Tituluotas verslininkas D.Katinas slapstosi nuo kreditorių

Vengrų restoranų „Csarda“ savininkas, vynuogyną Vengrijos pietuose, netoli Kroatijos esančiame Vilano regione, turintis, už nuopelnus populiarinant Vengrijos kultūrą Tokajaus princo titulą gavęs verslininkas Darius Katinas pateko į kreditorių akiratį.

Skolos beveik pasiekė 100 tūkst. litų

Bendrovė "Creditum Vilnius" praneša, kad bendrovės “Vengrijos restoranai”, valdančios „Csarda“ restoranų tinklą, vadovas ir savininkas D.Katinas piktybiškai vengia mokėti skolas. „Greičiausiai toks yra jo verslo stilius“, - išplatintame pranešime svarsto "Creditum Vilnius" teisininkė Edita Jonaitytė.

„Carda“ restoranai įsikūrę Vilniuje ir Trakuose. Restoranas Trakuose šiuo metu yra uždarytas, bet ne dėl techninių kliūčių, kaip rašoma paaiškinime ant durų, o dėl to, kad pastato savininkai restoranui atjungė elektros tiekimą dėl susikaupusių ilgalaikių skolų.

Šiandieninės bendrovės „Vengrijos restoranai“ skolos nuomojamų patalpų savininkams greitai pasieks 100 tūkst. litų. Tačiau verslininku ir visuomenės veikėju prisistatantis D.Katinas net nebando tartis dėl susidariusių skolų grąžinimo, asmeniškai bendrauti atsisako, siuntinėja formalius elektroninius laiškus, raštus ir įvairiais kitais būdais stengiasi atitolinti atsikaitymo dieną. Tuo metu skolos ir toliau auga.

Patalpų savininkus kaltina susidorojimu

Skola patalpų, kuriose įsikūręs restoranas „Csarda“, savininkams bendrovei „Palink“ pradėjo kauptis dar praėjusių metų rugpjūtį. Elektra restoranui atjungta jau antrą kartą. „Tačiau D.Katinas ir toliau nekeičia savo verslo stiliaus – nuolat vėluoja atsiskaityti arba išvis vengia mokėti. Tai – tik vienas faktas iš jo restoranų verslo ir lieka tik spėlioti, kokias sumas bendrovė „Vengrijos restoranai“ yra skolinga kitiems kreditoriams“, - spėliojo E.Jonaitytė.

Pats D.Katinas portalą ketvirtadienį patikino, kad  „Creditum Vilnius" pateikta informacija neteisinga. „Manau, kad bendrovė „Palink“ tokiu būdu nori su manimi susidoroti, nes mes norime nutraukti veiklą ir išsikraustyti iš jų nuomojamų patalpų. Jie mūsų paleisti nenori“, - situaciją iš savo pusės nušvietė D.Katinas.

Direktoriaus pareigas perleido kitam?

Pacitavus kreditorių laišką su visomis smulkmenomis, D.Katinas nebuvo tikras savo ką tik pasakyta tiesa. „Negaliu nei patvirtinti, nei paneigti“, – nuo tiesių atsakymų ėmė išsisukinėti žurnalų puslapiuose dažnai šmėžuojantis verslininkas.

Netrukus jis sugalvojo naują pasiteisinimą, paaiškindamas, kad situacijos negali komentuoti, nes ne viską žino, mat nuo šių metų sausio 19 dienos atostogauja. D.Katino verslui šiuo metu esą vadovauja laikinai eiti pareigas paskirtas direktorius. Kas jis toks, D.Katinas neatskleidė. „O koks jums skirtumas?“ – paklausė ir net nesulaukęs atsakymo atsisveikino, padėdamas ragelį.

D.Katino pasiteisinimus E.Jonaitytė vadino dar vienu išsisukinėjimu. „D.Katino vardu pasirašytus elektroninius laiškus esame gavę gerokai po sausio 19 dienos. Viename jų buvo prašoma, kad patalpų savininkų iniciatyva restoranui būtų iškelta bankroto byla. Dar buvo nurodyta tada, nuo kurios restoranas išsikelia. Tačiau terminas seniausiai praėjo, o restoranas neišsikėlė. Prašymų dėl nuomos sutarties nutraukimo iš viso negavome“, - tikino „Creditum Vilnius" teisininkė.

Kituose laiškuose prasiskolinęs verslininkas esą pareiškė laukiąs patalpų savininkų pasiūlymų, kaip jam išspręsti savo finansines problemas.

„Suprask, ne jis, o mes turime su juo tartis“, - stebėjosi E.Jonaitytė. Jei D.Katinas ir toliau nesileis į konstruktyvias kalbas su patalpų Trakuose savininkais, šie bus priversti kreiptis į teismą ir teisybės ieškoti jame.

Įkliuvo ne pirmą kartą

Portalas primena, kad D.Katinas į kreditorių akiratį buvo patekęs ir 2008 m. rugpjūtį. Jis netgi buvo patekęs į skolų išieškojimu užsiimančios bendrovės „Sergel“ gėdos lentą.

Anuomet D.Katino bendrovei „Vengriško maisto ir gėrimų ambasada“ pretenzijas pareiškė viena virtuvės įranga prekiaujanti įmonė. Su ja D.Katinas vengė atsiskaityti, nors buvo skolingas 20 tūkst. litų. Finansinius įsipareigojimus verslininkas prisiminė tik įsikišus skolų išieškotojams.

Prispaustas prie sienos D.Katinas skolą dalimis grąžino per tris mėnesius.

„Ir tokiomis sumomis žaidžia kilmingas vynuogynų savininkas, sukaupęs turbūt brangesnę nei 20 tūkst. litų vertės skrybėlių kolekciją. Atsiprašau...“ – ironizavo jau septynerius metus su nemokiais verslininkais dirbantis Mindaugas Nariūnas.

Nors D.Katino skolos bendrovei „Palink“ ėmė kauptis praėjusių metų rugpjūtį, lapkritį jis portalą buvo patikinęs, kad jo valdomos bendrovės skolų neturi. „Plėtros nevykdau, todėl ir skolų nėra, o ir tiekėjai geranoriški“, - lapkritį sakė D.Katinas.

 

 


Šiame straipsnyje: skolos

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių