Taryba patikėjo „Vilniaus vystymo kompanijai“ milijoninius projektus

Vilniaus taryba bendrovei „Vilniaus vystymo kompanija“ be viešo konkurso patikėjo 8 socialinių įstaigų ir 4 mokyklų renovaciją. Bendra projektų vertė daugiausia gali siekti apie 10 mln. litų.

Atnaujins pensionus ir dienos centrus

Vilniaus miesto tarybos sprendimu nuo šiol „Vilniaus vystymo kompanija“ rūpinsis 8 savivaldybės valdomų socialinių įstaigų pastatų renovacija ir su ja susijusių viešųjų pirkimų organizavimu. Sąraše - socialinės paramos centras, nakvynės namai, vaikų ir jaunimo, „Vilties namų“, Fabijoniškių bei motinos ir vaiko pensionai, dienos centras „Šviesa“, mokymo centras „Mes esame“.

Nuo liepos, kai bus panaikintos visos šalies apskritys, Vilniaus valdžios žinion pereis dar 5 analogiškos įstaigos, kurių renovacija rūpinsis minėta bendrovė. Už darbus „Vilniaus vystymo kompanijai“ numatytas 3 proc. atlygis nuo renovacijos darbų sumos.

Klausimą tarybai pristatęs savivaldybės Socialinių reikalų ir sveikatos departamento direktorius Gintaras Žandaravičius atskleidė, kad šių įstaigų pastatų atnaujinimą finansuoja Europos Sąjunga. Jos paskirtas lėšas įstaigoms dalija Regioninė plėtros taryba. Šiuo metu tarybos ižde renovacijos reikmėms numatyti 9,2 mln. litų.

Šiuo metu Regioninę plėtros tarybą yra pasiekę trijų įstaigų prašymai finansuoti jų pastatų renovacijos darbus: „Vilties namų“, motinos ir vaiko pensiono bei socialinės paramos centro.

"Nauja tvarka logiška. Renovacija ir su ja susijusių viešųjų pirkimų organizavimas bus patikėtas vienai bendrovei - „Vilniaus vystymo kompanijai“. Tai bendrovei, kuri iš tiesų išmano statybos darbų subtilybes. Reiškia, įstaigoms neteks iš mokesčių mokėtojų lėšų samdyti renovacijos ir viešųjų pirkimų sričių specialistų. Be to, jau turime pavyzdžių, kad kai renovacijos imasi ne specialistai, klaidų neišvengsi, o kartu - ir finansinių nuostolių“, - tikino G.Žandaravičius.

Taip pat planuojama, kad sutelkus visus renovacijos darbus vienos bendrovės rankose, paslauga turėtų atpigti. Mat perkant statybos darbų didesnį kiekį, galima tikėtis mažesnės kainos.

Mokytojai atsikratė statybų prievolės

Taip pat „Vilniaus vystymo kompanijai“ pavesta organizuoti ir 4 mokyklų renovacijos darbus. Planuose: „Ąžuolyno“, „Spindulio“ pagrindinės mokyklos bei Gabijos ir Mykolo Biržiškos gimnazijos. Vienos mokyklos pastato atnaujinimas atsieis apie 230 tūkst. litų. Iš viso susidaro beveik 1 mln. litų suma, kurią dengs Švietimo ir mokslo ministerija ir nuo kurios už darbų organizavimą "Vilniaus vystymo kompanijai" teks taip pat 3 proc. atlygis.

„Mokytojai turi rūpintis ugdymo procesu, o ne statybomis ir su jomis susijusiais viešaisiais pirkimais. Tai - ne jų kompetencija. Šių keturių mokyklų vadovybės patenkintos sprendimu, kad renovaciją vykdys „Vilniaus vystymo kompanija“. Manyčiau, kad ateityje reikėtų įtvirtinti patį principą, kad ugdymo įstaigų renovaciją vykdo ši bendrovė. Mokyklų vadovybei užtektų įvertinti, kaip dabai buvo atlikti ir pasirašyti“, - portalui sakė Švietimo departamento direktorius Gintaras Alfonsas Petronis.

Vilniaus miesto taryba abu projektus patvirtino skubos tvarka ir bendru sutarimu.

Ateityje atiduos ir gydymo įstaigas

Šios įstaigos ne vienintelės, kurios patikėtos „Vilniaus vystymo kompanijai“. Praėjusią tarybą buvo numatyta svarstyti, ar nevertėtų šios bendrovės žinion patikėti ir 20 Vilniaus sveikatos priežiūros įstaigų, tačiau, klausimas netrukus buvo išimtas iš darbotvarkės. Mat dėl jo kilo nesutarimų pačioje valdančiojoje koalicijoje. Tačiau neabejojama, kad klausimas bus tarybai teikiamas ateityje.

Pagal šį projektą per metus planuojama atnaujinti 19 objektų. Už šiuos darbus „Vilniaus vystymo kompanijai“ tektų 3 proc. nuo darbams skiriamos šešiaženklės sumos. Jeigu poliklinikos pastato atnaujinimas vidutiniškai atsieina apie 2 mln. litų, reiškia, „Vilniaus vystymo kompanijai“ būtų skiriama apie 60 tūkst. litų.

Vilniaus savivaldybės Teisės departamento direktoriaus Egidijaus Vilkicko teigimu, nuo šių metų kovo Vilniaus valdžia turi teisę be konkurso pavesti savoms kompanijos teikti miestui svarbias paslaugas. Tiesa, apie 90 proc. visų tokios bendrovės pajamų turi sudaryti iš savivaldybės gautos lėšos.

Tačiau portalas primena, kad Konkurencijos taryba narsto dar pernai tarp Vilniaus valdžios ir tos pačios „Vilniaus vystymo kompanijos“ pasirašytą sutartį dėl kitų ugdymo įstaigų renovacijos. Mat valdyti renovacijos projektus „Vilniaus vystymo kompanijai“ buvo patikėta taip pat be viešo konkurso. Reiškia, paslaugų negalėjusios siūlyti kitos rinkoje egzistuojančios ir panašias paslaugas tiekiančios įmonės.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių