Teismo sprendimas neįvykdytas, mergaitė liko namuose (dar papildyta)

Šiandien yra paskutinė diena, kai turi įsigalioti Kėdainių rajono apylinkės teismo sprendimas grąžinti Laimutei Stankūnaitei dukrą, kurią iki šiol globojo mergaitės teta Neringa Venckienė.

Penktadienį Garliavoje, dar gerokai prieš vidurdienį, kuomet sueina terminas mažametę perduoti motinai, prie Venckų namų pradėjo būriuotis žmonės. Jų gretos nuolat didėja. Apie 11.30 val. Klonio gatvėje jau buvo susirinkę apie šimtas žmonių.

Tvarkos palaikyti atvažiavo bent trys policijos ekipažai. Policija tikino, kad jėga mergaitė iš namų nebus vežama, o susibūrusius žmones paragino laikytis rimties.

Susirinkusieji nusiteikę neleisti išvežti mergaitės.

„Nereikia mūsų gąsdinti, mes prieš tankus stovėjome“, – girdėjosi žmonių replikos.

Ketvirtadienį prezidentės spaudos tarnybos išplatintame pranešime teigiama, kad Dalia Grybauskaitė kategoriškai prieštarauja jėgos naudojimui vykdant teismo sprendimą perduoti dukterį L.Stankūnaitei.

„Mergaitės interesai yra svarbiausia. Vykdant priimtą teismo sprendimą dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo, prievartos naudojimas – netoleruotinas“, – vakar pabrėžė prezidentė.

Papildyta 12.10 val.: Prieš 12 val. į Venckų namus Klonio gatvėje atvyko dvi antstolės Sonatos Vaicekauskienės padėjėjos. Po kelių minučių jos išėjo į gatvę ir nieko nekomentavusios žurnalistams išvažiavo.

Pasak Drąsiaus Kedžio tetos Audros Skučienės, N.Venckienė prašė antstolės S.Vaicekauskienės nusišalinti, tačiau ji atsisakė tai padaryti.

Garliavos Jonučių vidurinėje mokykloje susitikimo su dukra laukia L.Stankūnaitė. Su ja lūkuriuoja dvi Vaiko teisių apsaugos tarnybos darbuotojos. Šioje mokykloje pastaruosius kelis kartus turėjo vykti L.Stankūnaitės ir mergaitės pasimatymai, tačiau septynmetė atsisakė į juos važiuoti.

Papildyta 12.50 val. Ir šįkart L.Stankūnaitei nepavyko pamatyti dukters, kuri liko globėjos namuose. Praėjus mažiau nei valandai po vidurdienio, lydima apsaugos L.Stankūnaitė išvažiavo iš Jonučių mokyklos. Išvyko ir policija, budėjusi Klonio gatvėje. Pamažu ėmė skirstytis prie Venckų namų atskubėję žmonės.

Papildyta 13.40 val. Pagal galiojančią tvarką, iš pradžių asmuo gali pareikšti nušalinimą pačiam antstoliui, šiam atsisakius nusišalinti, nušalinimo klausimą sprendžia teismas, kurio veiklos teritorijoje veikia antstolis. S.Vaicekauskienė dirba Kauno miesto ir Kauno rajono teismų veiklos teritorijoje.

Pagal gruodžio 16 dieną priimtą Kėdainių rajono apylinkės teismo sprendimą, L.Stankūnaitei mergaitė turi būti perduota ne vėliau kaip per 14 dienų nuo sprendimo priėmimo, t.y. šiandien.

L.Stankūnaitė dėl teismo sprendimo įvykdymo kreipėsi į Kauno antstolę. Antstoliai teigia, kad prievarta mergaitės iš Kedžių šeimos neperdavinės, tačiau, jei N.Venckienė nevykdys teismo sprendimo, jai grės baudos.

Papildyta 14.50 val. Kauno miesto savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja portalui 1kaunodiena.lt teigė, kad toliau mėgins rengti pasimatymus tarp L.Stankūnaitės ir jos dukros.

„Darysime viską, kad būtų ginami mergaitės interesai. Kol teismas spręs antstolės nušalinimo klausimą, mes su globėja N.Venckiene derinsime L.Stankūnaitės ir jos dukros susitikimų grafikus. Jų ryšys turi nenutrūkti“, – penktadienį popiet tvirtino vedėja.


Šiame straipsnyje: KedysStankūnaitėVenckienė

NAUJAUSI KOMENTARAI

kaunas

kaunas portretas
Neatiduokite mergytės pedofilams

kaunas

kaunas portretas
Bet mes dar nezinom kas pedofilai!!!!!

saulė

saulė portretas
Lenkiu galvą prieš p.LANSBERGĮ,už protingas mintis ir suteikė vilties apginti mažą mergaitę ir palikti ją,ten kur gyvena,tepadeda JAM DIEVAS.Ačiū,ačiū,ačiū.
VISI KOMENTARAI 150
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių