Triukšmaujančius senamiesčio barus valdininkai tramdys baudomis

Triukšmo problema senamiestyje nebūtų iškilusi, jei verslininkai laikytųsi miesto politikų nustatytų triukšmo prevencijos taisyklių viešose vietose. Šitaip teigiantys valdininkai tikisi sutramdyti jų savivalę.

Po gyventojų nepasitenkinimo dėl senamiestyje dirbančių kai kurių kavinių bei restoranų naktimis keliamo triukšmo valdininkai ėmėsi aiškintis situaciją.

Klaipėdos savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėja Kristina Vintilaitė teigė, kad jei barų bei naktinių klubų šeimininkai būtų laikęsi miesto tarybos nustatytų taisyklių, nebūtų kilę tokio didžiulio gyventojų nepasitenkinimo.

Dalies senamiesčio pasilinksminimo vietų keliamu triukšmu skundžiasi ne tik Žvejų, bet ir kitų aplinkinių gatvių gyventojai.

Pagal Savivaldybės tarybos patvirtintas Triukšmo prevencijos viešose vietose taisykles, Prekybos ir paslaugų teikimo uostamiesčio viešose vietose tvarkos aprašą lauko kavinės gali dirbti tik iki 23 valandos.

Tačiau senamiestyje įsikūrusios įstaigos ignoruoja šias taisykles. Garsi muzika ir triukšmas iš lauko kavinių sklinda ir vėlesniu metu. Rugpjūčio 1-ąją nustatyta, kad net 10 barų lauko kavinės veikė ir po 23 val. Trijose iš jų buvo garsiai leidžiama muzika ir triukšmaujama.

Pavasarį atlikti triukšmo matavimai prie kai kurių uostamiesčio kavinių senamiestyje patvirtino, kad vakare jose viršijamos leistinas normas. Didesnis nei leidžiama triukšmas nustatytas bare „Rasytė“, naktiniuose klubuose „Mr. Bond“, „Pina Colada“.

Kituose baruose ir klubuose triukšmas balansavo ties leidžiamomis normomis, nors jų ir neviršijo.

Savivaldybei pateiktoje policijos statistikoje užfiksuota, kad pareigūnai malšinti triukšmo dažniausiai kviečiami į Žvejų gatvę ir jos prieigose įsikūrusias pasilinksminimo vietas.

Per pirmąjį šių metų pusmetį policija sulaukė 89 pranešimų apie incidentus senamiestyje įsikūrusiose pasilinksminimo vietose. Iš jų 60 pranešimų užfiksuota dėl konfliktinių situacijų ir 29 dėl keliamo triukšmo.

Pranešimų gausa išsiskyrė pramogų centras „Šikšnosparnio lizdas“, įsikūręs Tiltų gatvėje.

Pasak K.Vintilaitės, triukšmo prevencijos nesilaikantiems barams ir kitoms pasilinksminimo vietoms jau paruošti protokolai. Tačiau jis kol kas surašytas tik vienam naktiniam barui „Sputnik“.

Kaip pastebi valdininkė, kiti verslininkai kratosi atsakomybės ir nesirodo savivaldybėje, tad protokolų surašymo procedūra stringa.

Tačiau vedėja patikino, kad jei ir toliau triukšmaujančių įstaigų šeimininkai kratysis atsakomybės, juos atvesdins policijos pareigūnai.  

Jei triukšmo problemos nepadės išspręsti baudos, tada į miesto politikus planuojama kreiptis dėl alkoholio prekybos taisyklių pakeitimo. Šiuo metu nėra numatyta galimybė atimti alkoholio prekybos licencijos dėl triukšmo prevencijos ignoravimo.

K.Vintilaitės teigimu, verslininkai įrodė, kad gali laikytis triukšmo prevencijos. Likus savaitei iki tarybos posėdžio, kur politikai svarstė dėl alkoholio prekybos ribojimo dalyje senamiesčio pasilinksminimo vietų, situacija buvo ideali. Gyventojai tuomet džiaugėsi galėję ramiai išsimiegoti.


Šiame straipsnyje: triukšmas

NAUJAUSI KOMENTARAI

absurdas

absurdas portretas
taigi pats miestas nesilaiko savo taisykliu! naktim vaikstineja po langais "karlsonai" kazkokie idiotai su propeleriais ant nugaru ir pucia ora...atseit siuksles pucia... bet kur jas pucia? nuo saligatviu i gatve! nuo saligatviu i veja! nuo krantiniu i Dane! baisus triuksmas plius oro tarsa! kas tai sugalvojo? cia gi simuliacija tvarkymosi ir miesto biudzeto lesu svaistymas! kas prisiims atsakomybe uz si absurda: Šakalienė, Simonavičiūtė ar meras?

...

... portretas
Kaip nustatomas triukšmas? pagal skundą?

to ...

to ... portretas
Ką čia klausi? Apsimeti kvaileliu, ar tikrai toks durnas?
VISI KOMENTARAI 31
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Daug žadanti nauja metų pradžia
  Daug žadanti nauja metų pradžia

  Šiuos mokslo metus Klaipėda pradės puse tūkstančio moksleivių daugiau nei pernai. Prognozuojama, kad jų daugės ir kitais metais. Iš viso šiais metais mokyklose laukiama beveik 20 tūkst. jaunųjų klaipėdiečių. ...

 • Atostogavo ir Klaipėdos miesto valdžia
  Atostogavo ir Klaipėdos miesto valdžia

  Baigiantis rugpjūčiui galimybe pailsėti pasinaudojo nemažai svarbių uostamiesčio valdžios atstovų. Tarp ką tik baigusių atostogauti – Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas. Tiesa, atit...

 • Uniformos – skiriamasis mokyklos ženklas
  Uniformos – skiriamasis mokyklos ženklas

  Įvairiaspalviai švarkai, languoti sarafanai, megztukai ar liemenės tapo skiriamuoju kiekvienos ugdymo įstaigos ženklu. Ir šiandien jau vargiai beišgirstume pasipiktinimą, kam reikalingos tos uniformos mokyklose. Priešingai, mok...

  4
 • Ministras: Klaipėdos SGD terminalo potencialas dar neišnaudotas
  Ministras: Klaipėdos SGD terminalo potencialas dar neišnaudotas

  Šiandien energetikos ministro Žygimanto Vaičiūno ir JAV kompanijos „Cheniere“ viceprezidento Frederiko Smits van Oyeno susitikime aptartos regioninės gamtinių dujų rinkos kūrimo aktualijos ir tolimesnio bendradarbiavimo perspektyvos. ...

  12
 • Prasidėjo Žardininkų aikštės remontas
  Prasidėjo Žardininkų aikštės remontas

  Atgimsta dar viena pietinės Klaipėdos dalies viešoji erdvė – jau beveik savaitę darbininkai pluša Žardininkų aikštėje. ...

  5
 • Dėl mašinos pajūryje – detektyvas
  Dėl mašinos pajūryje – detektyvas

  Antrosios Melnragės paplūdimio prieigoje esančioje aikštelėje jau antrą mėnesį stovi automobilis. Už transporto priemonės valytuvo užkištas kuokštas pranešimų apie nesumokėtą rinkliavą. Kodėl mašina tiek laiko ...

  20
 • Klaipėdos senamiestyje – „bomžų“ desantas
  Klaipėdos senamiestyje – „bomžų“ desantas

  Gyventojai griebiasi už galvos – Klaipėdos širdyje įsivyrauja dar neregėta anarchija. Vargetos diena po dienos toje pačioje vietoje geria ir tuštinasi, o išguiti veltėdžių nepavyksta net pareigūnams. ...

  25
 • Darbai kasdienybės netrikdys?
  Darbai kasdienybės netrikdys?

  Iki rugsėjo 1-osios bus baigti ne visi privažiuojamojo Naikupės gatvės kelio įrengimo darbai. Žadama, kad esamoje arterijos dalyje bus paklota kelio danga, tad, prasidėjus mokslo metams, išskirtinių trukdžių čia neturėtų kilti. Likusią gat...

 • Sujungs dviračių ir pėsčiųjų takus
  Sujungs dviračių ir pėsčiųjų takus

  Į Smiltynės jachtklubą atvykę svečiai jūrą galės pasiekti trumpesniu keliu. Planuojama įrengti jungtis tarp lygiagrečiai esančių dviračių-pėsčiųjų takų. Darbai turėtų startuoti dar šiemet. ...

  7
 • Klaipėdos uoste – išskirtinė doko plukdymo operacija
  Klaipėdos uoste – išskirtinė doko plukdymo operacija

  Klaipėdos uosto prieigose lankėsi didžiausias pasaulyje laivas „Dockwise Vanguard“. Iš Juodkalnijos jis atgabeno doką, skirtą maksimalių parametrų laivams remontuoti. ...

  2
Daugiau straipsnių