Trūksta pinigų? Atsisakyk cigaretės!

Ekonominis sunkmetis – pats tinkamiausias metas atsisakyti žalingų įpročių. Juk taip ne tik žalojama žmogaus sveikata, bet ir vėjais švaistomi sunkiai uždirbti pinigai.

Prieš pusmetį rūkyti metęs Viktoras Jakovlevas neseniai grįžo iš savaitės atostogų pajūryje. "Leidau jas sau dėl to, kad mečiau rūkyti. Apskaičiavau, kad jau sutaupiau maždaug 1000 litų", – pasakojo prieš tai septynerius metus rūkęs vyras. Prieš mesdamas per dieną jis surūkydavo 30 ar net daugiau cigarečių.

"Daug naršau internete ir naršyklėje "Firefox" radau tokią programą, kuri kas minutę skaičiuoja, kiek pinigų sutaupiau atsisakęs šio žalingo įpročio. Jei kyla noras rūkyti, pasižiūri, kiek pinigų jau esi sutaupęs ir nesinori visko sugadinti", – šypsojosi V.Jakovlevas.

Prieš tris su puse mėnesio žalingo įpročio atsisakė vilnietė Dalė Radzevičiūtė. Nusprendusi pažiūrėti, kiek pinigų sutaupo, ji įsigijo taupyklę, į kurią meta tiek litų, kiek būtų išleidusi cigaretėms: "Pažiūrėjau, kad per mėnesį sutaupau apie 100 litų. Dabar labai džiaugiuosi, kad galiu juos išleisti tikrai kur kas geresnėms reikmėms."

Vilnietis Gintautas Degutis neslėpė, kad finansai buvo pagrindinė priežastis, paskatinusi jį ryžtis mesti rūkyti: "Kažkada draugui pasakiau, kad kai cigaretės kainuos daugiau nei penkis litus, mesiu rūkyti. Kartą, kai rūkėme, jis parodė kainą ant pakelio – buvo šiek tiek daugiau nei penki litai. Teko mesti." Per mėnesį jis sutaupo apie 150 litų.

Plačiau apie tai skaitykite rytojaus dienraštyje "Vilniaus diena"



NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių