Teismas areštavo kino teatrą „Forum Cinemas Vingis“

Prekybos ir pramogų centras "Ozas" vis dar negali išpildyti savo pažado vilniečiams nustebinti juos moderniu kino teatru - "Forum Cinemas" kino centrui sunkmetis tapo pretekstu nevykdyti savo įsipareigojimų.

Neinvestavo nė lito

Prekybos ir pramogų centre "Ozas" kino teatras turėjo duris atverti kartu su pačiu prekybos centru. Nuo "Ozo" įkurtuvių praėjo jau daugiau nei du mėnesiai, bet "Forum Cinemas" specialiai jam statytame priestate neinvestavo nė lito – kino salių net nepradėjo įrenginėti.

Apie kino teatro viziją išduoda tik trečiame aukšte sienas puošiančios filmų afišos. Gražu, tačiau iš to naudos neturi nei prekybos centro lankytojai, nei valdytojai.

Neišnaudojęs pramogų zonos, "Ozas" praranda patrauklumą potencialių klientų akyse ir patiria didelių nuostolių. Milijoninės prekybos centro plėtotojų investicijos į septynių kino salių statybas užmarinuotos neribotam laikui, nes kino teatro "Oze" operatoriumi turėjusi būti bendrovė "Forum Cinemas" nusprendė nevykdyti pasirašyto kontrakto ir nebenori atidaryti kino centro "Oze".

"Mes įsitikinę, kad sutartis turėtų būti vykdoma net ir krizės metu – ypač tokio stambaus rinkos žaidėjo, kaip "Forum Cinemas", - dienraščiui sakė "Ozo" projektą plėtojančios bendrovės "ECE Projektmanagement Vilnius" generalinis direktorius Stefanas Zeiselmaieris.

Dėl sutartyje numatytų įsipareigojimų nevykdymo "Ozo" projektą irgi plėtojanti bendrovė "Ozantis" kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą. Šis areštavo "Forum Cinemas" turtą – kino teatrą "Forum Cinemas Vingis". Turto arešto mastas siekia beveik 1,5 mln. eurų (5,1 mln. litų).

Žaidė negarbingai?

"Prašau suprasti: mes negalime komentuoti daugiau kontrakto detalių ir vidinių ryšių su šiuo mūsų nuomininku", - teigė S.Zeiselmaieris.

Jis įsitikinęs, kad kino teatras "Oze" reikalingas ir turėtų paklausą. "Ir mes sieksime šią idėją paversti realybe", - užtikrino S.Zeiselmaieris.

Dabar, pasak verslininko, svarbiausia ne prisiteisti iš "Forum Cinemas" patirtus nuostolius, bet kuo greičiau miestiečiams atidaryti dar vieną kino centrą.

Dienraščio žiniomis, manoma, kad "Forum Cinemas" galėjo suvedžioti "Ozo" šeimininkus. Girdi, siūlydamas savo sąlygas kino centras iš anksto žinojo, kad vėliau įsipareigojimų nevykdys.

Tačiau tuo metu esą buvę svarbiausia užkirsti kelią į Vilnių ateiti kitiems kino teatrų operatoriams, pavyzdžiui, Kaune ir Klaipėdoje jau savo kino sales turinčiam "Cinamon". Šis kino centras irgi pretendavo įsikurti prekybos ir pramogų centre "Ozas".

Jei taikiai nesutarimų su "Forum Cinemas" išspręsti nepavyktų, "Ozo" valdytojai greičiausiai atnaujintų derybas su vietiniais kino centrais, tikėtina, kad partnerių bus ieškoma ir užsienyje.

Nusirito į 2007 metus

"Forum Cinemas" rinkodaros vadovas Dainius Beržinis aiškino, kad buvo net keli faktoriai, sustabdę pasirašytos sutarties su "Ozu" vykdymą.

"Vėluojančios statybos ir terminai buvo pirmasis stabdis. Nuo sienų pastatymo parduotuvei įrengti užtenka maždaug savaitės, o kinui reikia bent 4-5 mėnesių. Antra svarbi priežastis - iš esmės pasikeitusi ekonominė situacija ir sumažėję žiūrovų srautai bei šalies valdžios sprendimas nuo 5 iki 21 proc. padidėjusiu pridėtinės vertės mokesčiu apmokestinti kino bilietus", - priežastis, dėl kurių nesilaikoma pasirašytos sutarties, vardijo D.Beržinis.

Jis tikino, kad pagal visus ekonominius rodiklius kino teatrai yra nukritę į 2007 m. lygį. "Logiškus esamos sutarties su "Ozu" pakeitimus inicijuojame tam, kad neatsidarytume vien dėl atsidarymo, ir nedirbtume vien tik dėl nenaudingos sutarties - verslas negali būti nuostolingas", - kalbėjo teismo areštuotą kino teatrą "Forum Cinemas Vingis" valdančios bendrovės atstovas.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių