Teismas: G.Paluckas piktnaudžiavo tarnyba, turės atlyginti 57 tūkst. litų žalą

Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas antradienį už piktnaudžiavimą tarnyba nuteisė buvusį Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorių Gintarą Palucką.

Jam skirta dvejų metų laisvės atėmimo bausmė jos vykdymą atidedant vieniems metams, įpareigojant jį be institucijos, prižiūrinčios bausmės vykdymo atidėjimą, sutikimo neišvykti iš gyvenamosios vietos ilgiau kaip septynioms paroms. Jis taip pat turės atlyginti per 57 tūkst. litų įvertintą žalą Vilniaus miesto savivaldybei.

Teismas konstatavo, kad G.Paluckas piktnaudžiavo tarnyba graužikų naikinimo paslaugų Vilniaus mieste viešojo pirkimo konkurso metu.

Tuometinis administracijos vadovas 2007 m. vasarį, konkursui nepasibaigus, įgaliojo Sveikatos ir socialinės apsaugos departamento direktorių sudaryti sutartį su bendrove "Vilniaus profilaktinės dezinfekcijos stotis" nepalankesnėmis sąlygomis nei buvo siūlyta viešajame konkurse.

Viešojo konkurso dalyviai savo paslaugas įvertino 9 ar 11 centų už kv. m (paslaugų apimtis siekė beveik 139 tūkst. kvadratinių metrų), o pasirašytoje sutartyje buvo nurodyta 12 centų už kv. m paslaugų kaina.

"Šiais savo veiksmais G.Paluckas sumenkino Vilniaus miesto savivaldybės administracijos, kaip valstybės institucijos, autoritetą, diskreditavo Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus, kaip valstybės tarnautojo, vardą bei dėl įkainių skirtumo Vilniaus miesto savivaldybei padarė 57 185,31 litų turtinę žalą", - teigiama pranešime.

Skirdamas bausmę teismas atsižvelgė į padarytos veikos pavojingumo visuomenei laipsnį, į aplinkybę, kad vyras anksčiau nebuvo neteistas, tačiau 12 kartų baudomis baustas administracine tvarka.

Šis nuosprendis apeliacine tvarka per 20 dienų gali būti apskųstas Vilniaus apygardos teismui. Savo kaltės nepripažįstantis G.Paluckas šia teise žada pasinaudoti. Teismo sprendimą jis įvertino kaip apmaudžią klaidą.

„Dvejus metus nagrinėjo tokį elementarų atvejį ir nieko neišsiaiškino. Šio sprendimo negaliu vertinti kitaip kaip tik teisiniu būdu. Kreipsimės į apeliacinę instanciją ir išdėliosime savo argumentus“, – kalbėjo G.Paluckas.

Jo nuomone, teismo sprendimas kuria precedentą, kad dėl tarybos sprendimų baudžiamąją tvarka taptų atsakingi savivaldybių administracijos vadovai.

„Taryba priėmė sprendimą, taryba įpareigojo priimti sprendimą Socialinių reikalų departamento direktorių, atitinkamai jis sudarė sutartį su savivaldybės įmone. Dabar sakoma, kad administracijos direktorius kaltas, jog pagal tą sutartį atsirado nuostoliai. Kaip gali būti atsakingas už tai, ko nepadarei? Baudžiamajame procese prokuroras turi įrodyti, kad kaltinamasis veikė tyčia, kažko siekdamas, ir kad žala atsirado būtent dėl jo veiksmų. Bet aš tų veiksmų nedariau. Ne aš gi sudarinėjau sutartį su Profilaktinės dezinfekcijos stotimi“, – aiškino G.Paluckas.

Jį ypač nustebino teisėjo argumentai. „Man iš esmės keista, kad teisėjas rezoliucinėje dalyje perskaitė dalykus, kurie iš esmės neatitinka realybės. Pats teisėjas liudininkų apklausoje dalyvavo, juos girdėjo. O paskui sako, kad toks ir toks liudytojas sakė tą, nors jis sakė priešingai. Neatitikimų krūvos. Remiamasi Konkurencijos tarybos išaiškinimu esą savivaldybė negali sudarinėti sutarčių su savo įmonėmis. Tačiau būtent Vilniaus savivaldybė teisme laimėjo bylą prieš Konkurencijos tarybą dėl sutarties su „Grinda“. Galbūt dėl milžiniškų darbo krūvių teisėjas neįsigilino. Skųsime aukštesnės instancijos teismui. Tikiuosi, kad ten bylos nagrinėjimas judės greičiau ir kad per kelis mėnesius išsiaiškinsime teisybę“, – viltimis dalijosi buvęs Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius.

G.Palucko dosjė

* Gimė 1979 m. rugpjūčio 19 d. Panevėžyje.
* 1985 m. pradėjo savo mokslus Panevėžio 9-oje vidurinėje mokykloje. Tėvų valia 1990 m. buvau perkeltas į dabartinę J.Balčikonio gimnaziją (anuomet 1-ą vidurinę mokyklą).
* Baigęs humanitarinę gimnazijos klasę 1997 m. įstojo į Vilniaus universiteto  Matematikos ir informatikos fakultetą informatikos specialybę. Netruko įsilieti į Vilniaus universiteto vyrų krepšinio, o vėliau ir svarsčių kilnojimo rinktines.
* 2001 m. padarė savo studijose pertrauką ir išlėkė ieškoti “geresnio gyvenimo” į Didžiąją Britaniją. Po 7 mėn. grįžo atgal į Lietuvą.
* Informatikos bakalauro laipsnį įgijo 2003 m. Tais pačiais metais pradėjo (o kitais ir baigė) studijuoti Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykloje išlyginamąsias ekonomikos studijas, leidžiančias stoti į ekonomikos magistro studijas. Kiek vėliau toje pačioje mokykloje pradėjo tarptautinės prekybos magistro studijas.
* 2003–2005 m. Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vyriausiasis specialistas.
* Nuo 2004 m. Lietuvos socialdemokratų partijos Vilniaus skyriaus narys, Justiniškių grupės, nuo 2006 m. LSDP Justiniškių poskyrio pirmininko pavaduotojas, Vilniaus skyriaus pirmininko pavaduotojas. Nuo 2005 m. Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos Vilniaus skyriaus narys.
* Nuo 2005 m. Europos Parlamento nario Justo Paleckio padėjėjas.
* 2007–2009 m. Vilniaus miesto savivaldybės Administracijos direktorius.


Šiame straipsnyje: Gintautas Paluckas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių