šį klausimą, nes 9 litų mokestis buvo per didelis", - sakė profesorius.

Jis džiaugiasi, kad "Kauno energija" atsisakė sumanymo daugiabučiuose įrengti modernius skaitiklius su nuotoliniu duomenų nuskaitymu. Visų pirma dėl to, kad tokie skaitikliai Lietuvoje nėra teisėti, be to, neatlikti kiti reikalingi jų veikimo patikrinimai.
"Kauno diena" rašė, kad jeigu visiems 100 tūkst. abonentų būtų sumontuoti WFH ar panašūs skaitikliai su nuotoliniu duomenų nuskaitymu, sandėrio suma būtų viršijusi 30 mln. litų.

"Kas gali paneigti, kad nuo šios sumos kažkam nenubyrės solidi sumelė?" - kėlė klausimą P.Žilinskas.

Mokestis visiems - nelogiškas

Profesorius įsitikinęs, kad skaitiklio mokestį taikyti visiems gyventojams yra nelogiška. Jo vertinimu, toks eksploatacinis mokestis turėtų būti įtrauktas į karšto vandens kainą. Esą moteriškė, išnaudojanti pusę kubo vandens per mėnesį neturėtų mokėti tokio pat dydžio mokesčio kaip ir šeima, sunaudojanti keturis kubus.

"Kai perku silkę, svarstyklių mokesčio man niekas netaiko", - palygino R.P.Žilinskas.
Energetikos ministro patarėjas viešiesiems ryšiams Kęstutis Jauniškis atkreipia dėmesį, kad daugelyje šalies miestų karšto vandens tiekėjai yra nustatę 3-5 litų skaitiklių priežiūros mokestį. Naująją "Kauno energijos" kainą jis vadina realia.

"Jeigu Seimas pritars Šilumos ūkio įstatymo pataisoms, nustatyto abonentinio mokesčio neliks, bet šios išlaidos bus įtrauktos į karšto vandens kainą", - sakė K.Jauniškis. Anot jo, toks siūlymas yra logiškas: juk niekas nežino, kiek kainuoja elektros skaitiklis ir kiek kainuoja jį pakeisti - šios išlaidos įtrauktos į elektros tarifą.

Bauda - kitą savaitę?

Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisija vakar turėjo svarstyti, kokio dydžio baudą skirti "Kauno energijai" dėl skaidrumo reikalavimo energetikos veikloje nesilaikymo.

Svarstyti bendrovės veiklą komisijos teisininkai nusprendė įvertinę "Kauno energijos" publikuotą informaciją žiniasklaidoje ir pranešimus įmonės interneto svetainėje. Išvada - vartotojams pateikta tendencinga, neišsami ir nevisapusiška informacija. Vartotojams nesudarytos sąlygos priimti sprendimą dėl karšto vandens tiekėjo.

Dėl to atsakingam asmeniui surašytas administracinis teisės pažeidimo protokolas.
"Dėl "Kauno energijos" klausimas atidėtas, nes atsakingas asmuo pateikė prašymą, baudos skyrimo svarstymą atidėti kitam ketvirtadieniui, balandžio 22 d., - po posėdžio sakė komisijos Bendrųjų reikalų skyriaus vedėja Loreta Kimutytė. - Tokia praktika yra normali. Kartais būna prašoma klausimą atidėti, nes žmonėms reikia daugiau laiko aplinkybėms įvertinti."

Visą straipsnį skaitykite penktadienio "Kauno dienoje".


Šiame straipsnyje: Kauno energija

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • ŽŪM Kaune įsikūrė beveik prieš 100 metų
  ŽŪM Kaune įsikūrė beveik prieš 100 metų

  Nors nekilnojamojo turto ekspertai ir įvairių organizacijų, institucijų atstovai viešumoje nepritaria Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) perkėlimui į Kauną, bet miesto valdžia viliasi, kad ŽŪM ir Aplinkos ministerijos galėtų įsikurti Kauno ...

 • „Britanikos“ vaiduokliui teliko pusmetis?
  „Britanikos“ vaiduokliui teliko pusmetis?

  Kauniečiai laukia nesulaukia, kol ir antrąjį brolį vaiduoklį ištiks toks pats likimas. Pirmojo viešbučio "Respublika" griaučiai jau griaunami. Planuojama, kad "Britanikos" reikalai pajudės galbūt vasarą. ...

 • Kauniečių pamėgtame Santakos parke – svarbūs pokyčiai
  Kauniečių pamėgtame Santakos parke – svarbūs pokyčiai

  Kauniečių pamėgtame Santakos parke – malonūs pokyčiai. Šią žiemą senamiestyje esanti erdvė pasitinka kur kas ryškiau apšviesta. Santakos parke iš viso įrengti 56 modernūs ir taupūs LED šviestuvai. ...

  2
 • Kalėdų sostinė kuria naujas tradicijas
  Kalėdų sostinė kuria naujas tradicijas

  Kauno mero Visvaldo Matijošaičio kabinete įprastą kasdienį pasitarimą šįryt nutraukė trimitų garsai ir garsus netikėto svečio sveikinimas. Kalėdų Senelio pirmtakas ir Kauno globėjas šventasis Mikalojus didžiųjų metų &scaro...

  1
 • Prie rotušės surinktas įspūdingas lobis
  Prie rotušės surinktas įspūdingas lobis

  Gruodžio 6-ąją, Šv.Mikalojaus dieną, Kauno senamiesčio draugija kartu su seserimis benediktinėmis surinko lobį iš vaško lydymo krosnies palei rotušės duris. ...

 • G. Mažeikis: suprantantis kito unikalumą, nesmurtauja
  G. Mažeikis: suprantantis kito unikalumą, nesmurtauja

  Visuomenės sąmoningumo didinimo akcijos dalyvis Gintautas Mažeikis – filosofas, kultūros teoretikas, antropologas, Vytauto Didžiojo universiteto profesorius. Su juo kalbasi Kauno apskrities vyrų krizių centro psichologė Dovilė Bubnienė. ...

  1
 • Pagerbti aktyviausi Kauno apskrities policijos rėmėjai
  Pagerbti aktyviausi Kauno apskrities policijos rėmėjai

  Vakar vakare, gruodžio 6 d., Kauno apskrities policija į Kauno Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčią sukvietė ne tik policijos pareigūnus, socialinius partnerius, savivaldos atstovus, bet ir policijos rėmėjus. ...

 • Kaune atidaromas restauruotas M. K. Čiurlionio muziejaus pastatas
  Kaune atidaromas restauruotas M. K. Čiurlionio muziejaus pastatas

  Kaune po dešimtmetį trukusio restauravimo atidaromas Nacionalinio Mikalojaus Konstantino Čiurlionio dailės muziejaus pastatas. ...

 • Rūpesčiai dėl Kalėdų eglutės
  Rūpesčiai dėl Kalėdų eglutės

  Kauno Kalėdų žaliaskarės karuselė vakar dar buvo remontuojama, o lankytojai užsiminė, kad negalima išbandyti ir išmaniųjų eglutės pramogų. ...

  7
 • Šiemet daugiausia senų daugiabučių atnaujinta Kauno apskrityje
  Šiemet daugiausia senų daugiabučių atnaujinta Kauno apskrityje

  Atnaujintais senais daugiabučiais namais šiemet pirmauja, Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (VTPSI) duomenimis, Kauno apskritis. Čia išduoti 105 renovuotų daugiabučių statybos užbaigimo ak...

  1
Daugiau straipsnių