T.Jankauskas atleistas iš 2-osios ligoninės direktoriaus pareigų (papildyta)

Miesto taryba atleido iš pareigų Kauno 2-osios klinikinės ligoninės direktorių Tautvydą Jankauską. Už atleidimą balsavo 21, prieš 12 tarybos narių. Registravosi balsavimui 36 tarybos nariai iš 41.

Siūlyta T.Jankauską atleisti nuo spalio 26 dienos, tačiau Miesto ūkio komitetas pasiūlė atleisti jį nuo spalio 22 dienos. Nuo spalio 23 dienos ligoninei vadovaus Arvydas Rimkevičius.

Posėdžio pradžioje Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija pasiūlė 2-osios ligoninės direktoriaus atleidimo klausimą svarstyti pirmuoju, nors darbotvarkėje jis buvo įrašytas devintuoju numeriu. Socialdemokratų frakcija siūlė šio klausimo visai nesvarstyti ir braukti iš posėdžio darbotvarkės, tačiau politikų pritarimo nesulaukė.

Sprendimo projektą pristatęs Socialinių reikalų departamento direktorius Gediminas Jankus priminė, kad praėjusią savaitę vykusiame posėdyje siūlymas atleisti iš pareigų už šiurkščius pažeidimus T.Jankauską buvo pakoreguotas, nes ligoninės vadovas turėjo nedarbingumo pažymėjimą. G.Jankus paaiškino, kad yra gautas T.Jankausko pasiaiškinimas,

„Pasiaiškinimas – eilinis susirašinėjimas ir esmės nekeičia, todėl teikiamas šis sprendimo projektas“, - paaiškino Socialinių reikalų departamento direktorius.

Jis pabrėžė, kad T.Jankauskas vilkina ligoninių pertvarkos procesą, neketina vykdyti Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimo tarybos sprendimų ir ligoninės steigėjo savivaldybės valios, todėl siūloma skirti jam griežčiausią nuobaudą – atleidimą iš darbo.

Daugiausiai strėlių dėl tokio siūlymo sulaukė G.Jankus. Socialdemokratai ir liberalcentristai užsiminė, kad vietoj jo klausimą turėtų pristatyti meras. „Jūs esate uolus vykdytojas šioje aferoje pasinaudojant jūsų poetiniais gabumais“, - pareiškė Liberalų ir centro sąjungos frakcijos seniūnas Arvydas Garbaravičius.

Nepaisant replikų, į tarybos narių klausimus atsakinėjo G.Jankus, tačiau T.Jankauską ginantys politikai buvo nepatenkinti jo atsakymais.

„Jeigu direktorius blogai dirbo, kodėl jo neatleidote anksčiau?“, - klausė socialdemokratas Gintautas Labanauskas. Pasak G.Jankaus, buvo tikima gera T.Jankausko valia.

Po klausimų žodis suteiktas pačiam ligoninės direktoriui T.Jankauskui. „Jokių Vyriausybės nutarimų, ministerijos analizių nėra. Meras ir visi tai žino. Tai tik mero užgaida“, - pareiškė Kauno 2-osios ligoninės vadovas. G.Jankų jis pavadino melagiu.

„Aš esu direktorius, atstovauju ligoninei, ligoninės kolektyvui ir pacientams. Nieko nepažeidžiau ir laikiausi įstatymų“, - tikino T.Jankauskas. Jis pareiškė, kad tarybos sprendimas atleisti iš pareigų bus neteisėtas.

„Čia vykdomas susidorojimas. Pasižiūrėsime, kokia bus G.Jankaus drąsa, kai susitiksime teisme“, - grėsmingai pareiškė ligoninės teisininkas Darius Petraitis.

Diskusijų metu opozicija kritikavo tiek valdančiuosius ir jų siūlymus, tiek Socialinių reikalų departamento direktorių, vadino posėdį ir siūlomą sprendimo projektą cirku.

„Nenormalu, kad pusę metų šiuo klausimu spekuliuojama, nevykdoma ne tik tarybos, bet ir Vyriausybės valia“, - teigė A.Kupčinskas.

Liberalcentristai, darbiečiai ir socialdemokratai pasiūlė balsuoti dėl direktoriaus atleidimo vardiniu balsavimu, tačiau A.Kupčinskas tikino, kad pagal tarybos veiklos reglamentą balsuojant dėl personalijos vardinis balsavimas negalimas.

"Mano pareiga kaip direktoriaus parengti šitą ligoninę reorganizacijai. Kaip gydytojo - užtikrinti kvalifikuotą gydymą ir priežiūrą pacientams. kaip žmogaus - nešti kuo mažiau sumaišties į kolektyvą", - savo poziciją išdėstė į direktoriaus pareigas paskirtas A.Rimkevičius.

Spalio 23 dieną jis ketina pasirašyti sutartį, o pirmadienį - prisistatyti ligoninėje. paklaustas, kaip žada elgtis, jeigu ligoninės kolektyvas jį sutiks priešiškai, A.Rimkevičius žadėjo elgtis pagal situaciją, o reikalui esnat - kreiptis į ligoninės steigėją savivladybę.

"Natūralu, kad vykstant permainoms žmonės nerimauja. manau, kad kaip gydytojai sugebėsime bendradarbiauti", - viliasi paskirtasis direktorius. Jis pažadėjo, kad iki reorganizacijos pabaigos ligoninės darbuotojai gali būti ramūs - darbo vietų mažinimas nenumatytas.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių