Teisme agurkiniai leipo juokais

Už sunkius nusikaltimus teisiami agurkininių gaujos nariai ir jų vadeiva Saulius Velečka trečiadienį Kauno apygardos teismo salėje daugiau juokėsi nei liūdėjo.

Už 2002-2004 m. padarytus nusikaltimus teisiami penki agurkinių gaujos nariai. Tačiau grupuotės vedliui S.Velečkai ir jo dešiniąja ranka vadinamam Norbertui Tučkui kaltintojai šioje byloje gali pripaišyti kone vienintelį nusikaltimą - katerio vagystę. Trečiadienį prokuroras teismui pateikė tai įrodyti turinčius telefoninius pokalbius. Juose nesigirdi, kad Agurku pravardžiuojamas S.Velečka bent kartą būtų paminėjęs katerį, tačiau ne kartą pokalbiuose su parankiniais nurodė jiems apžiūrėti kažką prie Nemuno pakrantės. Iš šių pokalbių nuotrupų konkrečius kaltinimus gal ir būtų sunku suregzti, tačiau vagystės naktį vagišiams koją pakišo nenumatytas atvejis. Netikėtai šlapioje pievoje užklimpo ir sugedo katerį ant specialios priekabos tempęs visureigis.

Agurkas po penktos valandos ryto puolė skambinti kažkokiam Gintukui, kuris ryte sutiko atvažiuoti padėti ištraukti priekabos. S.Velečkos sėbrai vadeivos ne kartą telefonu teiravosi, ar Gintukas yra patikimas.

„Gintukas - „magila“. Sakiau, kad mes jam esame balių skolingi, o jis tylės“, - beveik prieš šešis metus telefonu sakė S.Velečka.

Keiksmažodžiais persodrintų pokalbių perklausymas užtruko ilgiau nei valandą ir gerokai pakėlė nuotaiką teisiamiesiems, kurie vėliau sakė išgirdę daug smagius prisiminimus atgaivinusių detalių. Kai kurios pokalbių detalės privertė nusišypsoti ir Kauno apygardos teismo teisėją Svetlaną Jurgaitienę, tačiau patys agurkiniai vos begalėjo tvardytis nekvatoję.

„Velečka, aš suprantu, kad jūs tvirtinsite, kad ten ne jūsų balsas girdisi, nes jums viskas labai juokinga“, - pasiteiravo teisėja.

„Gerbiama teisėja, aš nesu ekspertas, todėl negaliu pasakyti, ar ten tikrai mano balsas, bet jūs pati girdėjote, kad mano telefonu naudojosi ir draugas“, - atsakė Agurkas.

Anksčiau S.Velečka teismui yra sakęs, kad visureigį prie Nemuno naktimis naudodavo gana dažnai. Neva ten jie su N.Tučkumi brakonieriaudavo karšių neršto metu. O tinklai būdavo tokie sunkūs, kad juos iš vandens galėdavo ištraukti tik visureigis.

Prokuroras taip pat teismui pateikė pokalbio įrašą, kuriame girdisi, kaip teisiami grupuotės nariai Nidas Korsakas ir Andrius Obelienius nesutaria, ką daryti su skolininku, kuris neatiduoda dviejų tūkst. litų. A.Obelienius sako, kad skolininkas jau nusibodo ir jis turi pasakyti „taip ar ne“. N.Korsakas draugo prašo palaukti, nes „užspausta į kampą žiurkė puola“. Vaikinai sutaria sušaukti sėbrus ir balsuoti.

Teisme agurkiniai kaltinami 2002-2004 m. padarytais nusikaltimus: turto prievartavimu, plėšimu, sukčiavimu, didelė vertės svetimo turto pagrobimu, neteisėtu disponavimu svetimomis bankų mokėjimo kortelėmis. Už grotų teismo sprendimo kartu su N.Korsaku ir Andriumi Obelieniumi laukia jo brolis Antanas. O S.Velečka ir N.Tučkus yra laisvėje. Kaltinimai šioje byloje buvo pateikti ir N.Korsako broliui Ryčiui, kuris sausį buvo nušautas prie savo namų Šilainiuose. Jo atžvilgiu bylos nagrinėjimas nutraukiamas. Taip pat teisiamas turėtų būti Eglius Šaukščius, bet jaunas vyras pateko į avariją, kurios metu patyrė labai sunkią galvos traumą. Psichiatrai jį yra pripažinę nepakaltinamu.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių