Teatro reklama vos nepražudė parlamentaro (papildyta)

„Visuomenės priešas“ – Nacionalinio dramos teatro miesto gatvėse reklamuojamas spektaklis kviečia žiūrovus atvirai diskusijai apie nūdienos problemas. Tačiau politikus skelbimo žodžiai verčia griebtis už širdies.

„Dauguma visada teisi?“, „Mūsų krašto žmonės yra partijų vergai“, „Argi teisinga, kad kvailieji vadovautų protingiesiems?“ – tokiomis frazėmis iš Henriko Ibseno pjesės „Visuomenės priešas“ pasipuošė miesto reklaminiai stendai.

Šitaip Nacionalinis dramos teatras, pasak jo vadovų, kviečia visuomenę atvirai diskusijai ir siekia parodyti, kad ir prieš šimtą metų egzistavusios problemos, lygiai tiek pat aktualios šiandienos Lietuvai.

„Tai kas yra tose stenduose, tai ne iš konteksto išimti žodžiai, bet frazės atspindinčios spektaklio esmę. Juk šiandien kiekvienas tarpusavyje apie tai kalbame. Gal reikia pasikalbėti viešai? Kiek galima tylėti ar kalbėtis virtuvėje? Teatras gera priemonė tokiai diskusijai. Ir tai kas priklauso nuo mūsų, mes padarysime meno priemonėmis“, - portalui diena.lt tvirtino Nacionalinio dramos teatro direktorius Martynas Budraitis.

Pašnekovas patvirtino, kad spektaklių aktualiomis visuomenei temomis nebus vengiama ir ateityje. Jau gruodžio mėnesį žiūrovai bus pakviesti apsilankyti Oskaro Koršunovo režisuotame Mariaus Ivaškevičiaus „Išvaryme“.

„Stengsimės kalbėti šiandien aktualiomis temomis. O argi gali būti patogios temos, kurios kiekvienam skaudžios. „Išvarymas“ viena iš tokių skaudžių temų. Čia bus atskleidžiama bėgimo iš Lietuvos, emigracijos problema. Gal mes ir neišspręsime tų problemų, kurios egzistuoja, tačiau suformuluosime problemą ir tada bus lengviau ieškoti būdų, kaip tą problemą spręsti“, - kalbėjo M.Budraitis.

Tačiau ne visiems teatro vadovų sumanymas pasirodė tinkamas. Kai kurie politikai pamatę reklamą, neįtikėtinai suirzo ir savo įtūžį ėmė lieti socialiniuose tinkluose.

Viename socialinių tinklų pasireiškė ir Tėvynės Sąjungos – krikščionių demokratų partijos narys, Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto narys Mantas Adomėnas.

Pastarasis tvirtino, kad pamatęs miesto centre spektaklio reklamą, su ne vienam politikui į paširdžius kertančiais žodžiais, vos nepadarė avarijos.

„Važiuodamas pro Kongresų rūmus pamačiau ir vos nesukėliau avarijos, dėdamas ant stabdžių. Maniau - Paleckio reklama. Pasirodo - Nacionalinis dramos teatras šitaip leidžia piliečių pinigus antivalstybinei propagandai. Ko tik nepadaroma vardan „meno“, - viename socialinių tinklų piktinosi konservatorius.

M.Adomėnas portalui diena.lt teigė, kad stenduose esanti informacija ne tiek apie H.Ibseną, kiek apie visuomenėje paplitusias nuotaikas.

„Aš tikiu, kad autoriai buvo vedini visai kilnių tikslų. Bet ar tokių šūkių išmetimas, pasinaudojimas minios jausmais, duos kokių nors teigiamų rezultatų, išskyrus  vienkartinį, trumpalaikį spektaklio populiarumą. Tik nedidelė dalis žmonių ateis į teatrą, o daugumą tiesiog skaitys informaciją stenduose ir tai tik stiprins visuomenės nepasitikėjimą valdžia“, - pabrėžė politikas.


Šiame straipsnyje: teatrasreklama

NAUJAUSI KOMENTARAI

aha

aha portretas
Zuopis reklamą savo varo

bet

bet portretas
Jau seniai bandoma partijas tai laidoti kaip prieš savivaldą, tai dar ką

666

666 portretas
teisybe garsiai perskaite ir pagalvojo ka jis cia sneka o vdrug kas gale sedi
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių