Tualetas Laisvės alėjoje – prabanga

XVII amžių menanti gynybinė Kauno siena vakarais atstoja vietą, kur karalius vaikšto pėsčias. Laisvės alėjoje iki pat Senamiesčio nėra nė vieno veikiančio viešojo tualeto.

Atidaryti neketina

Nuolat girdime Kauno valdžios aimanas dėl merdėjančios Laisvės alėjos, kurioje šiemet durų taip ir neatvėrė vienintelis viešasis  tualetas. Galima tik įsivaizduoti, kaip stebisi turistai, kai neranda  tualeto pačioje Kauno širdyje.

Miesto centre, Nepriklausomybės aikštėje, prie M.Žilinsko dailės galerijos veikia vienintelis tualetas, o kitą rasite tik Senamiestyje, Rotušės aikštėje. Daugiau miesto centre nėra nė vieno veikiančio, išskyrus, žinoma, kavinėse.

Viešasis tualetas prie restorano "Miesto sodas" šiemet taip ir neatvėrė durų. Restorano direktorius Gintautas Ruminas skundžiasi, kad apdergta senoji Miesto siena prie Muzikinio teatro sodelio, tačiau atverti jiems priklausančio tualeto durų neketina.

"Taip, mes savo lėšomis galime ir šiandien jį atidaryti, bet nesame labdaros organizacija", – tikino "Miesto sodo" direktorius.

Muzikinio teatro sodelyje buvo dar sovietmečiu statytas tualetas. Naujai besikuriančio restorano vadovams nepatiko itin prastai estetiškai atrodančio objekto kaimynystė. Jie sutarė su miesto valdžia, kad pastatys naują modernų tualetą, o senąjį nugriaus. Taip ir padarė.

"Prieš dvylika metų įrengėme tuos tualetus. Dešimtmetį juos eksploatavome. Iš nieko neprašėme nė cento. Prieš porą metų situacija pasikeitė, todėl kreipėmės į savivaldybę, kad miestas padengtų eksploatacijos išlaidas", – pasakojo G.Ruminas.

Neturi jokios įtakos?

Miesto tvarkymo skyriaus specialistas Šarūnas Rudys patvirtino, kad buvo paskelbtas konkursas tualetui prie "Miesto sodo" eksploatuoti. Konkurso laimėtoja bendrovė "Irgita" priešais savivaldybę esantį tualetą tvarkė beveik metus.

"Teisininkai mums išaiškino, kad savivaldybė negali skelbti konkurso privačiam tualetui. Mes negalim įpareigoti savininkų, kaip jie turi elgtis su savo nuosavybe", – bandė aiškinti Š.Rudys.

Valdininkas pripažino, kad tualetas pusiaukelėje nuo Laisvės alėjos pradžios iki Senamiesčio nepamaišytų, tačiau abejojo, ar sunkmečiu savivaldybė priims kokius nors sprendimus. Š.Rudys bandė įtikinti, kad, apmirus Laisvės alėjai, viešasis "Miesto sodo" tualetas buvo mažai reikalingas.

Šiuo metu Kaune veikia septyni viešieji tualetai ir penki sezoniniai. Viešieji yra tie, kuriuose mokame po litą, o į sezoninius, nemokamus, dažniausiai nesinori užeiti, nes nosį riečia kvapai ir vaizdai.

Eksploatuoti kiekvieną viešąjį tualetą savivaldybei per mėnesį atsieina apie 4,5 tūkst. litų. "Miesto sodo" direktorius stebėjosi savivaldybės pozicija, nes tualetą esą pasiryžęs išnuomoti ir lengvatinėmis sąlygomis.

Sidabrinė įstaiga?

Dabar neveikiantis "Miesto sodo" tualetas buvo išskirtinis. Už jį savivaldybė mokėjo beveik 8,5 tūkst. litų per mėnesį. Iš šios sumos tualetą eksploatuojanti bendrovė "Irgita" 1,5 tūkst. litų sumokėdavo "Miesto sodui" už nuomą.

Savivaldybė sau atsiskaičiuodavo pinigus, surinktus iš jame apsilankiusių piliečių. Jei į "Miesto sodo tualetą užsukdavo 400 žmonių, savivaldybė "Irgitai mokėdavo 400 litų mažiau.

Kad ir kaip skaičiuotum, bet priešais savivaldybės rūmus veikęs tualetas miesto valdžiai kainavo dvigubai brangiau nei kiti viešieji tualetai.

Pasak "Miesto sodo" vadovų, kažkada į šį požeminį tualetą investuota beveik 500 tūkst. litų.

Skaičius panašus į Kauno savivaldybę išgarsinusio vadinamojo auksinio  tualeto kainą. Neveikiančio ir neaišku, kada veiksiančio. Šio auksinio konteinerio statyba apipinta intrigomis, kurias pavesta išnarplioti Kauno apygardos teismui. Skandalas už pusę milijono. Kažin kiek ateityje būtų kainavusi auksinio tualeto eksploatacija? Ko gero, ne mažiau nei "Miesto sodo" tualeto.

Sidabrinis tualetas – tokio titulo už tuos daugiau nei 8 tūkst. litų nusipelnė dabar neveikiantis "Miesto sodo" tualetas. Abu aukščiausius reitingus Kaune turintys tualetai neveikia. Auksinio – dar neatrakino teismas, sidabrinio – savininkas.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių