Turistai džiugina ir skaičiumi, ir įvairove

Turizmo sezonui įsibėgėjant, statistinių duomenų, kiek iš viso užsieniečių šiemet aplankė Vilnių, dar nėra. Tačiau tikinama, kad perspektyvos gana šviesios: girdi, net plika akimi matyti, jog turistų srautai mieste auga.

Tikisi 1,5 mln. turistų

Vilniaus savivaldybės Turizmo skyriaus vedėja Nijolė Beliukevičienė džiaugėsi, kad pirmą metų ketvirtį sostinę aplankė 35 proc. daugiau užsienio svečių nei pernai tuo pačiu laikotarpiu. Viliamasi, kad tokį tempą pavyks išlaikyti ir toliau.

"Tai beveik panašus augimas, kaip 2004 m., kai Lietuva įstojo į ES. Tada įvyko Lietuvos turizmo proveržis, pasiektas užsienio svečių augimo rekordas – 40 proc. Panašų šuolį matome ir dabar, nes pastarieji keleri metai buvo gana sudėtingi ir liūdni", – kalbėjo N.Beliukevičienė.

Esą visai realu, kad šiemet Vilniuje viešės apie 1,5 mln. turistų, nes sostinė ypač turtinga įvairių festivalių, valstybinių renginių, ką ir kalbėti apie artėjantį Europos vyrų krepšinio čempionatą.

"Pažiūrėkite, kiek visko vyksta: konferencijos, Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos susitikimas – verslo turistai irgi įtraukiami į statistiką", – pasakojo Turizmo skyriaus vedėja.

Jos žiniomis, apie 70 proc. visų šalies turistų apsilanko ir Vilniuje. "Italai mus atrado 2004 m., jie visada laikosi turistų dešimtuke. Labai džiaugiamės, kad į Lietuvą pagaliau atkreipė dėmesį ir prancūzai, nors, deja, pasiekti Vilnių jiems gana sudėtinga, nes nėra tiesioginių skrydžių", – apgailestavo N.Beliukevičienė. Pernai prancūzų Vilniuje apsilankė 14,3 tūkst. – 2,6 proc. mažiau nei 2009-aisiais.

Džiaugiasi ispanais

Kelionių agentūros "Delta Tours" direktorius Vaidotas Lasauskas taip pat neslėpė, kad darbo šiemet netrūksta ir situacija rinkoje galvos skausmo tikrai nekelia. "Nebus prasčiau, gal net ir geriau nei pernai. Galbūt šiek tiek justi vokiečių turistų skaičiaus sumažėjimas, tačiau padaugėjo užsieniečių iš Ispanijos", – palygino V.Lasauskas.

Ispanų viešnagėmis ypač džiaugiasi ir restorano "Ida Basar" bendraturtis Vaclovas Kontrauskas. "Ką tik išlydėjome pažįstamus vokiečius, kurie Vilniuje svečiuojasi nebe pirmą kartą ir visada visa gerkle rėkia, kad Vilnius jiems – pats gražiausias Europos miestas, turi labai unikalų senamiestį. Vokiečiai visada mylėjo ir tebemyli mūsų kraštą. Tai labai malonu, tačiau dar džiugiau, kad jį atranda žmonės ir iš kitų kraštų. Vis dažniau girdime ispanakalbius žmones, atvažiuoja turistų iš Italijos, Portugalijos, net tokių kraštų kaip Brazilija. Taip pat būna svečių iš Kanados ir JAV, bet jie jau seniau pamėgo Lietuvą", – pastebėjimais dalijosi Vaclovas Kontrauskas.

Turistai iš Lenkijos, Didžiosios Britanijos, Rusijos ir Baltarusijos dažniausiai atvyksta tik į Vilnių. Atvykėliai iš tolimesnių kraštų Vilnių aplanko kaip vieną Baltijos regiono valstybių sostinių.

Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos vykdančioji direktorė Eglė Dilkienė užtikrino, kad asociacijos nariai sezoną vertina optimistiškai: gegužę viešbučiuose apsistojo 11 proc. turistų daugiau nei pernai tuo pačiu metu.

Oro uostas pagyvėjo

* Vilniaus turizmo informacijos centruose šiemet kovo–birželio mėnesiais iš viso apsilankė 31 871 svečias: 24 925 užsieniečiai ir 6946 lietuviai. Pernai tuo pačiu metu buvo sulaukta 4 tūkst. turistų mažiau.

* Tarptautinio Vilniaus oro uosto (TVOU) skaičiavimais, nuo gegužės iki spalio į sostinę turėtų atvykti bent 100 tūkst. užsieniečių daugiau nei pernai tuo pat metu, kai bent vienai nakčiai Vilniuje per tuos mėnesius apsistojo apie 300 tūkst. turistų.

* Savo viltis TVOU sieja su dviejų pigių skrydžių bendrovių atėjimu į sostinės aviacijos rinką ir papildomais senbuvių reisais.

* Pagal planus "Wizz Air" ir "Ryanair" vasaros sezono mėnesiais turėtų skraidinti 50–60 tūkst. keleivių.

* Vilniaus turizmo informacijos centro duomenimis, pernai Vilniuje labiausiai – 58 proc. – augo baltarusių turistų skaičius, gausėjo ir rusų – jų viešėjo 20 proc. daugiau.

* Nuo gegužės pradžios iš Vilniaus "Ryanair" lėktuvai kyla šešiomis kryptimis: į Barseloną (Cheroną), Brėmeną, Dubliną, Londoną, Milaną, Romą. O "Wizzair" – aštuoniomis kryptimis: į Romą, Milaną, Londoną, Korką, Eindhoveną, Barseloną, Donkasterį, Dortmundą.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių