Teismuose išteisinta buvusi teisėja A.Šimaitienė išvengė ir drausmės bylos

Teisėjų etikos ir drausmės komisija ketvirtadienį atsisakė kelti drausmės bylą buvusiai teisėjai Anželikai Šimaitienei, kuri anksčiau buvo išteisinta dėl kaltinimų dokumentų klastojimu.

Komisija konstatavo, kad nuo galimo nusižengimo praėjo daugiau kaip 3 metai, todėl dėl senaties drausmės byla negali būti keliama.

Komisijos nariai į nusižengimo esmę nesigilino.

"Pagal Teismų įstatymą, negalima iškelti teisėjui drausmės bylos, jeigu nuo nusižengimo padarymo dienos praėjo treji metai. Šiuo atveju yra praėję 8 metai", - žurnalistams sakė komisijai pirmininkaujantis Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkas Artūras Driukas.

Paklaustas, ar sprendimas galėtų būti kitoks, jei nebūtų suėjusi senatis, jis aiškino, kad "tai lieka už bylos nagrinėjimo ribų".

Buvusios Vilniaus miesto 3-ojo apylinkės teismo teisėjos A.Šimaitienės nusižengimą įvertinti prašė generalinis prokuroras Darius Valys.

Liepos pradžioje jis prezidentei Daliai Grybauskaitei pranešė, kad A.Šimaitienė išteisinta dėl galimos nusikalstamos veiklos, tačiau kartu paprašė įvertinti, ar teisėja nepadarė drausminio nusižengimo. Kreipimosi kopija buvo nusiųsta Teisėjų tarybai.

A.Šimaitienės, kuri kaltinta dokumento klastojimu ir piktnaudžiavimu, teisėjos įgaliojimus dar 2006 metų vasarį sustabdė tuometis prezidentas Valdas Adamkus.

Įtarta, kad A.Šimaitienė 2002 metais su sekretore Jolanta Rutkauskiene suklastojo teismo posėdžio protokolą.

Jame buvo įrašyta, kad bylos dėl leidimo privatizuoti butą lengvatinėmis sąlygomis posėdyje dalyvavo ne tik tuo suinteresuota vilnietė, bet ir Vilniaus savivaldybės teisininkė.

Specialiosios tarnybos, kurios domėjosi šia byla dėl to, kad ji išnagrinėta įtartinai greitai, išsiaiškino, jog teisininkė posėdyje nepasirodė.

Byla narpliota kone ketverius metus.

A.Šimaitienė kaltinimus neigė - esą nusižengė tik tuo, kad nepastebėjo sekretorės klaidos.

Šių metų birželio mėnesį teisėją ir sekretorę Apeliacinis teismas išteisino. A.Šimaitienei priteista 295 tūkst. litų - tiek sudaro per teisinių batalijų metus teisėjai nemokėtas darbo užmokestis.

Kaip žurnalistams ketvirtadienį sakė A.Šimaitienė, šis sprendimas apskųstas kasacine tvarka. Ji pati sakė nemananti, kad yra padariusi kokį nors drausminį nusižengimą.

Liepą Seime buvo įregistruotas nutarimas dėl teisėjų įgaliojimų grąžinimo A.Šimaitienei, tačiau jis nebuvo svarstytas. Pačios teisėjos teigimu, kreipusis į Seimo pirmininkę Ireną Degutienę ir Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininką Stasį Šedbarą dėl jos įgaliojimų atnaujinimo inicijavimo, ji iš pastarojo sužinojo, kad pateiktas kasacinis skundas.

"Tik noriu atkreipti dėmesį, kad tas pats generalinis prokuroras kreipėsi dėl mano įgaliojimų atnaujinimo, tai buvo birželio 23 diena, o po poros savaičių kreipėsi į prezidentę jau visiškai su priešingu pareiškimu - atleisti mane kaip pažeminusią teisėjo vardą. Jis nurodo, kad aš padariau drausminius pažeidimus", - žurnalistams sakė buvusi teisėja.

"Nepaisant to, prokurorai rugpjūčio 20 dieną kreipėsi su kasaciniu skundu į Aukščiausiąjį Teismą, nors patys pripažįsta, kad šių metų birželio 20 dieną yra pasibaigusi senatis ir man baudžiamasis persekiojimas jau yra nebegalimas. Tik jie nesutinka su mano išteisinimu", - aiškino A.Šimaitienė.


Šiame straipsnyje: Andželika Šimaitienė

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių