Utopinio skaitiklio mokesčio neliks

KTU profesoriams prabilus apie 30 mln. litų sandorį, kurį esą galėjo planuoti "Kauno energiją", energetikai suskubo perskaičiuoti siūlomą skaitiklio mokestį - nuo 9 litų jis sumažėjo perpus, iki 4 litų su PVM.

Įrengs ir perpus pigiau

Kauno miesto savivaldybės Ūkio ir energetikos komiteto pirmininkas Gediminas Žukauskas patvirtino, kad "Kauno energija" apskaičiavo naują skaitiklio mokestį.
"Jų siūlymas - apie 3,40 lito ir tokia kaina jau yra reali. 9 litai buvo absurdiško dydžio suma, kurios tikrai negalėjome užkrauti kauniečiams", - pasakojo G.Žukauskas.

Jis neabejoja, kad tokiems pokyčiams įtakos turėjo ir KTU profesorių, ir kauniečių priekaištai energetikams.

"Modernius skaitiklius su nuotoliniu duomenų nuskaitymu galima įrengti iš fondų lėšų, bet ne iš žmonių kišenės", - teigė G.Žukauskas.

Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas planuoja skaitiklio klausimą įtraukti į tarybos posėdį, kuris vyks balandžio 29 d.

"Geros žinios. Pagaliau neliko to iš kosmoso ar iš lubų nurašyto skaitiklio mokesčio", - telefonu iš Briuselio "Kauno dienai" sakė A.Kupčinskas.

Apgynė viešąjį interesą

Kauno technologijos universiteto (KTU) Metrologijos instituto direktorius profesorius Rimvydas Povilas Žilinskas, praėjusią savaitę "Kauno dienai" papasakojęs apie būgštavimus dėl neskaidrios "Kauno energijos" veiklos, mano, kad kauniečiams pavyko pasiekti tarpinę pergalę.

"Sveikinu savivaldybę, kuri pradėjo rimtai svarstyti šį klausimą, nes 9 litų mokestis buvo per didelis", - sakė profesorius.

Jis džiaugiasi, kad "Kauno energija" atsisakė sumanymo daugiabučiuose įrengti modernius skaitiklius su nuotoliniu duomenų nuskaitymu. Visų pirma dėl to, kad tokie skaitikliai Lietuvoje nėra teisėti, be to, neatlikti kiti reikalingi jų veikimo patikrinimai.
"Kauno diena" rašė, kad jeigu visiems 100 tūkst. abonentų būtų sumontuoti WFH ar panašūs skaitikliai su nuotoliniu duomenų nuskaitymu, sandėrio suma būtų viršijusi 30 mln. litų.

"Kas gali paneigti, kad nuo šios sumos kažkam nenubyrės solidi sumelė?" - kėlė klausimą P.Žilinskas.

Mokestis visiems - nelogiškas

Profesorius įsitikinęs, kad skaitiklio mokestį taikyti visiems gyventojams yra nelogiška. Jo vertinimu, toks eksploatacinis mokestis turėtų būti įtrauktas į karšto vandens kainą. Esą moteriškė, išnaudojanti pusę kubo vandens per mėnesį neturėtų mokėti tokio pat dydžio mokesčio kaip ir šeima, sunaudojanti keturis kubus.

"Kai perku silkę, svarstyklių mokesčio man niekas netaiko", - palygino R.P.Žilinskas.
Energetikos ministro patarėjas viešiesiems ryšiams Kęstutis Jauniškis atkreipia dėmesį, kad daugelyje šalies miestų karšto vandens tiekėjai yra nustatę 3-5 litų skaitiklių priežiūros mokestį. Naująją "Kauno energijos" kainą jis vadina realia.

"Jeigu Seimas pritars Šilumos ūkio įstatymo pataisoms, nustatyto abonentinio mokesčio neliks, bet šios išlaidos bus įtrauktos į karšto vandens kainą", - sakė K.Jauniškis. Anot jo, toks siūlymas yra logiškas: juk niekas nežino, kiek kainuoja elektros skaitiklis ir kiek kainuoja jį pakeisti - šios išlaidos įtrauktos į elektros tarifą.

Bauda - kitą savaitę?

Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisija vakar turėjo svarstyti, kokio dydžio baudą skirti "Kauno energijai" dėl skaidrumo reikalavimo energetikos veikloje nesilaikymo.

Svarstyti bendrovės veiklą komisijos teisininkai nusprendė įvertinę "Kauno energijos" publikuotą informaciją žiniasklaidoje ir pranešimus įmonės interneto svetainėje. Išvada - vartotojams pateikta tendencinga, neišsami ir nevisapusiška informacija. Vartotojams nesudarytos sąlygos priimti sprendimą dėl karšto vandens tiekėjo.

Dėl to atsakingam asmeniui surašytas administracinis teisės pažeidimo protokolas.
"Dėl "Kauno energijos" klausimas atidėtas, nes atsakingas asmuo pateikė prašymą, baudos skyrimo svarstymą atidėti kitam ketvirtadieniui, balandžio 22 d., - po posėdžio sakė komisijos Bendrųjų reikalų skyriaus vedėja Loreta Kimutytė. - Tokia praktika yra normali. Kartais būna prašoma klausimą atidėti, nes žmonėms reikia daugiau laiko aplinkybėms įvertinti."

Visą straipsnį skaitykite penktadienio "Kauno dienoje".


Šiame straipsnyje: Kauno energija

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Raudondvario dvare pagerbti medikai
  Raudondvario dvare pagerbti medikai

  Ketvirtadienį Raudondvario dvare paminėta Medicinos darbuotojų diena. Renginys surengtas menų inkubatoriaus salėje, kur praėjusių metų rugsėjį vyko Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Sveikų regionų tinklo (SRT) pasitarimas. Kauno rajono savival...

  2
 • Kaunietė mergina prašo padėti alkstančiai močiutei
  Kaunietė mergina prašo padėti alkstančiai močiutei

  Itin jautriu įrašu savo socialinio tinklalapio "Facebook" paskyroje pasidalijo jauna kaunietė. Skatinimas padėti vargstančiai senjorei akimirksniu sulaukė didelio dėmesio. ...

  7
 • Pilietiškas jaunimas gėdino Kauno vairuotojus
  Pilietiškas jaunimas gėdino Kauno vairuotojus

  Nors lyja lietus ir norisi nesušlapti, neįgaliojo vietoje automobilio bet kas palikti negali. Su tokia nuostata pilietiškas jaunimas gėdino Kauno vairuotojus, kurie užėmė neįgaliųjų vietas, nors čia statyti automobilio neturėjo teisės....

  5
 • Pradėtos L. Anužienės atleidimo procedūros
  Pradėtos L. Anužienės atleidimo procedūros

  Penktadienį posėdžiavę Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro dalininkai pradėjo centro vadovės Laimutės Anužienės atleidimo procedūras, sako Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) Mokymosi visą gyvenimą departamento direktorius S...

  8
 • Kaune vyks didžiausias dizaino festivalis Lietuvoje
  Kaune vyks didžiausias dizaino festivalis Lietuvoje

  Artėjančią savaitę, gegužės 1-7 dienomis, Kaune vyks šeštą kartą rengiamas festivalis „Dizaino savaitė 2017“. Viename iš tarpukario modernizmo architektūros perlų – „Pieno centro“ rūmuose&ldqu...

 • V. Adamkus: džiaugiuosi, kad biblioteka tapo traukos centru Kaune
  V. Adamkus: džiaugiuosi, kad biblioteka tapo traukos centru Kaune

  Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus, įsikūręs tarpukario Lietuvos užsienio reikalų ministerijos pastate Kaune (S. Daukanto g. 25), balandžio 29 dieną minės vienerių metų sukaktį. Pats prezidentas teigia esąs maloniai nustebintas, kad bibl...

  1
 • Kuo nustebins „Mokslo sala“?
  Kuo nustebins „Mokslo sala“?

  Praėjusį ketvirtadienį iš penkių senojo žemyno valstybių atvykę profesionalai padėjo stiprius pamatus Kaune planuojamo mokslo populiarinimo centro koncepcijos sukūrimui. Intensyvią sesiją Kaune surengę mokslo centrų ekspertai galutinius sav...

  5
 • VDU rengiasi atverti R. Sakadolskio medijų laboratoriją
  VDU rengiasi atverti R. Sakadolskio medijų laboratoriją

  Gegužės 3 d. Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) daugiafunkciame mokslo ir studijų centre (V. Putvinskio g. 23, 1 a.) vyks oficialus Lietuvos ir JAV žurnalisto, VDU lektoriaus Romo Sakadolskio medijų laboratorijos atidarymas. ...

 • Kauniečius slegia rekordinis šildymo sezonas
  Kauniečius slegia rekordinis šildymo sezonas

  Beveik septynis mėnesius Kaune trunkančio šildymo sezono pabaigos dar nematyti. Šis šildymo sezonas jau muša rekordus. ...

  12
 • „Kauno autobusai“ baiminasi liūdniausio scenarijaus
  „Kauno autobusai“ baiminasi liūdniausio scenarijaus

  Kol Seimas neapsisprendė, kaip pasielgti su Prezidentės vetuotomis įstatymo pataisomis dėl vidaus sandorių, "Kauno autobusuose" tvyro įtampa. Savivaldybės bendrovė baiminasi liūdniausio scenarijaus. ...

  40
Daugiau straipsnių