Teismas: nebuvo pagrindo A.Paleckiui neleisti mitinguoti prie Seimo

Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas panaikino sostinės savivaldybės administracijos sprendimą neleisti buvusiam "Fronto" lyderiui, dabartiniam Socialistinio liaudies fronto pirmininkui Algirdui Paleckiui penktadienį rengti mitingo prie Seimo rūmų.

Tokią nutartį teismas priėmė sausio 6 dieną, tačiau į A.Paleckio rankas ji pateko tik penktadienį, sausio 15-ąją, mitingo dieną. "Per vėlu ką nors daryti. Reikia mažiausiai dviejų savaičių pasiruošti mitingui", - penktadienį BNS sakė A.Paleckis.

Teismo sprendime sakoma, kad Vilniaus miesto savivaldybės gruodžio 16 dienos atsisakyme išduoti leidimą A.Paleckiui nurodyti pagrindai nėra numatyti įstatyme.

Savivaldybė teigė, kad pasitarusi su policija neleido radikaliomis idėjomis garsėjančiam politikui rengti protesto akcijos. Dvi pagrindinės neigiamo atsakymo priežastys - kad, kaip ir pernai sausio 16-ąją, gali kilti riaušės ir kad teismas dar nepaskelbė galutinio verdikto dėl paties A.Paleckio indėlio į prie Seimo vykusias riaušes.

Vilniaus miesto 1-ojo apylinkės teigimu, neaišku, kuo remiantis savivaldybė ir policija nutarė, kad šiemetinis mitingas gali peraugti į riaušes. Numanomos susirinkimo pasekmės nėra įstatyme numatytas pagrindas neduoti leidimo mitingui.

Tačiau teismas nepatenkino politiko prašymo įpareigoti savivaldybę išduoti jam leidimą sausio 15-osios mitingui. Anot teismo, dėl to A.Paleckis įstatymo nustatyta tvarka privalo iš naujo kreiptis į Vilniaus miesto savivaldybę.

Negavęs leidimo mitinguoti Socialistinio liaudies fronto lyderis prie parlamento rūmų surengė piketą, kuriame dalyvavo devyni žmonės.

A.Paleckis penktadienį žurnalistams sakė norėjęs paminėti profsąjungų organizuoto mitingo metines, kai žmonės prie Seimo susirinko protestuoti prieš padidintus mokesčius, o juos pareigūnai pasitiko ašarinėmis dujomis ir guminėmis kulkomis.

Beje, mitingą organizavusios profsąjungos nuo riaušininkų, daužiusių Seimo rūmų langus, tąkart atsiribojo.

"Iki šiol niekas neatsakė už tai. Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis tuo metu buvo išvykęs, ministerijai vadovavo Rasa Juknevičienė. Jai vadovaujant buvo šaudoma į žmones. Ar ji davė įsakymą, ar kažkas kitas, tie, kurie davė tą įsakymą, turi atsakyti", - teigė A.Paleckis.

Jis sakė piketu taip pat siekiąs pabrėžti, kad negalima krizės naštos perkelti "ant silpniausių pečių". "Už krizę turi mokėti tie, kurie ją sukėlė, tai yra oligarchai ir panašūs veikėjai", - tvirtino politikas.

A.Paleckis prognozavo, kad netolimoje ateityje visuomenės nepasitenkinimas valdžios sprendimais stiprės.

"Ši valdžia akivaizdžiai bijo dialogo su visuomene, akivaizdžiai nenori tartis prieš priimdami sprendimus, o matydami, kad kyla protestų banga, jie bando ją slopinti vaikiškai infantiliškai metodais - drausdami mitingus, bandydami juo perkelti prie Sporto rūmų", - sakė politikas.

Kita vertus, jis pabrėžė, kad visuomenės protestas turi būti civilizuotas, nedaužant langų ir negadinant jokio turto.

Praėjusių metų sausio 16-ąją Vilniuje, Nepriklausomybės aikštėje, vykęs profesinių sąjungų organizuotas mitingas prieš Vyriausybės padidintus mokesčius baigėsi riaušėmis. Per jas nukentėjo apie 30 žmonių, išdaužyti Seimo langai, apgadinti aplinkiniai pastatai, bandyta įsiveržti į Seimą.

Riaušininkus tramdę Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai panaudojo ašarines dujas, gumines kulkas. Suskaičiuota, kad riaušininkai padarė apie 230 tūkst. litų nuostolių.

Vilniaus miesto 2-ajame apylinkės teisme nagrinėjama baudžiamoji byla dėl riaušių sukėlimo ir dalyvavimo jose.


Šiame straipsnyje: paleckis

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių