Teismas išteisino A.Paleckį dėl sovietų agresijos neigimo

Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas trečiadienį dėl sovietų agresijos neigimo išteisino Socialistinio liaudies fronto vadovą Algirdą Paleckį.

„Kaltinimai nepasitvirtino“, - paskelbė teismas. Jis konstatavo, kad A.Paleckis neturėjo tikslo neigti sovietų agresijos ir aukų, o tik išsakė savo nuomonę.

Teismas padarė išvadą, kad kalbėdamas radijo laidoje A.Paleckis neminėjo okupacijos. Be to, iš sakinio „o kas buvo Sausio 13-tą prie, reiškias, prie bokšto? Ir kaip dabar aiškėja, saviškiai šaudė į savus“ matyti, kad pats A.Paleckis dar nėra iki galo susidaręs tokios nuomonės, o „ateities požiūriu gali paaiškėti, kad tokia nuomonė, jog saviškiai šaudė į savus gali nepasitvirtinti“.

„Kadangi A.Paleckis minėtu klausimu išreiškė ne savo asmeninę, o jo teisiamajame posėdyje įvardytų šaltinių nuomonę, negalima daryti išvados, jog tuo jis įžeidė asmenų, žuvusių ir sužeistų kovoje dėl atkurtos Lietuvos Respublikos nepriklausomybės išsaugojimo atminimą ir jų artimuosius“, - rašoma teismo nuosprendyje.

Tai pirmasis nuosprendis Lietuvos teismų istorijoje dėl Sovietų Sąjungos įvykdytos agresijos neigimo.

„(Buvusio Sovietų Sąjungos prezidento Michailo - BNS) Gorbačiovo atsakomybė yra pati didžiausia šitoje visoje tragedijoje. Ne mano, o žodžio laisvės Lietuvoje pergalė. Antra, laimėtas tiktai mūšis, bet ne karas, nes prokurorai ko gero skųs. Trečia, aš sakiau, kad aiškėja, jog saviškiai šaudė į savus. Procesas vyksta, yra duomenys apie šūvius iš viršaus apie medžioklines, kulkas, apie liudytojus. Aš niekad nesakiau kategoriškai. Aš džiaugiusi, kad teismas tai įvertino. Prokuratūra ko gero skųs, ginsimės toliau, jei ji tą darys“, - po nuosprendžio paskelbimo žurnalistams sakė A.Paleckis.

Per 20 dienų šalys nuosprendį gali apskųsti Vilniaus apygardos teismui.

Prokuroras Egidijus Šleinius žurnalistams sakė, kad svarstys, ar skųsti nuosprendį.
Prokuratūra neįtakingos partijos politikui siūlė skirti lygtinę vienų metų laisvės atėmimo bausmę, jog vykdymą atidedant dvejiem metams.

Gausiai į teismą susirinkę A.Paleckio šalininkai išteisinamąjį nuosprendį sutiko plojimais.
A.Paleckis baudžiamojon atsakomybėn patrauktas, kai 2010 metais žiniasklaidai pareiškė, jog 1991 metų sausio 13 dieną „saviškiai šaudė į savus“.

Kaltinamojo advokatas prašė išteisinti jo klientą, nes jis esą išsakė tik savo nuomonę.
1991-ųjų sausio 13-ąją sovietų kariuomenei ir specialiesiems daliniams užimant Vilniaus televizijos bokštą bei Lietuvos radijo ir televizijos pastatą, žuvo 14, nukentėjo daugiau kaip 1000 beginklių žmonių. Kariai tada neišdrįso pulti Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo, kuri 1990-ųjų kovo 11 dieną paskelbė apie atkurtą Lietuvos nepriklausomybę.


Šiame straipsnyje: Algirdas Paleckis

NAUJAUSI KOMENTARAI

ir

ir portretas
ir paskui jie stebisi, kaip čia jais visuomenė nepasitiki???

klaipedietis

klaipedietis portretas
o jei as kokia nesamone apie fasizma ir holokausta pasakysiu, ar parasysiu, tai irgi bus tik mano nuomone? ir uz jos turejima manes nebaus??? Absurdas

Copy

Copy portretas
Šaunuolis, Algirdai. Drąsos ir ryžto tau. Dabar televizija, spauda formuoja nuomonę apie žmogų.Akivaizdu, kieno užsakymu. Taip vaizduojami ir Paleckiukai. Kiek pažįstu, Algirdas ne padlaižūnas, visada už tiesą.
VISI KOMENTARAI 55
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių