Teismas leido 3 mėnesiams suimti išžaginimu įtariamus GMPS darbuotojus (papildyta)

Trečiadienį Vilniaus 2-asis apylinkės teismas trims mėnesiams leido suimti 18-ametės išžaginimu įtariamus Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stoties (GMPS) darbuotojus.

Įrodymų pakanka

Įtariama, kad 62 metų vairuotojas, neseniai į pensiją išėjęs J.A.B. ir 36 -erių bendruomenės slaugytojas K.S. pacientę greitosios pagalbos automobilyje išžagino naktį iš spalio 23 į 24 -ąją.

Sulaikyti įtariamuosius maksimaliam terminui prašė ir ikiteisminį tyrimą kontroliuojantis Vilniaus apygardos prokuratūros Pirmojo labia sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo skyriaus prokuroras Rolandas Jurkevičius.

Jo teigimu, yra surinkta pakankamai įrodymų, kad nusikaltimas, kuriuo įtariamuosius kaltina mergina, buvo tikrai įvykdytas. Tačiau jis atmeta, kai kuriose žiniasklaidos priemonėse trečiadienį pasirodžiusius pranešimus, kad greitosios pagalbos automobilyje išžagintų moterų gali būti ir daugiau.

Tyrimas pradėtas dėl šio vienintelio atvejo.

Skirdamas maksimalų suėmimo terminą, teismas konstatavo, kad prokuroro nurodytais duomenimis yra pagrindas manyti, jog J.A.B. ir K.S. gali pabėgti arba pasislėpti nuo ikiteisminio tyrimo pareigūnų, prokuroro ir teismo, būdami laisvėje gali trukdyti procesui bei daryti naujas nusikalstamas veikas.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas pagal Baudžiamojo kodekso 149 straipsnio 2 dalį. Už grupinį išžaginimą numatoma laisvės atėmimo bausmė iki 10 metų.

Vežiojo po ligonines

Iškvietimas GPMS apie sužalotą ir smarkiai kraujuojančią merginą buvo gautas apie vidurnaktį. Į Pylimo gatvėje esančią viešojo transporto stotelę, kur skambinančiojo teigimu buvo sužeista mergina, išvyko J.A.B. ir K.S.

Kaip vėliau jie patys pasakojo GMPS direktoriui Tadeušui Rodzui, mergina buvo ne viena, o su neblaivių draugų kompanija. Šie greitosios darbuotojams paaiškino, kad 18-ametė susižalojo užgriuvusi ant butelio.

Nors draugai veržėsi važiuoti kartu su nukentėjusiaja, GMPS darbuotojai to neleido. Esą vyrukai per daug girti ir trukdys tinkamai suteikti pagalbą.

Nukentėjusiojo buvo nuvežta į Žalgirio ligoninę, kur jai, net nenukeliant nuo GMPS vėžimėlio buvo susiūtos lūpos, o po to pervežta į Greitosios pagalbos ligoninę Lazdynuose.

T.Rodzo teigimu, tai galima lengvai patikrinti. Iš Žalgirio ligoninės darbuotojai susisiekė su dispečerine ir klausė, ar jiems merginą palikti čia, ar vežti į Lazdynus neurochirurgo apžiūrai. Buvo liepta palaukti. Iš Žalgirio ligoninės iki Lazdynų automobilis važiavo 8 minutes.

Pasiskundė dėl išžaginimo

Pareigūnų teigimu, nukentėjusioji į juos kreipėsi po poros dienų. Jie teigia iškart patys nepatikėję, kad taip galėjo atsitikti.

T.Rodzo teigimu, šiuo įvykiu policija susidomėjo spalio 27 d. Iš pareigūnų buvo gautas raštas, kuriame prašyta pavardės darbuotojo užpildžiusio iškvietimo kortelę. „Šiuo įvykiu mes jau domėjomės ir patys, nes iškvietimas buvo labai ilgas. Išsiaiškinome, kad nukentėjusioji buvo vežiojama iš ligoninės į ligoninę, kad visi veiksmai buvo derinti su dispečerine“, - pasakojo GMPS vadovas.

Po kiek laiko abu vyrai buvo iškviesti apklausai į policiją, dar vėliau paimti jų seilių mėginiai, bet kai šie nieko neparodė, paprašyta kraujo.

T.Rodzas netiki, kad jo darbuotojai galėjo išžaginti pacientę ir mano, kad tai tik kažkurio iš jos draugų kerštas, mat neįleidus jų į greitosios automobilį, vienas pažadėjo, jog GMPS darbuotojai turės nemalonumų.

„Kodėl ji nepareiškė jokių kaltinimų iškart, kai buvo atvežta į Lazdynus, kodėl jie atsirado tik vėliau?“, - nesupranta T.Rodzas.

15 metų GMPS dirbantis T.Rodzas sako, jog per savo praktiką su panašiu įvykiu nėra susidūręs, tačiau jis tik dar kartą parodė, kad greitosios pagalbos automobiliuose būtina įrengti vaizdo kameras.

„Kaip tik yra galimybė jas įrengti ir tai pasistengsime padaryti, kad visi matytų, kaip nukentėjusieji automobilyje siautėja, laužo mūsų aparatūrą ir, kad daugiau nebūtų panašių atvejų bei nepagrįstų žalų reikalavimo“, - kalbėjo GMPS direktorius.


Šiame straipsnyje: išžaginimasgreitoji

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių