Tuoktis bus galima ne tik Rotušėje

Bangas į krantą gena jūra, po basomis kojomis gurgžda baltas smėlis, apnuogintus nuotakos pečius glosto švelnus vėjas, o jaunieji prisiekia būti amžinai kartu. Tokį tik iš kino filmų pažįstamą vedybų scenarijų nuo rudens galės įgyvendinti ir Lietuvos įsimylėjėliai. Deja, ne visus besituokiančiųjų norus bus galima įgyvendinti.

Tuoktuvės ant stogo

Nuo rudens jaunavedžiai galės laisviau pasirinkti santuokos sudarymo vietą - bus leidžiama tuoktis ne tik Santuokų rūmuose, bet ir reprezentacinėse vietose, pavyzdžiui, parkuose.

Ceremonija norintiems susituokti netradicinėje vietoje kainuos 210 litų - triskart daugiau nei tuokiantis Santuokų rūmuose. Tokį Teisingumo ministerijos pasiūlytą rinkliavos dydį trečiadienį patvirtino Vyriausybė. Reprezentacines vietas santuokoms turės nustatyti savivaldybės.

Pasak Civilinės metrikacijos biuro vedėjo Kęstučio Ignatavičiaus, šiuo metu Kauno rotušėje santuokas registruoja 3 darbuotojai. „Teks pertvarkyti darbo sistemą: stebėsime, kiek bus norinčiųjų tuoktis ne Rotušėje. Jeigu tą dieną daug santuokų bus tvirtinama Rotušėje, tuomet bus mažiau galimybių tuokti jaunavedžius kitose miesto vietose“, - pabrėžė biuro vedėjas.

Pasak jo, Kaune yra kelios vietos, kuriose kauniečiai galėtų tuoktis vasaros metu. „Prasminga ir graži vieta - Santakos parkas. Nemunas ir Neris - vyras ir moteris, unikali vieta Kaune, kur sudega dvi didžiulės upės. Pačiame Santakos smaigalyje yra aukuras, prie kurio ir vyktų ceremonija. Galbūt jaunavedžiai norėtų įžiebti šeimos židinio ugnį?“ - pasiūlymus vardija K.Ignatavičius.

Kitos vietos, kuriose galėtų vykti civilinės santuokos įtvirtinimas - Botanikos sodas, Aleksoto apžvalgos aikštelė. „Teko girdėti pasiūlymų, kad kauniečiai norėtų tuoktis ir ant Prisikėlimo bažnyčios stogo. Jeigu bažnyčia sutiktų, tai galima būtų santuoką tvirtinti ir ant stogo įrengtoje apžvalginėje aikštelėje“, - pasakojo K.Ignatavičius.

Visgi Civilinės metrikacijos biuro vedėjas neabejoja, kad Kauno rotušė, net ir atsiradus galimybei tuoktis kitur, išliks populiariausia vieta, kurioje jaunavedžiai norės sumainyti aukso žiedus.

Miške kąs uodai

„Gali atsitikti taip, kad civilinės metrikacijos biurų darbuotojams su savo knygomis ir sąrašais teks lakstyti po Lietuvos miškus, pajūrio kopas, paežeres ir dar kur nors“, - naujosios vedybų registravimo tvarkos trūkumus pastebi garsi vedybų planuotoja Kristina Kaikarienė.

„Kauno dienai“ ji teigė nepritarianti naujai santuokos registravimo tvarkai. „Labai nedaugelis porų įsivaizduoja realiai tą vietą, kurioje jie norėtų matyti registruojamą savo santuoką. Tarkim, jaunuolis pasipiršo savo mylimajai prie kažkokio ežero, šviečiant mėnuliui ir lyg ir norėtų tą pačią situaciją pakartoti registruojant santuoką. Tačiau yra techninių dalykų, kurių jaunavedžiai neapgalvoja“, - pabrėžė K.Kaikarienė.

Ji pastebi, kad lietuviai išradingi žmonės ir gali prisigalvoti įvairių vietų, kuriose galima tuoktis, tačiau Kauno rotušė tradiciškai traukia jaunuosius, todėl kažin, ar jaunavedžiai ras ką nors geriau už šią vietą.

Rotušė be konkurencijos

Ne vieną dešimtmetį vestuves fotografuojantis profesionalus fotografas Anatolijus Mongirdas tikina, kad tuoktuvių ceremonijos grožis, išliekantis nuotraukose, daugiau priklauso nuo fotografo gebėjimų, o ne nuo vietos: „Pro fotoobjektyvą stebėdamas vestuves tikrai išmokau būti lankstus, todėl jei reikia, galiu fotografuoti ir miške. Kita vertus, kauniečių itin pamėgtos vietos - pavyzdžiui, prie Vytauto bažnyčios - jau pabodo, todėl norisi paieškoti kitų „kampų“, - tvirtina jaunavedžių gražiausias gyvenimo akimirkas fiksuojantis Anatolijus.

Jis pastebi, kad besituokiantiems jauniesiems derėtų nepamiršti paskaičiuoti, kiek pabrangs vestuvės, jei nuotaka arba jaunikis užsimanys civilinę metrikaciją registruoti kur nors miške ar paežerėje.

„Net kuras kainuos daugiau, todėl ir mano paslaugos bus brangesnės“, - priduria A.Mongirdas. Visgi fotografas spėja, kad Rotušė išliks patraukliausia vieta sumainyti aukso žiedus.

Tą patį tvirtina ir įmonės „Vėberis“, įsikūrusios Kauno rotušėje ir vestuvines paslaugas teikiančios firmos, vadovas Viktoras Vėberis.

Per 33 veiklos metus V.Vėberis spėja, kad Kauno rotušė neturės konkurentų. „Pastaruosius penkerius metus matome, kad norinčiųjų susituokti Rotušėje vis daugėja. Todėl kažin, ar kokios kitos vietos bus patrauklesnės. Yra nemažai atvejų, kai kituose miestuose gyvenančios poros deklaruoja savo gyvenamąją vietą Kaune pas gimines, kad tik galėtų susituokti Rotušėje“, - savo pastebėjimais dalijasi vestuvių organizatorius.

„Jeigu kam nors Rotušė netinka, tai dar turime gražius Prezidentūros rūmus, dar Kauno pilies prieigose galima ceremonija, tik ten kol kas neįrengta ir viskas apleista“, - apgailestauja V.Vėberis.

Trūkumų yra

„Įsivaizduokit, atvykstam į Botanikos sodą: viskas išpuošta, parengta ceremonijai, ir jaunoji sugalvoja neimti vyro pavardės ir pasilikti savo. Mūsų darbuotojai jau turi rankose iš anksto parengtus liudijimus, kuriuose įrašyta vyro pavardė. Vadinasi, reikia skubiai viską perrašyti - mūsų darbuotojas su savimi privalės vežiotis nešiojamąjį kompiuterį, kur galėtų perrašyti pavardę. Be to, kaip Botanikos sode atspausdinti naują liudijimą?“ - naujosios tvarkos trūkumus vardijo K.Ignatavičius.

Kaip ir iki šiol, dokumentus norintys susituokti kauniečiai turės atsinešti į Kauno rotušėje veikiantį Civilinės metrikacijos biurą, kur reikės parašyti ir pareiškimus. Atėję į biurą būsimieji jaunavedžiai ir galės pareikšti norą dėl civilinės santuokos registracijos vietos.

Teisingumo ministro Remigijaus Šimašiaus teigimu, jaunųjų norai nebus privalomi civilinės metrikacijos darbuotojams - jie galės atsisakyti registruoti santuoką, jei jaunųjų pasirinkta santuokos vieta prieštaraus viešajai tvarkai ir „gerai moralei“, kels grėsmę visuomenės ir ceremonijos dalyvių gyvybei ar sveikatai.

„Kauno diena“ kauniečius kviečia siūlyti savo santuokos vietą. K.Ignatavičius pažadėjo, kad bus atsižvelgta į gyventojų nuomonę, o iš pasiūlytų vietų sudarytas sąrašas bus pateiktas tvirtinti miesto tarybai. 


Šiame straipsnyje: vestuvės kauno rotušėje

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Kauno automobilių turgus keičiasi kasmet
  Kauno automobilių turgus keičiasi kasmet

  Rusai, baltarusiai, kazachai, kirgizai, moldavai, ukrainiečiai ir lietuviai – tik keletas tautybių, kurių pirkėjus galima buvo sutikti per 23 Kauno automobilių turgaus gyvavimo metus. Atlaikęs įvairiausius permainų vėjus, Kauno automobilių turg...

  8
 • Nekuklūs Kauno užmojai už 300 mln. eurų
  Nekuklūs Kauno užmojai už 300 mln. eurų

  Savivaldybė jau baigia sudėlioti 2017 m. Kauno miesto biudžetą. Šiemet užmojai dar didesni, tačiau miesto vadovai tikina, kad viskas paremta realiomis prognozėmis. ...

  37
 • Laisvės alėjoje praeiviai tapo apiplėšimo liudininkais
  Laisvės alėjoje praeiviai tapo apiplėšimo liudininkais

  Informaciniais lankstinukais, jautriais priminimais ir inscenizuotu plėšimu šiandien kauniečiai buvo kviečiami užjausti nusikaltimų aukas ir užkirsti kelią panašiems įvykiams. ...

 • Kauno studentai padeda kurti Birštono veidą
  Kauno studentai padeda kurti Birštono veidą

  Dažniau besilankantys Birštono mieste tikrai pastebi didelį tuščią sklypą prie pat įvažiavimo į kurortą. Birštono savivaldybė nuolat ieško galimų sprendimų, kurie leistų panaudoti šią erdvę pritaikant ją miest...

  1
 • Prie Amalių pervažos – netikėtumas vairuotojams
  Prie Amalių pervažos – netikėtumas vairuotojams

  Antradienio rytą greitį mėgstantys pažeidėjai galėjo kiek lengviau atsipūsti – moderniausia greičio fiksavimo įranga aprūpinta policijos „Škoda“ visą rytą tykiai stovėjo prie Amalių pervažos. Čia pareigūnai tikrino ne ...

  1
 • Kačerginei, Kulautuvai ir Zapyškiui suteiktas kurorto statusas
  Kačerginei, Kulautuvai ir Zapyškiui suteiktas kurorto statusas

  Vyriausybė trečiadienį nutarė suteikti kurortinės teritorijos statusą Kauno rajone esantiems Kačerginės ir Kulautuvos miesteliams bei daliai Zapyškio miestelio. ...

  4
 • Alternatyva spūstims daugiabučių kiemuose
  Alternatyva spūstims daugiabučių kiemuose

  Daugiabučių namų kasdienybė – iššūkis rasti vietą automobiliui pastatyti. O tai, regis, sena ir iš mirties taško nejudanti problema. Tačiau yra priežasčių, dėl kurių verta pakeisti požiūrį į automobilio stovėj...

  17
 • Nuspręsta, kaip vadinsis naujasis Kauno koncertų centras
  Nuspręsta, kaip vadinsis naujasis Kauno koncertų centras

  Balsavimas baigtas – rezultatai aiškūs. Vytauto Didžiojo (Aleksoto) tilto prieigose iškils Mikalojaus Konstantino Čiurlionio koncertų centras. Dar šiemet turėtų paaiškėti, kaip atrodys naujasis objektas – Kaunas s...

  11
 • Kauno klinikos sulaukė svarbaus įvertinimo
  Kauno klinikos sulaukė svarbaus įvertinimo

  Kauno klinikų Transplantacijos centre auditą atlikusi tarptautinė auditorių grupė pateikė išvadas apie didžiausioje šalies ligoninėje vykdomas donorų paruošimo bei organų ir audinių persodinimo procedūras. Nustačius, jog &scar...

  6
 • 100-asis Kauno rajono kūdikis gimė Vasario 16-ąją
  100-asis Kauno rajono kūdikis gimė Vasario 16-ąją

  Kauno rajono savivaldybėje ši savaitė prasidėjo džiaugsmingu įvykiu. Civilinės metrikacijos skyriuje užregistruotas 100-asis šių metų naujagimis – Lukas Sidekerskis. ...

Daugiau straipsnių