Uostamiesčio valdžia griežčiau kovos su dvoku

Klaipėdos valdžia žada griežčiau kovoti su mieste sklindančiais nemaloniais kvapais. Nuo kitų metų ketinama pradėti vykdyti konkrečių kvapų būdingų tam tikroms vietoms stebėseną.

Šiaurinės miesto dalies gyventojai periodiškai kenčia nuo naftos produktų kvapų. Pietinėje dalyje gyvenantys klaipėdiečiai skundžiasi, kad yra priversti uostyti Laisvojoje ekonominėje zonoje įsikūrusių gamyklų skleidžiamus kvapus.

Gyventojų teigimu, viena iš tokių įmonių „Mestila“, gaminanti rapsų aliejų ir biodyzeliną.

Nors kvapas atsirandantis aliejaus spaudimo procese nėra kenksmingas, įmonė, atsižvelgdama į visuomenės nepasitenkinimą, pradėjo ieškoti priemonių, kurių pagalba būtų galima neutralizuoti kvapus.

Šie darbai vykdomi nuo 2008 metų. Buvo atliekami tyrimai, praėjusių metų liepą į ventiliacijos sistemas buvo sumontuoti purkštukai, kurie turėjo neutralizuoti kvapus.

Tačiau, atlikus tyrimus, paaiškėjo, kad jie mažai efektyvūs. Šaltuoju metų laiku kvapas buvo silpnesnis, bet šiltuoju nemalonus kvapas sklido į gyvenamuosius rajonus kaip ir anksčiau.

Įvertinus mažą įpurškimo sistemos efektyvumą, šiemet jos darbas buvo sustabdytas. Bendrovė „Mestila“ į šiuos įrenginius investavo 200 tūkst. litų.

Įmonė „Mestila“ toliau ieškojo technologijų, užtikrinančių kvapų neutralizavimą. Į pagalbą pasitelkta Vokietijos įmonė, kuri konsultuoja aplinkosaugos klausimais.

Nuspręsta pasirinkti oro valymo įrenginį, kuris kainuoja 300 tūkst. litų, su natrio šarmu. Sutartis dėl jo tiekimo jau pasirašyta. Oro valymo įrenginį ketinama sumontuoti kitų metų pavasarį. Tikimasi, kad jis padės minimizuoti kvapus.

Klaipėdos savivaldybės mero pavaduotojos Juditos Simonavičiūtės teigimu, mieste sklindantys kvapai nerodo, kad jis yra užterštas.

„Nosis kvapus pajunta 10 kartų greičiau nei prasideda kenksmingumas. Miestas dažniau būna užterštas kietosiomis dalelėmis“, – tvirtino vicemerė.

J.Simonavičiūtės manymu, mieste pastatyti keli aplinkos stebėjimo punktai problemos neišspręstų. Anot jos, pirmiausia reikia atlikti stebėjimus ir parengti žemėlapį, kuriame atsispindėtų kokioje vietoje kokių medžiagų kvapai sklinda. Tada sekti, ar į aplinką patenkančios medžiagos neviršija nustatytų normų.

Tai būtų įtraukta į konkurso sąlygas, perkant aplinkos stebėjimo monitoringą ateinančiais penkeriais metais. Pirkti paslaugą ketinama kitąmet.

Šiuo metu aplinkos stebėjimą atlieka Klaipėdos universitetas. Uostamiestyje yra du taškai, kur stebima aplinkos kokybė.


Šiame straipsnyje: smarvė

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių