Teismo ekspertus iš Kauno krausto į sostinę

Teismo medicinos tarnyba, nesulaukusi finansavimo, nusprendė uždaryti technologiškai pasenusią Kauno toksikologijos laboratoriją, o joje dirbusius specialistus perkelti į modernų centrą sostinėje.

Darbuotojus slegia nežinia

Valstybinės teismo medicinos tarnybos Kauno skyriaus darbuotojai sunerimę: nuo lapkričio 1-osios uždaroma Toksikologijos laboratorija, kurioje dirba vienuolika specialistų.

"Sklando gandai, kad uždarys ir visą skyrių. Nežinia, ko tikėtis", – atsiduso į redakciją kreipusis centro darbuotoja. Jos žiniomis, sprendimą priėmė tarnybos vadovas, neseniai išplėtęs pagrindinį tarnybos centrą ir sutelkęs jame patyrusius specialistus.

"Pasiūlė žmonėms kraustytis į Vilnių, bet tai nėra taip paprasta, nes mes čia esame nusipirkę butus, vaikai čia lanko mokyklas", – piktinosi prisistatyti nenorėjusi teismo ekspertė. Esą dvi patyrusios darbuotojos jau apsisprendė išeiti iš Toksikologijos laboratorijos, jos ieško naujo darbo. Tiesa, didžioji dalis ekspertų apsisprendė kasryt į darbą važiuoti 100 km arba keisti gyvenamąją vietą.

"Ar visos miesto ligoninės ir policijos skyriai yra tokie turtingi, kad tyrimus galėtų vežti į Vilnių? Ar tai planuojama apmokėti iš mokesčių mokėtojų pinigų?" – anoniminiame laiške redakcijai rašė kaunietė.

Nesulaukė finansavimo

Valstybinės teismo medicinos tarnybos direktorius Alvydas Rimantas Pauliukevičius apgailestauja, kad Kaune tenka uždaryti Toksikologijos laboratoriją.

"Rašydamas įsakymą apsidraudžiau, įrašydamas žodelį "laikinai", nes dar turiu vilties, kad kada nors ateityje bus skirtas finansavimas ir galėsime  atnaujinti laboratoriją", – kalbėjo A.R.Pauliukevičius. Docento manymu, Perlojos g. ir Kęstučio g. esančias patalpas būtina rekonstruoti, reikalinga ir nauja įranga.

"Versti žmones dirbti tokiomis sąlygomis, kokios yra Kęstučio gatvėje, – nusikaltimas. Ten nėra nei tinkamo vėdinimo, nei aplinkos, dabar mes akivaizdžiai pažeidžiame Darbo kodeksą, versdami žmones dirbti tokiomis sąlygomis", – apie higienos reikalavimų pažeidimus kalbėjo A.R.Pauliukevičius.

Tarnybos vadovo teigimu, gana ilgai buvo laukiama valstybės lėšų Kauno skyriui  rekonstruoti, tačiau, krizei užsitęsus, ižde pinigų neliko.

"Kažkada esu gavęs buvusio miesto mero pažadą skirti 2 mln. litų, tačiau viskas baigėsi kalbomis. Vėliau ir Andrius Kupčinskas prašė Vyriausybės skirti paramą, bet nuspręsta, kad skirti finansavimą netikslinga", – pasakojo tarnybos vadovas.

Tikslas – kokybiški tyrimai

Toksikologijos laboratorijos yra vienos iš brangiausių medicinos įstaigų, kuriose specialiai parengti ekspertai dirba su sudėtingais įrengimais, aukštomis technologijomis.

Paklaustas, ar jo vadovaujamame teismo medicinos centre pamatytume įrengimus, panašius į rodomus per populiarųjį "CSI kriminalistų" serialą, A.R.Pauliukevičius tikino, kad vaizdas būtų panašus.

"Teismo medicinoje nėra paprastų tyrimų, čia net alkoholio tyrimas atliekamas su keturguba patikra, nes elementari išvada nepripažįstama, bet koks gudrutis advokatas teisme užprotestuotų", – kalbėjo A.R.Pauliukevičius. Docentas pabrėžė, kad tyrėjai nustato, ar biologinėse terpėse – šlapime, kraujyje, dalelėje inkstų, skrandžio, smegenų ar kepenų yra alkoholio ar kitokių cheminių medžiagų.

Teismo medicinos tarnybos vadovas pripažįsta, kad kauniečiams ekspertams persikraustymas gali sudaryti nepatogumų.

"Čia žmonės dirbs normaliomis sąlygomis, atliks kokybiškus tyrimus, ir tai yra svarbiausia", – pabrėžė A.R.Pauliukevičius.

Valstybinė teismo medicinos tarnyba prie Teisingumo ministerijos atlieka teismo medicinos ekspertizes pagal teismų nutartis ir tyrimus pagal prokurorų ir ikiteisminio tyrimo įstaigų pareigūnų užduotis bei fizinių ir juridinių asmenų prašymus, vykdo mokslo tiriamąją ir taikomąją bei metodinę veiklą teismo medicinos srityje.


Šiame straipsnyje: Teismo medicinos ekpertai

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių