Teismas išteisino buvusį Vilniaus merą V.Navicką (komentaras)

„Teismas nusprendė V.Navicką išteisinti, kadangi nepadaryta veika, turinti nusikaltimo baudžiamojo nusižengimo požymių“, - nuosprendį skaitė teisėja Nijolė Žimkienė.

Šis sprendimas dar gali būti skundžiamas apeliacine tvarka. Pasak teisėjos, įsiteisėjus nuosprendžiui, bus panaikinta ir V.Navickui taikoma kardomoji priemonė - rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas paskelbus slapta darytus įrašus, kuriuose užfiksuota, kaip buvęs Vilniaus miesto meras tuometinį savivaldybės kontrolierių Šarūną Skučą ragino priimti Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams palankius sprendimus. Šiuose įrašuose V.Navickas teigė, kad valdančiajai partijai naudingus patikrinimus reikia atlikti per tris dienas, o nenaudingus - per trejus metus. Bylos nagrinėjimo metu šie įrašai buvo išklausyti.

Tačiau pasak teisėjos, politinė nauda nėra baudžiamosios teisės nagrinėjimo dalykas, o byloje nėra objektyvių duomenų, kuriais būtų galima pagrįsti, jog V.Navickas darė neteisėtą įtaką valstybės tarnautojui - Š.Skučui, arba piktnaudžiavo tarnyba.

„Kaltinimo formuluotė deklaratyvi ir jokiais duomenimis nepatvirtinta“, - teigė teisėja. Ji nuosprendį skaitė daugiau kaip valandą.

Kaltinimą palaikiusi prokurorė Rasa Lukoševič po posėdžio žurnalistams teigė kol kas negalinti pasakyti, ar sprendimą skųs. Tai galima padaryti per 20 dienų. Valstybės kaltintoja siūlė teismui eksmerui skirti 160 minimalaus gyvenimo lygio dydžio baudą, tai sudaro 20,8 tūkst. litų. Jį siūlyta pripažinti kaltu dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir kišimosi į valstybės tarnautojo ar viešojo administravimo funkcijas atliekančio asmens veiklą.

V.Navickas, bylos duomenimis, tvirtino tapęs buvusio savo patarėjo Arūnuo Totoraičio auka. A.Totoraitis Š.Skučui davė diktofoną įrašams mero kabinete. Pasak bylos medžiagos, Š.Skučas vėliau pripažino, kad neketino viešinti mero kabinete padaryto įrašo, tai, anot jo, padarė A.Totoraitis.

A.Totoraitis - buvęs Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Senamiesčio skyriaus vadovas, buvęs Vilniaus miesto mero padėjėjas, miesto tarybos sekretorius ir buvęs Savivaldybės kontrolieriaus tarnybos darbuotojas.

Š.Skučas iš savivaldybės kontrolieriaus pareigų atleistas du kartus ir abu kartus teismai pripažino, kad sostinės savivaldybė jį iš darbo atleido nepagrįstai. Pernai rugsėjo 6 dieną teismas paskelbė, kad jam Vilniaus miesto savivaldybė turės sumokėti 31 tūkst. 426 litus už priverstinę pravaikštą bei po 201 litą už kiekvieną darbo dieną nuo teismo sprendimo paskelbimo dienos iki jo įsiteisėjimo dienos.

V.Navickas buvo antras sostinės vadovas, kuriam teko klausytis prokuratūros kaltinimų ir būti teisiamam.

Dabartinis Vilniaus meras Artūras Zuokas Vilniaus apygardos teismo (VAT) buvo nuteistas 2008-ųjų kovo 20-ąją. VAT A.Zuoką pripažino kaltu dėl pasikėsinimo papirkti buvusį sostinės tarybos narį Vilmantą Drėmą. Kaltinimai dėl laisvės atėmimo, trukdymo pasinaudoti rinkimų teise ir duomenų apie privatų gyvenimą rinkimą buvo atmesti. A.Zuokui skirta bauda.

 

KOMENTARAS

Buvęs Vilniaus miesto meras Vilius Navickas:

Tikėtas sprendimas. Tie veiksmai, kuriuos man bandė primesti – nebuvo. Ar kreipsimės į teismą dėl šmeižto – kol kas nežinome. Kai advokatas persiųs teismo sprendimą ir su juo pilnai susipažinsime, neatmetame ir tokios galimybės.

Kai tokių veiksmų, kuriuos man inkriminavo, nebuvo, tai natūralu, kad žmogus (Š. Skučas – aut.) sušvelnino poziciją. O jam kažko žadėti tikrai nežadėjau – gal jūsų redakcija jam kažką pažadėjo, nes per tą skandalą jums nešdavo interviu. Nei jis man, nei aš jam tikrai nieko nežadėjau.

Iš teismo medžiagos supratau, kad įrašą suklastojo Arūnas Totoraitis. Apie tuos, kuriems buvo naudingas šis skandalas sunku kalbėti trumpai – tai ilgas pokalbis. Trumpai tikrai neverta, tik pažiūrėkite – ar mano darbai kam nors patiko? Ar buvo priekaištų dėl mano darbų, sprendimų ir biudžetų, dėl nereikalingų miestui sutarčių nutraukimo? Sudėliokite viską ir pamatysite, kam viso to reikėjo. Šiandien įvardinti, kas tai padarė ir kam tai buvo naudinga – nenorėčiau. Bet po kažkiek laiko – tikrai įvardinsiu.NAUJAUSI KOMENTARAI

ZI TAD BLINDA

ZI TAD BLINDA portretas
JEIGU ,,Vilniaus energijos" neatlikę pareigų darbuotojai 2008 m ir vėliau , dabar prievartauja iš gyventojų , ir manęs, jų pačių laiku neapskaičiuotos sudeginto kuro kainos , tuometinės šilumos kainos, tai, manau, kalta buvo sostinės savivaldybės taryba, jos pirmininkas ir Kainų komisijos darbuotojai. Abiejų įstaigų nutarimas reketuoti Vilniaus gyventojus dėl išgalvotos ,,kompensacijos,S K O L O S" PRIEŠTARAUJA LIETUVOS KONSTITUCIJAI. PRIMENU, KAD JOS 33 straipsnis skelbia apie teisę ,,kritikuoti valstybės įstaigų ar pareigūnų darbą. Draudžiama persekioti už kritiką"...///

Liudnos realijos

Liudnos realijos portretas
Matyt, tai yra tikro Vilniaus miesto vadovo ir garbingo piliečio pavyzdys. Dabar žinome TS-LK narių darbo metodus ir teismas patvirtino kad tai yra teisėta ir jokio žalos nedaro. Matyt sveikitinas dalykas. Tik neiašku, kada tokie veikėjai - politikai dings iš Lietuvos politikos? Matyt kol teismai ir kiti politikai toleruos tokių veikėjų darbo metodu - niekada.

pesininkas

pesininkas portretas
Cia Lietuva
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių