Triukšmaujančius senamiesčio barus valdininkai tramdys baudomis

Triukšmo problema senamiestyje nebūtų iškilusi, jei verslininkai laikytųsi miesto politikų nustatytų triukšmo prevencijos taisyklių viešose vietose. Šitaip teigiantys valdininkai tikisi sutramdyti jų savivalę.

Po gyventojų nepasitenkinimo dėl senamiestyje dirbančių kai kurių kavinių bei restoranų naktimis keliamo triukšmo valdininkai ėmėsi aiškintis situaciją.

Klaipėdos savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėja Kristina Vintilaitė teigė, kad jei barų bei naktinių klubų šeimininkai būtų laikęsi miesto tarybos nustatytų taisyklių, nebūtų kilę tokio didžiulio gyventojų nepasitenkinimo.

Dalies senamiesčio pasilinksminimo vietų keliamu triukšmu skundžiasi ne tik Žvejų, bet ir kitų aplinkinių gatvių gyventojai.

Pagal Savivaldybės tarybos patvirtintas Triukšmo prevencijos viešose vietose taisykles, Prekybos ir paslaugų teikimo uostamiesčio viešose vietose tvarkos aprašą lauko kavinės gali dirbti tik iki 23 valandos.

Tačiau senamiestyje įsikūrusios įstaigos ignoruoja šias taisykles. Garsi muzika ir triukšmas iš lauko kavinių sklinda ir vėlesniu metu. Rugpjūčio 1-ąją nustatyta, kad net 10 barų lauko kavinės veikė ir po 23 val. Trijose iš jų buvo garsiai leidžiama muzika ir triukšmaujama.

Pavasarį atlikti triukšmo matavimai prie kai kurių uostamiesčio kavinių senamiestyje patvirtino, kad vakare jose viršijamos leistinas normas. Didesnis nei leidžiama triukšmas nustatytas bare „Rasytė“, naktiniuose klubuose „Mr. Bond“, „Pina Colada“.

Kituose baruose ir klubuose triukšmas balansavo ties leidžiamomis normomis, nors jų ir neviršijo.

Savivaldybei pateiktoje policijos statistikoje užfiksuota, kad pareigūnai malšinti triukšmo dažniausiai kviečiami į Žvejų gatvę ir jos prieigose įsikūrusias pasilinksminimo vietas.

Per pirmąjį šių metų pusmetį policija sulaukė 89 pranešimų apie incidentus senamiestyje įsikūrusiose pasilinksminimo vietose. Iš jų 60 pranešimų užfiksuota dėl konfliktinių situacijų ir 29 dėl keliamo triukšmo.

Pranešimų gausa išsiskyrė pramogų centras „Šikšnosparnio lizdas“, įsikūręs Tiltų gatvėje.

Pasak K.Vintilaitės, triukšmo prevencijos nesilaikantiems barams ir kitoms pasilinksminimo vietoms jau paruošti protokolai. Tačiau jis kol kas surašytas tik vienam naktiniam barui „Sputnik“.

Kaip pastebi valdininkė, kiti verslininkai kratosi atsakomybės ir nesirodo savivaldybėje, tad protokolų surašymo procedūra stringa.

Tačiau vedėja patikino, kad jei ir toliau triukšmaujančių įstaigų šeimininkai kratysis atsakomybės, juos atvesdins policijos pareigūnai.  

Jei triukšmo problemos nepadės išspręsti baudos, tada į miesto politikus planuojama kreiptis dėl alkoholio prekybos taisyklių pakeitimo. Šiuo metu nėra numatyta galimybė atimti alkoholio prekybos licencijos dėl triukšmo prevencijos ignoravimo.

K.Vintilaitės teigimu, verslininkai įrodė, kad gali laikytis triukšmo prevencijos. Likus savaitei iki tarybos posėdžio, kur politikai svarstė dėl alkoholio prekybos ribojimo dalyje senamiesčio pasilinksminimo vietų, situacija buvo ideali. Gyventojai tuomet džiaugėsi galėję ramiai išsimiegoti.


Šiame straipsnyje: triukšmas

NAUJAUSI KOMENTARAI

absurdas

absurdas portretas
taigi pats miestas nesilaiko savo taisykliu! naktim vaikstineja po langais "karlsonai" kazkokie idiotai su propeleriais ant nugaru ir pucia ora...atseit siuksles pucia... bet kur jas pucia? nuo saligatviu i gatve! nuo saligatviu i veja! nuo krantiniu i Dane! baisus triuksmas plius oro tarsa! kas tai sugalvojo? cia gi simuliacija tvarkymosi ir miesto biudzeto lesu svaistymas! kas prisiims atsakomybe uz si absurda: Šakalienė, Simonavičiūtė ar meras?

...

... portretas
Kaip nustatomas triukšmas? pagal skundą?

to ...

to ... portretas
Ką čia klausi? Apsimeti kvaileliu, ar tikrai toks durnas?
VISI KOMENTARAI 31
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Klaipėdos „Neptūnas“ rado naują generalinį rėmėją
  Klaipėdos „Neptūnas“ rado naują generalinį rėmėją

  Krepšinis Klaipėdoje sulaukia vis daugiau kraštiečių dėmesio, todėl vietos verslas džiaugiasi galėdamas prisidėti prie krepšinio klubo veiklos. Klaipėdos „Neptūno“ komanda sulaukė dar vieno rėmėjo. ...

  1
 • Klaipėdoje įamžins kariuomenės šimtmetį
  Klaipėdoje įamžins kariuomenės šimtmetį

  Minint Lietuvos valstybės ir kariuomenės šimtmetį, valdininkai nutarė kariuomenės ženklą pastatyti Šiaurės rage. Kur atsiras karininkų uostamiesčiui dovanotas stiebas su istorine vėliava, vis dar neaišku. ...

 • Pilies tilto nebekels iki pavasario
  Pilies tilto nebekels iki pavasario

  Pilies tiltas turėjo būti keliamas kasdien po du kartus iki spalio pabaigos. Tačiau šį procesą nuspręsta nutraukti anksčiau. Pokyčius nulėmė ne tik menkas tilto kilnojimo poreikis, bet ir prieš dvi savaites pajūryje praūžusi audra. ...

 • Paskutinė kruizinio sezono kregždė
  Paskutinė kruizinio sezono kregždė

  Penktadienį savo viešnage Klaipėdoje kruizinį sezoną turėtų pabaigti čia atplauksiantis laivas "Marco Polo". Skaičiuojama, jog Klaipėdą šią vasarą aplankė apie 70 tūkst. turistų, kuriuos atplukdė 60 keleivinių laineri...

 • Gyventojai – prieš eismą Melnragėje
  Gyventojai – prieš eismą Melnragėje

  Melnragės gyventojai išreiškė norą kai kuriose gyvenvietės gatvėse numatytu laiku riboti motorinių transporto priemonių eismą. Žmonės piktinasi, kad automobilių ir motociklų skleidžiamas triukšmas vakarais drumsčia vietinių ...

  14
 • Įvažiavimas į Klaipėdą ketvirtadienį buvo paralyžiuotas
  Įvažiavimas į Klaipėdą ketvirtadienį buvo paralyžiuotas

  Ketvirtadienio rytas važiuojantiems į Klaipėdą per Jakų transporto žiedą prailgo – automobilių susidūrimas Vilniaus plente sustabdė mašinų srautą. ...

  11
 • Klaipėdoje pareigūnai mokysis suvaldyti incidentą SGD terminale
  Klaipėdoje pareigūnai mokysis suvaldyti incidentą SGD terminale

  Įvairių institucijų pareigūnai Klaipėdoje treniruosis suvaldyti incidentą suskystintųjų gamtinių dujų terminale. ...

  6
 • Klaipėdoje nesuveikė keturi pavojaus įrenginiai
  Klaipėdoje nesuveikė keturi pavojaus įrenginiai

  Trečiadienio vidurdienį uostamiestyje užkaukusios sirenos išgąsdino nedaugelį. Tuo metu, kai aidėjo pavojaus signalas, žmonės skubėjo pietų ir nė neabejojo, kad jų gyvybėms negresia joks pavojus. ...

  7
 • Bankai jau ima valdžią?
  Bankai jau ima valdžią?

  Vienos Klaipėdos įmonės vadovas nustėro, kai išėmus palyginti nedidelę grynųjų sumą bankas blokavo bendrovės sąskaitą. Apie šį ketinimą nė nebuvo pranešta telefonu. Kraštutinėmis priemonėmis komerciniai bankai teigi...

  22
 • KU rektoriaus rinkimai – lyg ant ledo lyties
  KU rektoriaus rinkimai – lyg ant ledo lyties

  Vienas Klaipėdos universiteto steigėjų, uostamiesčio politikas Vytautas Čepas po rektoriaus rinkimų išreiškė apgailestavimą, kad įstaigos vadovas nebuvo išrinktas iš karto. Esant tokiai sudėtingai universiteto situacijai, ...

  7
Daugiau straipsnių