Tyrimą dėl šildymo sąskaitų Vilniuje žadama baigti tik po Naujųjų

Valstybinė energetikos inspekcija, šią savaitę pradėjusi tyrimą dėl didesnio nei įprastai šildymo suvartojimo Vilniuje lapkričio mėnesį, jo išvadas žada pateikti tik po Naujųjų metų.

„Paaiškėjo naujų aplinkybių, padaugėjo informacijos. Nenoriu kol kas nieko konkretaus sakyti, bet jos gauname iš visur, o atsakymai vėluoja. Negalime tiek informacijos per 4 dienas ištirti“, - BNS sakė inspekcijos viršininkas Rimgaudas Špokas.

Vis dėlto kiek anksčiau jis BNS patvirtino, kad inspekcija tiria įtarimus, kad šilumos tiekėjai didina jos temperatūrą daugiabučiuose, neteisėtai naudodami nuotoliniu būdu valdomus šilumos punktų prietaisus, kurie nebepriklauso šilumos tiekimo įmonėms.
Galiu patvirtinti - turime tuos pačius įtarimus (dėl tiekiamos šilumos temperatūros reguliavimo nuotoliniu būdu - BNS). Valstybinė energetikos inspekcija trečiadienį pakartotinai kreipėsi į Metrologijos inspekciją ir namų šilumos punktų prižiūrėtojus, kad iki sausio 10 dienos būtų pateikta visa informacija ir nustačius tokius faktus imtis priemonių jų atjungimui", - BNS sakė R. Špokas.

Anot jo, toks nuotoliniu būdu valdomų prietaisų naudojimas daugiabučių namų šilumos punktuose - neteisėtas. R.Špoko teigimu, pastarosiomis dienomis inspekciją pasiekia ypač daug informacijos apie galimus pažeidimus, reguliuojant daugiabučių šilumos temperatūrą.

Kai kurių Vilniaus daugiabučių namų gyventojų bendrijų vadovai teigia, kad šilumos punktuose karšto vandens, naudojamo šildymui, temperatūra nuotoliniu būdu padidinama 7-10 laipsnių.

„Vilniaus energijos“ komercijos direktorius Rimantas Germanas tikino, jog nuotolinis punktų valdymas nuo įmonės atjungtas nuo šių metų lapkričio 1 dienos, kai įsigaliojo prezidentės inicijuotos Šilumos ūkio įstatymo pataisos ir šilumos punktų priežiūra buvo perduota administruojančioms bendrovėms.

Energetikos ministras Arvydas Sekmokas savaitės pradžioje pareiškė, jog toliau ketinama aiškintis, kodėl Vilniuje palyginti šiltą lapkritį buvo sunaudota gerokai daugiau šilumos ir smarkiai išaugo sąskaitos už šildymą.

Vilniaus meras Artūras Zuokas teigia, jog atsakomybę dėl situacijos šilumos ūkyje turėtų prisiimti Vyriausybė ir Energetikos ministerija. Premjeras Andrius Kubilius teigia, jog „už nepateisinamai išaugusias šilumos sąskaitas Vilniuje“ atsako Vilniaus meras bei jį remianti valdančioji koalicija miesto taryboje.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį pareiškė „tai, kas vyksta Vilniaus mieste su šilumos kainomis, gali būti šilumą tiekiančios bendrovės “Vilniaus energija„ arba daugiabučius prižiūrinčių bendrovių įžūlaus piktnaudžiavimo rezultatas“ ir atsakomybę už tai, anot jos, turi prisiimti sostinės savivaldybė.


Šiame straipsnyje: šildymasšilumos kaina

NAUJAUSI KOMENTARAI

MIRAMAX

MIRAMAX portretas
O Vilniaus Energija gavo tiek pelno, kad jau reklama per TV suka? :)

Kaunas

Kaunas portretas
O Kaune kitaip? Štai už nepilnų 70 m2 buto apšildymą už gruodį gavau 430 Lt. Kas galėtų pasakyti, kad tai neapiplėšimas? Kaip vienam pensininkui išlaikyti butą? Tik nesakykit, kad reikia keisti į mažesnį butą. Visi mano praėję metai praleisti 15,5 m2 bendrabučio tipo kambarėlyje... Vėl ten grįžti?

Kaunas

Kaunas portretas
Tu gavai saskaita uz lapkriti, bet ne uz gruodi.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių