Tėvai šoke, vaikai – be mokyklos (atnaujinta)

Tėvai, kurių vaikai iki šiol lankė Kauno „Animos" pagrindinę mokyklą, ištikti šoko. Likus kelioms dienoms iki mokslo metų pradžios jie sužinojo, kad jų atžaloms šioje mokykloje vietos nėra.

Pranešė direktorius

Kaunietė Jolita Žilionienė pasakojo trečiadienio vakarą sulaukusi „Animos" direktoriaus skambučio. Įstaigos vadovas pranešė, kad jos sūnus, penktokas, negalės toliau lankyti šios mokyklos.

„Man aiškino, kad mokykla bus uždaroma. Nors dar prieš kelias dienas rengėmės Rugsėjo 1-ajai šioje mokykloje. Tuoj pat nulėkiau į K.Griniaus vidurinę mokyklą. Ten penktokų klases perpildytos, klasėse yra po 30-31 vaiką. Mes iš Eigulių rajono, todėl direktorius sutiko priimti į mokyklą, tačiau prašė gerai pagalvoti, nes mano vaikas klasėje būtų jau 32 mokinys", - sakė Jolita.

Ją „Animos" direktorius ramino, sakydamas, kad padės Švietimo ir ugdymo skyrius. „Baisu, kad tokie dalykai vyksta paskutinę minutę. Švietimo ir ugdymo skyrius turi atsakyti už tokius dalykus", - mano Jolita.

Ketvirtoko mama Sonata teigė tik šiandien sužinojusi apie tai, kad jos vaikui nėra vietos „Animos" mokykloje. „Baisu, nežinau, ką dabar daryti. Nė viena mokykla nenori priimti vaikų, nes visur jų daug. Nesuprantu, kaip galima taip elgtis su vaikais?", - piktinosi Sonata.

Liks tik pradinės klasės

„Animos" direktorius Darius Griežė „Kauno dienai" sakė, kad mokykla neužsidaro, tačiau per praėjusią savaitę iš jos tėvai atsiėmė 95 vaikus.

„Todėl kai kuriose klasėse liko po 2-3 vaikus. Teko tėvus informuoti, kad neliks 5-8 klasių, nes trūksta mokinių. Tačiau mokykla neuždaroma, joje liks 1-4 klasės. Teks atleisti ir kai kuriuos mokytojus", - sakė D.Griežė.

Anot jo, į mokyklą rugsėjo mėnesį ateis 21 mokinys: 12 trečiokų ir 9 ketvirtokai.

„Anima" yra Žeimenos gatvėje, tačiau į šią mokyklą tėvai veža vaikus ir iš Aleksoto bei Vilijampolės.

Išskyrė vaikus

Kaunietė Vida, kurios du vaikai lankė „Animos" mokyklą, džiaugėsi, kad pavyko rasti kitas mokyklas sūnui ir dukrai. Tačiau dabar jie turės lankyti atskiras mokyklas.

„Penktoką sūnų priėmė į K.Griniaus vidurinę mokyklą, o aštuntokė dukra toliau mokysis Kalniečių mokykloje. Laksčiau dvi dienas, kol radau, kas priims vaikus. Nesuprantu, kodėl jie  negali mokytis „Anima" mokykloje? Vaikams ten labai patiko. Dabar jiems teks vėl pratintis prie naujos aplinkos, naujų mokytojų. Gaila ir „Animos" mokytojų, ir direktoriaus. Kas gali atsakyti, kodėl ši mokykla naikinama? Gal kam reikia jos teritorijos?", - svarstė Vida.

Meras: taryba naujų sprendimų nepriėmė

Kauno meras Andrius Kupčinskas prisipažino negirdėjęs apie sumaištį dėl „Animos" mokyklos. „Galiu pasakyti tiek: vasarą miesto taryba jokių sprendimų dėl „Animos" nepriiminėjo, todėl apie tai, kas bus nuo kitų mokslo metų, direktorius turėjo iš anksto žinoti", - sakė meras.  

Kauno mero pavaduotojas Kazimieras Kuzminskas, paklaustas kaip atsitiko, kad likus kelioms dienoms iki mokslo metų pradžios, vaikai dar nežino, kokią lankys mokyklą, nustebo.

„Tik dabar sužinojo, kad negalės lankyti „Animos" mokyklos? Negali būti!", - sakė už švietimą atsakingas vicemeras.

Jis priminė, kad taryba yra priėmusi sprendimą „Animos" mokyklą po truputį integruoti į „Eigulių" vidurinę mokyklą. „Tai ir daroma, tačiau vaikai neliks be mokyklos", - sakė K.Kuzminskas.  

Informacijos telefonas nepadėjo

Kaip tik šiandien startavo speciali Švietimo ir mokslo ministerijos švietimo informacijos telefono linija 8-800-10118.

Pabandėme rasti atsakymą į klausimą, ar klasėje gali sėdėti daugiau kaip 30 mokinių. Atsiliepusi konsultantė Viktorija išklausė klausimą ir paprašė palaukti. Paskui ji pranešė, kad sujungs su Kauno miesto savivaldybės atsakingais darbuotojais, tačiau telefono niekas nekėlė.

„Galbūt savivaldybėje šiuo metu pietūs ir todėl niekas negali atsiliepti? Siūlau paskambinti vėliau", - sakė Viktorija. Tuo metu buvo 13.40 val., o šiame savivaldybės skyriuje pietūs yra nuo 12 iki 12.45 val.

Mokinių tėvams juoką ir pyktį kelia Kauno miesto savivaldybės interneto svetainėje esantis pranešimas „Kaunas gražiai pasitinka rugsėjo pirmąją".

Daugiau šia tema:

Mokinių mažiau, bet pirmokų daugiau

Pradeda veikti švietimo informacijos telefonas

Mokinio krepšelis šiais metais bus didesnisNAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių