Triukšmaujančius senamiesčio barus valdininkai tramdys baudomis

Triukšmo problema senamiestyje nebūtų iškilusi, jei verslininkai laikytųsi miesto politikų nustatytų triukšmo prevencijos taisyklių viešose vietose. Šitaip teigiantys valdininkai tikisi sutramdyti jų savivalę.

Po gyventojų nepasitenkinimo dėl senamiestyje dirbančių kai kurių kavinių bei restoranų naktimis keliamo triukšmo valdininkai ėmėsi aiškintis situaciją.

Klaipėdos savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėja Kristina Vintilaitė teigė, kad jei barų bei naktinių klubų šeimininkai būtų laikęsi miesto tarybos nustatytų taisyklių, nebūtų kilę tokio didžiulio gyventojų nepasitenkinimo.

Dalies senamiesčio pasilinksminimo vietų keliamu triukšmu skundžiasi ne tik Žvejų, bet ir kitų aplinkinių gatvių gyventojai.

Pagal Savivaldybės tarybos patvirtintas Triukšmo prevencijos viešose vietose taisykles, Prekybos ir paslaugų teikimo uostamiesčio viešose vietose tvarkos aprašą lauko kavinės gali dirbti tik iki 23 valandos.

Tačiau senamiestyje įsikūrusios įstaigos ignoruoja šias taisykles. Garsi muzika ir triukšmas iš lauko kavinių sklinda ir vėlesniu metu. Rugpjūčio 1-ąją nustatyta, kad net 10 barų lauko kavinės veikė ir po 23 val. Trijose iš jų buvo garsiai leidžiama muzika ir triukšmaujama.

Pavasarį atlikti triukšmo matavimai prie kai kurių uostamiesčio kavinių senamiestyje patvirtino, kad vakare jose viršijamos leistinas normas. Didesnis nei leidžiama triukšmas nustatytas bare „Rasytė“, naktiniuose klubuose „Mr. Bond“, „Pina Colada“.

Kituose baruose ir klubuose triukšmas balansavo ties leidžiamomis normomis, nors jų ir neviršijo.

Savivaldybei pateiktoje policijos statistikoje užfiksuota, kad pareigūnai malšinti triukšmo dažniausiai kviečiami į Žvejų gatvę ir jos prieigose įsikūrusias pasilinksminimo vietas.

Per pirmąjį šių metų pusmetį policija sulaukė 89 pranešimų apie incidentus senamiestyje įsikūrusiose pasilinksminimo vietose. Iš jų 60 pranešimų užfiksuota dėl konfliktinių situacijų ir 29 dėl keliamo triukšmo.

Pranešimų gausa išsiskyrė pramogų centras „Šikšnosparnio lizdas“, įsikūręs Tiltų gatvėje.

Pasak K.Vintilaitės, triukšmo prevencijos nesilaikantiems barams ir kitoms pasilinksminimo vietoms jau paruošti protokolai. Tačiau jis kol kas surašytas tik vienam naktiniam barui „Sputnik“.

Kaip pastebi valdininkė, kiti verslininkai kratosi atsakomybės ir nesirodo savivaldybėje, tad protokolų surašymo procedūra stringa.

Tačiau vedėja patikino, kad jei ir toliau triukšmaujančių įstaigų šeimininkai kratysis atsakomybės, juos atvesdins policijos pareigūnai.  

Jei triukšmo problemos nepadės išspręsti baudos, tada į miesto politikus planuojama kreiptis dėl alkoholio prekybos taisyklių pakeitimo. Šiuo metu nėra numatyta galimybė atimti alkoholio prekybos licencijos dėl triukšmo prevencijos ignoravimo.

K.Vintilaitės teigimu, verslininkai įrodė, kad gali laikytis triukšmo prevencijos. Likus savaitei iki tarybos posėdžio, kur politikai svarstė dėl alkoholio prekybos ribojimo dalyje senamiesčio pasilinksminimo vietų, situacija buvo ideali. Gyventojai tuomet džiaugėsi galėję ramiai išsimiegoti.


Šiame straipsnyje: triukšmas

NAUJAUSI KOMENTARAI

absurdas

absurdas portretas
taigi pats miestas nesilaiko savo taisykliu! naktim vaikstineja po langais "karlsonai" kazkokie idiotai su propeleriais ant nugaru ir pucia ora...atseit siuksles pucia... bet kur jas pucia? nuo saligatviu i gatve! nuo saligatviu i veja! nuo krantiniu i Dane! baisus triuksmas plius oro tarsa! kas tai sugalvojo? cia gi simuliacija tvarkymosi ir miesto biudzeto lesu svaistymas! kas prisiims atsakomybe uz si absurda: Šakalienė, Simonavičiūtė ar meras?

...

... portretas
Kaip nustatomas triukšmas? pagal skundą?

to ...

to ... portretas
Ką čia klausi? Apsimeti kvaileliu, ar tikrai toks durnas?
VISI KOMENTARAI 31
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Per Jonines Klaipėdoje bus ribojamas eismas, o viešasis transportas kursuos ilgiau
  Per Jonines Klaipėdoje bus ribojamas eismas, o viešasis transportas kursuos ilgiau

  Klaipėdiečiai penktadienio vakarą švęs Jonines. Šį kartą renginys šurmuliuose ne ant Jono kalnelio ir jo prieigose, o Danės skvere. Dėl šventės vairuotojų laukia eismo apribojimai. Ilgiau kursuos ir miesto autobusai. ...

  1
 • Pusvalandžiui užstrigo Pilies tiltas
  Pusvalandžiui užstrigo Pilies tiltas

  Vairuotojų ankstų ketvirtadienio rytą Pilies ir Naujojoje Uosto gatvėje laukė nemalonus netikėtumas. Dėl gedimo laiku nepavyko nuleisti tilto, kuris navigacinio sezono metu kasdien keliamas du kartus per dieną. Vairuotojams teko rinktis kitus mar&scaro...

  2
 • Uoste akvatorijos valymo darbus atliks belgai
  Uoste akvatorijos valymo darbus atliks belgai

  Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija pasirašė rangos sutartį su belgų įmone Jan de Nul N. V., kuri laimėjo konkursą vykdyti uosto akvatorijos dugno valymo darbus. Tokie darbai uoste atliekami nuolat, siekiant užtikrinti projektinius gyli...

  1
 • Dėl vidaus vandenų – rūpesčiai
  Dėl vidaus vandenų – rūpesčiai

  Uostamiesčio valdžia svarsto, kas turėtų rūpintis Dangės ir kitų vidaus vandenų priežiūra, kaip juos reikėtų įveiklinti. Vertinama ne tik esama situacija, bet ir ateities perspektyvos. ...

  2
 • Planą stumia buldozeriu
  Planą stumia buldozeriu

  Ir toliau dedamos pastangos įgyti teises į valstybinės žemės sklypą Kęstučio gatvėje, netoli jūros Palangoje. Keliolikos arų teritorija,  dešimteriopai didesnė, nei reikėtų esamam pastatui, itin domina greta esančio apleisto prekybos...

  2
 • Į mokyklas pateks visi Klaipėdos pirmokai
  Į mokyklas pateks visi Klaipėdos pirmokai

  Aiškėja, kiek pirmokų šių metų rugsėjo pirmąją pravers mokyklų duris. Nors galutiniai duomenys bus patvirtinti pirmąją mokslo metų dieną, kol kas mažųjų skaičiuojama beveik tiek pat, kiek pernai, – apie tūkstantį aš...

  2
 • Šventojoje Joninių savaitgalį nestigs senųjų apeigų bei linksmybių
  Šventojoje Joninių savaitgalį nestigs senųjų apeigų bei linksmybių

  Šventojoje visą savaitgalį nestigs linksmybių – jau penktadienį čia prasidės ir keletą dienų tęsis renginiai, skirti Rasų šventei bei Joninėms. Įdomios veiklos ras kiekvienas – tiek vaikai, tiek suaugusieji. Neliks nusivyl...

 • Išvalė paplūdimių smėlį
  Išvalė paplūdimių smėlį

  Prižiūrėtojai specialia mašina, kurią įsigijo praėjusiais metais, iškuopė pliažus. Surinktos ne tik smulkios šiukšlės – apverstas ir smėlis, kad išdegtų bakterijos. ...

  5
 • Klaipėdiečiams šaligatvių teks palaukti iki rudens
  Klaipėdiečiams šaligatvių teks palaukti iki rudens

  Gargžduose registruota įmonė, laimėjusi konkursą prižiūrėti uostamiesčio šaligatvius, yra nepajėgi kloti naujų. Nedidelė bendrovė laikosi įsipareigojimo tik pasirūpinti jau esamais šaligatviais ir didesnių objektų imtis nespėja....

  1
 • Padidėjo Klaipėdos jūrų uosto krovinių apyvarta
  Padidėjo Klaipėdos jūrų uosto krovinių apyvarta

  2018 m. sausio–gegužės mėn. Klaipėdos uoste krauta 18,22 mln. t, tai 5,8 proc. arba 991,7 tūkst. t daugiau nei 2017 m. sausio–gegužės mėn. ...

  4
Daugiau straipsnių