Tradiciniai E.Čekanavičiaus žaidimai teisme

Garsiausiu Lietuvos pedofilu tituluojamas kaunietis Ervydas Čekanavičius aštuntą kartą stoja prieš teismą. Kartojasi įprastas scenarijus – proceso dalyvių šalinimas.

Kauno apygardos teisme nagrinėjama baudžiamoji byla, kurioje E.Čekanavičius kaltinamas seksualiniu mažamečio tvirkinimu, disponavimu pornografinio turinio dalykais, neteisėto disponavimo narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis, turint tikslą jas platinti, narkotinių ar psichotropinių medžiagų platinimo nepilnamečiui.

Atvestas į teismo posėdžių salę E.Čekanavičius dangstėsi veidą nuo fotografų. „Pirma leiskite man jus nufotografuoti“, - replikavo kaltinamasis.

„Lietuvos žmogaus teisių gynimo sąjungos valdybos pirmininkas“, - savo darbovietę teismui nurodė aistra mažamečiams garsėjantis kaunietis.

Baigęs Kauno medicinos institutą, našlys. „Rašo, kad nevedęs“, - pasitikslino teisėja Svetlana Jurgaitienė. „Daug ką tie prokurorai prirašo. Oficialiai nebuvome susituokę“, - atrėžė teisiamasis. „Ne genealoginį medį susirinkome nagrinėti“, - nenustygo E.Čekanavičius.

Kaltinamasis patvirtino, kad sovietmečiu buvo teistas keturis kartus, tačiau beveik po visų teistumų buvo priverstinai gydytas psichiatrijos ligoninėje. Tris kartu teistas jau Nepriklausomos Lietuvos laikais. Paskutinį kartą nuteistas 2003 metais 7 metams ir 9 mėnesiams nelaisvės. Iš įkalinimo įstaigos paleistas anksčiau laiko 2008 metais.

Nepraėjus metams E.Čekanavičiui pareikšti įtarimai dėl šiuo metu nagrinėjamo nusikaltimo. Nukentėjusiajam tuo metu buvo vos 13-a. „Jis nebuvo šventas. Bėgo iš namų ir prieš šią nelaimę. Tačiau po to, kai E.Čekanavičius jį apsvaigino, teko rimtai gydyti nuo narkotikų“, - guodėsi mažamečio močiutė.

Moteris pasakojo, kad anūkas su daktaru prisistačiusiu vyru susipažino Vilniuje. Solidus garbaus amžiaus vyras pažadėjo anūkui darbą, pinigų. Tiesa, važiuojant traukiniu iš Vilniaus į Kauną, daktaras liepė anūkui sėsti kitame vagono gale ir apsimesti, kad daktaro nepažįsta.

Pasiekę daktaro namus į namo laiptinę įėjo taip pat atskirai. Po to anūkas buvo vaišinamas kava, sausainiais. Dar vėliau pasijuto mieguistas ir atsipeikėjo jau policininkų žadinamas lauke ant suoliuko.

Nutaikęs progą E.Čekanavičius teismui rėžė pirmąjį savo prašymą – nušalinti prokurorą. „Prokuroras neleido man susipažinti su visa ikiteisminio tyrimo medžiaga, nei vienas mano prašymas nebuvo patenkintas“, - teismui motyvavo kaltinamasis.

E.Čekanavičius tvirtino, kad kameroje buvo apgyvendinti žmonės, kurie turėjo priversti jį prisipažinti padarius nusikaltimą ir perduoti tą žinią prokurorui.

„Prokuroras Vytautas Gataveckas darys poveikį teisėjai teismo kuluariniu būdu“, - garantavo E.Čekanavičius.

Teisėja jo prašymą atmetė. „Sėskit, Čekanavičius“, - neapsikentė S.Jurgaitienė. „Nieko. Aš pastovėsiu“, - įkyriai marširuodamas po stiklinį narvą atrėžė teisiamasis.

Kaip ir reikėjo tikėtis, E.Čekabavičius iš karto pareikalavo nušalinti teisėją. Esą jos sprendimas palikti prokurorą, byloja jos nešališkumą. Visus šiuos skundus E.Čekanavičius buvo pasiruošęs iš anksto.

Teisėja S.Jurgaitienė atmetė ir šį prašymą. Visi atmesti prašymai neskundžiami. Nors pats E.Čekanavičius reikalavo viešo teismo posėdžio, teismas nusprendė, kad teisminis nagrinėjimas vyks už uždarų durų. To reikalauja įstatymas kai nagrinėjamas galimas mažamečio seksualinis tvirkinimas. NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių