Teismas: „Vichy“ parkas kol kas negali teikti paslaugų

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) priėmė nagrinėti bendrovės „Vandens parkas“ skundą Valstybinei visuomenės sveikatos priežiūros tarnybai (VVSPT) dėl draudimo teikti paslaugas, tačiau atmetė prašymą sustabdyti draudimo vykdymą.

Tai reiškia, kad vandens parkas šiandien negali teikti paslaugų.

Teismas, įvertinęs skunde bendrovės nurodytas aplinkybes, padarė išvadą, kad jos iš esmės grindžiamos prielaidomis ir tai nesudaro pagrindo jų vertinti kaip išskirtinių, dėl kurių turėtų būti sustabdomas skundžiamo akto galiojimas, rašoma VAAT pranešime.

Rugpjūčio 24 d. VVSPT atliko „Vichy“ vandens parko Vilniuje patikrinimą ir nustatęs, kad vandens parko vartotojui teikiamos paslaugos yra nesaugios dėl vandenyje rastų Legionella bakterijų, laikinai uždraudė teikti vandens parko paslaugas.

Fiksuoja daugiau pažeidimų

Visuomenės sveikatos specialistai sako ketvirtadienį užfiksavę dar daugiau „Vichy“ vandens parko padarytų pažeidimų.

Tuo metu parkas pastarąją naktį stengėsi pagerinti savo vandens būklę įrengdamas vandens šildytuvus, kurių sveikatos specialistai reikalavo, tačiau parkas iki tol neturėjo. Apie tai BNS informavo Vilniaus visuomenės sveikatos centro (VVSC) skyriaus vedėja Asta Razmienė.

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) ketvirtadienį BNS patvirtino jau nagrinėjanti bylą dėl Vilniuje įsikūrusio „Vichy“ vandens parko vandenyje rastų pavojingų bakterijų. Ji tyrimą pradėjo gavusi Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos (VVSPT) kreipimąsi.

Apsilankę tebeveikiančiame parke, kurį VVSPT sprendimu reikėjo uždaryti nuo antradienio, Vilniaus VVSC specialistai nusprendė rašyti papildomą pažeidimų protokolą, kuris taip pat bus perduotas Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai.

„Dabar rašome naują produktų saugos įstatymo pažeidimo protokolą, jis bus perduotas pirmadienį. Jiems tada bus bauda, kad nesilaiko nurodymų“, - BNS penktadienį sakė A.Razmienė.

Ji patvirtino žinanti, kad parkas, nepaisydamas VVSPT reikalavimo nutraukti paslaugų teikimą, veikia ir penktadienį, ketina teikti paslaugas ir toliau.

Tiesa, anot A.Razmienės, šiuo metu jame lankytis jau saugiau, kadangi per naktį jame, kaip pareikalavo specialistai, buvo sumontuota įranga vandeniui labiau pašildyti, kad jame žūtų pavojingos bakterijos.

„Jie šiandien jau įvykdė paskutinius mūsų reikalavimus. Kadangi pas juos buvo neįmanoma pakelti vandens temperatūros, šiąnakt buvo sumontuoti papildomi elektriniai šildytuvai. Atliko iš ryto terminį šoką visos sistemos, mūsų žmogus ten matavo - jau galima sakyti, kad 99 proc. nuo šiandien tos paslaugos saugios, bet iki tol tikrai buvo nesaugios“, - sakė ji.

Anot A.Razmienės, sveikatos specialistai paėmė parko vandens pakartotiniams tyrimams, rezultatai žadami po 10 dienų.

VVSPT ketvirtadienį pranešė apie tai, kad rugpjūčio pabaigoje parko vandenyje rasta legioneliozę sukeliančių pirmos serologinės grupės legionelių. Ji rugsėjo 1-ąją nusprendė laikinai uždrausti parkui teikti paslaugas, šis sprendimas įsigaliojo nuo antradienio.

Pavojingą kiekį bakterijų nustatė Vilniaus visuomenės sveikatos centras, liepos 27 - rugpjūčio 24 dienomis atlikęs patikrinimą.

Tačiau parkas uždarytas nebuvo, jis tebeveikia iki šiol. Pasak bendrovės atstovo spaudai Nerijaus Mikalajūno, vandens pramogų komplekso uždaryti neketinama todėl, kad problema dėl bakterijų esą jau išspręsta prieš dvi savaites.

A.Razmienė atkerta, kad savo vandens tyrimus parkas darė nepraėjus pakankamai laiko po cheminės dezinfekcijos, tad pavojingų bakterijų jame ir nerado.


Šiame straipsnyje: Vichyteismaslegionelės

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių