Triukšmaujančius senamiesčio barus valdininkai tramdys baudomis

Triukšmo problema senamiestyje nebūtų iškilusi, jei verslininkai laikytųsi miesto politikų nustatytų triukšmo prevencijos taisyklių viešose vietose. Šitaip teigiantys valdininkai tikisi sutramdyti jų savivalę.

Po gyventojų nepasitenkinimo dėl senamiestyje dirbančių kai kurių kavinių bei restoranų naktimis keliamo triukšmo valdininkai ėmėsi aiškintis situaciją.

Klaipėdos savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėja Kristina Vintilaitė teigė, kad jei barų bei naktinių klubų šeimininkai būtų laikęsi miesto tarybos nustatytų taisyklių, nebūtų kilę tokio didžiulio gyventojų nepasitenkinimo.

Dalies senamiesčio pasilinksminimo vietų keliamu triukšmu skundžiasi ne tik Žvejų, bet ir kitų aplinkinių gatvių gyventojai.

Pagal Savivaldybės tarybos patvirtintas Triukšmo prevencijos viešose vietose taisykles, Prekybos ir paslaugų teikimo uostamiesčio viešose vietose tvarkos aprašą lauko kavinės gali dirbti tik iki 23 valandos.

Tačiau senamiestyje įsikūrusios įstaigos ignoruoja šias taisykles. Garsi muzika ir triukšmas iš lauko kavinių sklinda ir vėlesniu metu. Rugpjūčio 1-ąją nustatyta, kad net 10 barų lauko kavinės veikė ir po 23 val. Trijose iš jų buvo garsiai leidžiama muzika ir triukšmaujama.

Pavasarį atlikti triukšmo matavimai prie kai kurių uostamiesčio kavinių senamiestyje patvirtino, kad vakare jose viršijamos leistinas normas. Didesnis nei leidžiama triukšmas nustatytas bare „Rasytė“, naktiniuose klubuose „Mr. Bond“, „Pina Colada“.

Kituose baruose ir klubuose triukšmas balansavo ties leidžiamomis normomis, nors jų ir neviršijo.

Savivaldybei pateiktoje policijos statistikoje užfiksuota, kad pareigūnai malšinti triukšmo dažniausiai kviečiami į Žvejų gatvę ir jos prieigose įsikūrusias pasilinksminimo vietas.

Per pirmąjį šių metų pusmetį policija sulaukė 89 pranešimų apie incidentus senamiestyje įsikūrusiose pasilinksminimo vietose. Iš jų 60 pranešimų užfiksuota dėl konfliktinių situacijų ir 29 dėl keliamo triukšmo.

Pranešimų gausa išsiskyrė pramogų centras „Šikšnosparnio lizdas“, įsikūręs Tiltų gatvėje.

Pasak K.Vintilaitės, triukšmo prevencijos nesilaikantiems barams ir kitoms pasilinksminimo vietoms jau paruošti protokolai. Tačiau jis kol kas surašytas tik vienam naktiniam barui „Sputnik“.

Kaip pastebi valdininkė, kiti verslininkai kratosi atsakomybės ir nesirodo savivaldybėje, tad protokolų surašymo procedūra stringa.

Tačiau vedėja patikino, kad jei ir toliau triukšmaujančių įstaigų šeimininkai kratysis atsakomybės, juos atvesdins policijos pareigūnai.  

Jei triukšmo problemos nepadės išspręsti baudos, tada į miesto politikus planuojama kreiptis dėl alkoholio prekybos taisyklių pakeitimo. Šiuo metu nėra numatyta galimybė atimti alkoholio prekybos licencijos dėl triukšmo prevencijos ignoravimo.

K.Vintilaitės teigimu, verslininkai įrodė, kad gali laikytis triukšmo prevencijos. Likus savaitei iki tarybos posėdžio, kur politikai svarstė dėl alkoholio prekybos ribojimo dalyje senamiesčio pasilinksminimo vietų, situacija buvo ideali. Gyventojai tuomet džiaugėsi galėję ramiai išsimiegoti.


Šiame straipsnyje: triukšmas

NAUJAUSI KOMENTARAI

absurdas

absurdas portretas
taigi pats miestas nesilaiko savo taisykliu! naktim vaikstineja po langais "karlsonai" kazkokie idiotai su propeleriais ant nugaru ir pucia ora...atseit siuksles pucia... bet kur jas pucia? nuo saligatviu i gatve! nuo saligatviu i veja! nuo krantiniu i Dane! baisus triuksmas plius oro tarsa! kas tai sugalvojo? cia gi simuliacija tvarkymosi ir miesto biudzeto lesu svaistymas! kas prisiims atsakomybe uz si absurda: Šakalienė, Simonavičiūtė ar meras?

...

... portretas
Kaip nustatomas triukšmas? pagal skundą?

to ...

to ... portretas
Ką čia klausi? Apsimeti kvaileliu, ar tikrai toks durnas?
VISI KOMENTARAI 31
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Kuršių nerijos rusiškoje dalyje krantui stabilizuoti bus įrengta prieškopė
  Kuršių nerijos rusiškoje dalyje krantui stabilizuoti bus įrengta prieškopė

  Rusijos įstaigos „Glavgosekspertiza“ Sankt Peterburgo filialas pateikė išvadą, pritariančią projektui įrengti prieškopę Kuršiu Nerijos krantui sustiprinti Kaliningrado srityje. ...

  1
 • Siekiama panaikinti kvotų aukcioną
  Siekiama panaikinti kvotų aukcioną

  Vidaus vandenų žvejyboje siekiama panaikinti kvotų pardavimo per aukcionus sistemą. ...

  2
 • Balis: čia leidžiama neskubėti
  Balis: čia leidžiama neskubėti

  Kai suprato, jog po pigių skrydžių bilietų medžioklės teks krautis kuprines į Balį, klaipėdietė Loreta Tallat-Kelpšienė itin netryško entuziazmu. Regis, kokių dar intrigų gali pateikti ši turistų skersai išilgai i&scar...

 • Žiema spustelės dar smarkiau
  Žiema spustelės dar smarkiau

  Šią savaitę žiema dar neketina trauktis. Klaipėdiečiai pajus ypač aštrius jos dantis, nes jutiminė temperatūra bus kur kas žemesnė nei rodys termometrai. Džiaugsis tik poledinės žūklės mėgėjai. ...

 • Kretinga kai kurias vietoves sieks įteisinti kaip kurortus
  Kretinga kai kurias vietoves sieks įteisinti kaip kurortus

  Kretingos rajono savivaldybė sieks oficialaus kurortinės teritorijos statuso kai kuriose jos vietovėse, šeštadienį pranešė dienraštis „Lietuvos žinios“. ...

  4
 • Klimato kaitos miražai
  Klimato kaitos miražai

  Audros, uraganai, potvyniai ir liūtys – anaiptol ne tik šių laikų pasaulinio atšilimo padariniai, kaip bando įtikinti kai kurie klimatologai. Pavarčius XX a. pradžios spaudą matyti, jog pasitaikydavo metų, kai visą gruodį Klaipėd...

  5
 • Uostamiesčiui – LKL vadovo padėka
  Uostamiesčiui – LKL vadovo padėka

  Sporto metai uostamiestyje įsibėgėja. Klaipėdos savivaldybė gavo oficialią padėką už bendradarbiavimą rengiant SIL-Karaliaus Mindaugo taurės krepšinio turnyrą. „Bendradarbiavimas su Jumis mums padeda sukurti renginį, kuris įvardijama...

  2
 • Darželyje „Klevelis“ – kiauros sienos
  Darželyje „Klevelis“ – kiauros sienos

  Lopšelį-darželį "Klevelis" lankantiems mažiesiems klaipėdiečiams ir įstaigos darbuotojams galbūt jau kitąmet bus šilčiau. Miesto savivaldybė rengia projektą, susijusį su patalpų apšiltinimu ir atnaujinimu. ...

  6
 • Atvers žvalgybinių nuotraukų archyvą
  Atvers žvalgybinių nuotraukų archyvą

  Daugiau nei 17,5 tūkst. Lietuvos teritorijos, taip pat ir pajūrio fotografijų iš oro, užfiksuotų Antrojo pasaulinio karo metais, bus eksponuojama virtualioje erdvėje. Šias unikalias nuotraukas Lietuva gavo iš JAV nacionalinio archyvo...

  2
 • Želdiniams – dar daugiau lėšų
  Želdiniams – dar daugiau lėšų

  Miestas šiemet skirs apie 600 tūkst. eurų šešiolikai aplinkosauginių priemonių įgyvendinti. Tam pritarė ir miesto taryba. ...

  3
Daugiau straipsnių