Teisiami lombardus ir juvelyrines parduotuves siaubę ginkluoti plėšikai

Teismui perduota baudžiamoji byla dėl plėšimo panaudojant šaunamąjį ginklą organizuotoje grupėje. 

Ikiteisminio tyrimo metu surinkta įrodymų dėl 2009 metų lapkritį sostinėje apiplėštų arba pasikėsintų apiplėšti keturių juvelyrikos parduotuvių bei lombardų.

Vilniaus apygardos prokuratūra pranešė šiais nusikaltimais kaltinanti aštuonis jaunus vilniečius - šiuo metu jiems nuo 17 iki 34 metų.

Nustatyta, kad per mažiau kaip mėnesį, 2009 metų lapkričio 2-27 dienomis, jie apiplėšė arba pasikėsino apiplėšti dvi juvelyrikos parduotuves, lombardą bei juvelyrinę parduotuvę-lombardą.

Organizuotą grupę subūrė ir jai vadovavo 26 metų O.V. ir 23 metų J.B. Nusikaltimas būdavo suplanuojamas iš anksto, numatant apiplėšti konkrečią juvelyrikos parduotuvę ar lombardą, pasirengiant ginklus ir įrankius. Kiekvienas organizuotos grupės narys iš vadeivų gaudavo tikslias užduotis, iš anksto žinodavo, ką darys plėšimo metu.

Pirmuoju taikiniu tapo juvelyrinė parduotuvė-lombardas sostinės V.Šopeno gatvėje. Praėjusių metų lapkričio 2 dieną jos plėšti vyko trys plėšikai. Vienas liko laukti automobilyje, kurį pastatė gretimoje gatvėje, kiti du, veidus paslėpę po kaukėmis, įėjo į parduotuvę. Vienas plėšikų nukreipė revolverį į pardavėją, kitas plaktuku išdaužė vitrinos stiklą. Ant grindų parpuolusi nėščia moteris paspausti pavojaus mygtuko neišdrįso. Pačiupę daugiau kaip 20 tūkst. litų vertės juvelyrinių dirbinių plėšikai išbėgo į gatvę. Grobį pasiėmė organizuotos grupės vadovai, plėšimo dalyviams atsilyginę po kelis šimtus litų.

Po savaitės užpultas Savanorių prospekte esantis lombardas. Nusikaltimo scenarijus - kaip ir ankstesnis, tiktai plaktukas buvo patikėtas ne tuomet septyniolikmečiui J.S., bet metais jaunesniam A.R. Šaunamuoju ginklu išgąsdinę dvi lombarde dirbusias moteris, plėšikai pagrobė penkis padėklus su aukso dirbiniais. Papuošalų vertė - beveik 27 tūkst. litų. Uždirbę po du tūkstančius litų, plėšikai turėjo sudeginti savo rūbus, kuriais tąsyk vilkėjo, - taip liepė vadeivos. Tačiau lombarde liko daiktinis įrodymas - nusikaltimo įrankis: po smūgio į stiklo vitriną plaktuko galva nulėkė nuo koto.

Po poros savaičių nusitaikė į juvelyrinę parduotuvę, veikiančią Kęstučio gatvėje. Šį kartą tikėjosi beveik 140 tūkst. litų vertės aukso papuošalų, tačiau nusprendė apsieiti be ginklo ir kaukių. Užsimaskavo perukais ir akiniais, pasiėmė lipnios juostos. Dviese įėję vidun pardavėjos paprašė parodyti keletą neva patikusių žiedų. Kai ši atrakino vitrinos stiklą, puolė ją. Nubloškę moterį ant kėdės, mėgino lipnia juosta užklijuoti jai burną. Tačiau pardavėja vienam plėšikų įspyrė, nuo kito galvos nutraukė peruką. Pasipriešinimo sugluminti, plėšikai moterį paleido ir pabėgo iš parduotuvės.

Dar po trijų dienų plėšikai susirengė į juvelyrikos parduotuvę Trakų gatvėje, tačiau planą teko atidėti, nes žmonių parduotuvėje buvo daugiau nei jie tikėjosi. Tačiau lapkričio 27-osios pavakarę ketveriukė vėl nuvažiavo ten. Prisidengę veidus kaukėmis trys plėšikai įėjo į parduotuvę ir pradėjo darbuotis plaktukais. Išgirdęs triukšmą parduotuvės salėje pasirodė jos savininkas su savigynai išduotu pistoletu rankoje. Vienas plėšikų paleido šūvį, tačiau sulaukė atsakomojo.

Parduotuvės savininkas buvo taiklesnis - 17 metų O.Ž. buvo peršauta koja, jis parkrito ant grindų. Kita kulka pataikė 16 metų A.R. į ranką. Palikę sužeistą gulintį bendrininką, kiti du paspruko. Tąsyk iš parduotuvės buvo pagrobta beveik 8 tūkst. litų vertės įvairių aukso papuošalų ir sidabrinių monetų. Dalį jų bėgdami plėšikai išbarstė gatvėje.

Pradėję nuo epizodo Trakų gatvėje pareigūnai atskleidė ir ankstesnius jų nusikaltimus.
Iš aštuonių kaltinamųjų tiktai du dar nėra buvę teisiami. Kiti teisti už vagystes, plėšimus, neteisėtą disponavimą narkotinėmis medžiagomis. Didžiausias "stažas" - paties jauniausio J.S., jis teistas penkis kartus (paskutinį kartą - šiemet gegužę).

Atliekant ikiteisminį tyrimą nustatyta, kad šioje organizuotoje grupėje buvo ir devintasis narys. Jis slapstosi, todėl ikiteisminis tyrimas dėl jo yra išskirtas į atskirą.

Įstatymas tam, kuris apiplėšė panaudojęs šaunamąjį ginklą arba dalyvaudamas organizuotoje grupėje, numato laisvės atėmimo nuo dvejų iki dešimties metų bausmę.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių