Teismai panaikino keturias fiktyvias lietuvių ir užsieniečių santuokas

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos valdyba pasiekė, kad įtarimų sukėlusios Lietuvos ir užsienio valstybių piliečių santuokos būtų panaikintos.

Migracijos valdybos pareigūnai pastebėjo, kad Lietuvos Respublikai tapus Europos Sąjungos nare, šalyje padaugėjo užsieniečių, dažniau – trečiųjų šalių piliečių, siekiančių apsigyventi Lietuvoje.

Tai padaryti jie gali šeimos susijungimo ar darbo santykių pagrindu gavę leidimą laikinai gyventi Lietuvoje.

Tokiu atveju trečiųjų šalių piliečiai įsitvirtina Lietuvoje ir įgyja teisę nevaržomai judėti ES.

Vienas iš būdų užsieniečiui gauti leidimą gyventi Lietuvoje yra santuoka su Lietuvos Respublikos piliečiu.

Vilniaus migracijos valdybos Užsieniečių reikalų skyriaus pareigūnai atkreipė dėmesį į didėjantį leidimų gyventi LR santuokos pagrindu prašančiųjų skaičių.

Stebint tokias šeimas, Vilniaus migracijos valdybos pareigūnams ne kartą kilo įtarimų, kad kai kurios lietuvių ir užsienio valstybių piliečių santuokos gali būti fiktyvios, t. y. sudarytos ne dėl šeimos teisinių santykių, o siekiant gauti leidimą laikinai gyventi Lietuvoje. 

Tokie susitarimai yra naudingi abiems pusėms – viena pasipelno finansiškai, kita gauna leidimą laikinai gyventi Lietuvoje. Atsakomybė už fiktyvių santuokų sudarymą LR baudžiamajame kodekse nenumatyta, todėl asmenys už tokią apgavystę lieka nenubausti.

Tiriant galimus fiktyvių Lietuvos ir užsienio valstybių piliečių santuokų atvejus praėjusiais metais, buvo apklausta per 100 porų. Įvertinus pareigūnų surinktą medžiagą, patikrinimų metų nustatytas aplinkybes, buvo įtarta, kad keletas santuokų, sudarytų tarp Lietuvos ir trečiųjų šalių piliečių gali būti fiktyvios.  

Bylas dėl įtarimų kėlusių asmenų veiksmų Vilniaus migracijos valdybos pareigūnai perdavė prokuratūrai, kuri kreipėsi į teismą dėl santuokų pripažinimo fiktyviomis ir negaliojančiomis nuo jų sudarymo momento.

Dvi Lietuvos ir užsienio piliečių santuokos teismo sprendimu negaliojančiomis buvo pripažintos anksčiau, dar dvi, tarp lietuvių moterų ir Gruzijos piliečių, – gegužės mėnesį.

Anot Vilniaus migracijos valdybos Užsieniečių reikalų skyriaus viršininkės Irenos Dvilaitienės, teisme yra dar keturios fiktyvių santuokų tarp Lietuvos ir užsienio valstybių piliečių bylos, trys bylos perduotos prokuratūrai. Vilniaus migracijos valdybos  viršininko Gintaro Bagužio manymu, Vilniaus migracijos valdybos vienas tikslų – įmanomais būdais stabdyti fiktyvių santuokų verslą – pasiektas: „Kol kas pergalė nedidelė – panaikinta tik keletas fiktyvių santuokų.

Tačiau, manau, tokie sprendimai, kuriuos dėl Lietuvos pilietės L. B. ir Gruzijos Respublikos piliečio B. C., lietuvės S. B. ir Gruzijos piliečio N. J. ką tik priėmė Vilniaus miesto 2 apylinkės teismas, lietuvaičius ateityje sustabdys nuo neteisėtų veiksmų.

Minėtos santuokos buvo pripažintos fiktyviomis ir negaliojančiomis.

Tiesa, Vilniaus miesto 2 apylinkės teismo sprendimai gali būti skundžiami apeliacine tvarka. Tikiuosi, LR baudžiamajame kodekse atsiras pataisos, apibrėžiančios atsakomybę už fiktyvių santuokų sudarymą.“


Šiame straipsnyje: santuoka

NAUJAUSI KOMENTARAI

klausimelis migracijos protam

klausimelis migracijos protam portretas
lietuvaite istekejo uz ne ES piliecio,pagal teisine baze egzistuojancia dabar,ne es pilietis gali dyrbti tik savo saly ar ba lietuvoje :))reziume lietuvaite isvaziuoja dyrbti i kita es valstybe,jos vyras vaziuoja su ja ir tampa islaikytiniu :D nes gali dyrbti tik savo salyje ar ba lietuvoje )) ar tai tik ne siaubingas asmens teisiu pazeidimas???

cc

cc portretas
labai smalsu jai lietuvos pilietis nusprendze dirbti uzsieni ka daryti jo sutuoktiniui ne es pilieciui :) juk pagal sita idijotiska sistema tampa vienas is su tuoktiniu islaikytiniu :)))

asmens teisiu pazeidimas

asmens teisiu pazeidimas portretas
idomo ar migracijos tarnybos noretu ,jog tokie apribojimai butu taikomi lietuvaitem istekejusiom uz kitu saliu pilieciu :)))
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių