Telefonai tikrins mokinių elektroninius bilietus

Kauno miesto savivaldybės administracija baigia įgyvendinti iš dalies ES lėšomis finansuojamą projektą „Elektroninio bilieto viešajame transporte ir keleivių informavimo sistemos sukūrimas".

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos transporto lengvatų įstatymu, važiavimo išlaidos kompensuojamos mokiniams, darbo dienomis važiuojantiems į mokyklą iki 40 km ir atgal mokinio pažymėjime nurodytu maršrutu priemiestinio susisiekimo autobusais. Kauno miesto savivaldybės Švietimo ir kultūros įstaigų ūkinės veiklos planavimo skyriaus vyriausioji specialistė Danguolė Arlauskienė informavo, kad šiais metais lengvatinėmis sąlygomis į mokyklą ir iš mokyklos namo važinėjo apie 1300 Kauno moksleivių.

Šiemet Kauno miesto administracijai taip pat pavesta administruoti važiavimo išlaidų kompensavimo apskaitą ir Kauno profesinio mokymo įstaigų bei neformaliojo vaikų švietimo įstaigų mokiniams, kurių yra apie 4000. Kauno miesto savivaldybė šiai paslaugai įgyvendinti skiria 3,19 mln. litų, sudarytos sutartys su 18 vežėjų bendrovėmis.

Bendrovė „Omnitel" pasiūlė telefonus „Nokia 6131 NFC", kurie turi integruotą kortelių skaitytuvą, galintį nuskaityti elektroninės kortelės duomenis. Kaip sakė įmonės „Omnitel" Kauno regiono atstovybės vadovas Pauliaus Ratė, šiuose telefonuose įdiegta bekontakčių e-kortelių nuskaitymo įranga, galinti aptarnauti transporto, maitinimo, bankines ir kitokias elektronines korteles. Tokia sistema jau veikia Suomijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje.

Įmonė „Technopolis" parengė korteles keturiasdešimčiai Kalniečių vidurinės mokyklos mokinių, kurie naudojasi įmonės „Girobusas" aptarnaujamo 120 maršruto paslaugomis, vykdami iš Karmėlavos, Ramučių ir kitų gyvenviečių į Kauną ir atgal. Šių mokinių kortelių informacija įrašoma į mikroautobusų komposterius, todėl galima tikrinti, ar mokinys turi teisę važiuoti šiuo maršrutu.

Šiuo mobiliu telefonu taip pat galima skambinti, siųsti SMS žinutes, kontroliuoti maršrutinio mikroautobuso grafiko laikymąsi.

Mokinys, įlipęs į mikroautobusą paduoda e-kortelę vairuotojui, kuris patikrina kortelės galiojimą, užregistruoja kortelės numerį ir laiką. Taip per dieną užregistruojami visi mokiniai, vykstantys iš priemiesčių į Kauno mokyklas ir atgal. Kitą dieną parengiama ataskaita, kokie mokiniai ir kiek kartų naudojosi transporto įmonės paslaugomis. Pasibaigus mėnesiui, parengiama apibendrinta ataskaita apie pervežtų mokinių skaičių.

„Girobuso" direktoriaus Gintaro Girkonto nuomone, toks komposteris patogus, nes vairuotojui nereikia skaičiuoti grynųjų pinigų, ieškoti grąžos, paduoti bilietą. Visada galima atkurti kiekvienos elektroninės kortelės panaudojimo istoriją.

Bandomasis projektas tęsis iki moksleivių vasaros atostogų. Vėliau, išanalizavus keleivių ir vežėjų atsiliepimus, bus ruošiami nauji pasiūlymai, kokiose srityse galima pritaikyti e-kortelių ir NFC telefonų galimybes.

Prieš savaitę Juozo Urbšio ir Šilainių vidurinėse mokyklose realizuotas pirmasis projektas „Maitinimo paslaugos teikimo apskaitos ir elektroninio bilieto integracija Kauno miesto švietimo įstaigoje".

 

 



NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių