Taryba nesiryžo atleisti Lazdynų laisvalaikio centro direktoriaus

Viliaus miesto valdžia nusprendė atsikratyti, jos nuomone, neūkiško Lazdynų laisvalaikio centro direktoriaus Romualdo Grigo. Į jo vietą siūloma paskirti konservatoriams lojalų Arturą Praniauską.

Tačiau tvirtinant tarybos posėdžio darbotvarkę netikėtai nuspręsta klausimo dėl R.Grigo atleidimo nenagrinėti.

Visą kaltę suvertė vienam vadovui

Kada nusiris R.Grigo galva – tik laiko klausimas. Greičiausiai jis bus atleistas po poros savaičių, per kitą tarybos posėdį. Lazdynų laisvalaikio centro vadovą R.Grigą ketinama atleisti remiantis savivaldybės spalį atlikta centro veiklos vertinimo atskaita. Ten rašoma, kad vadovas neefektyviai organizavo centro veiklą, pateikdavo nekonkrečius bendrovės ateities planus, nesirūpino centro pastatu ir prieš trejus metus buvusią pelningą įmonę įklampino į skolas. 

Pavyzdžiui, R.Grigui prikišama, kad šiuo metu Lazdynų laisvalaikio centras galimai yra avarinės būklės. Esą toks merdintis statinys nepatrauklus lankytojams. Tikinama, kad direktorius nepasistengė iš statinio išspausti bent menkiausios naudos. Pavyzdžiui, niekam esą nė į galvą nešovė išnuomoti centrui priklausantį garažą, o sporto salės nuoma galėjusi būti gerokai didesnė. Kiek ji siekia šiuo metu – nenurodoma, tačiau vertintojai esą pastebėję, kad  salė pačiu patogiausiu laiku už juokingą kainą yra užleista vienai iš asociacijų.

Be to, esą pastebėta, kad kasmet Lazdynų laisvalaikio centro finansinė situacija tik blogėja. Pavyzdžiui, 2006 m. bendrovės pelnas siekė 232,4 tūkst. litų per metus. Po poros metų suma susitraukė iki 805 litų. 2009 m. centro biudžete jau žiojėjo beveik 49 tūkst. litų skylė. Tačiau ši atsirado dėl pačios savivaldybės kaltės. Mat rugsėjo viduryje valdžia centrui buvo skolinga apie 66 tūkst. litų.

Direktorių samdo, nors centrą uždaro

Lazdynų laisvalaikio centrą tikrinę vertintojai pabrėžė, kad dėl nustekentos bendrovės dalis atsakomybės gula ir ant pačios savivaldybės administracijos. Mat ji privalo kontroliuoti centro veiklą. Visgi iš pareigų atleidžiamas vienintelis direktorius.  Esą „pakeitus bendrovės vadovą tikimasi išvengti tolesnių neigiamų pasekmių“, - rašoma tarybai pateiktame klausimo aiškinamajame rašte. 

Tikėtina, kad R.Grigas direktoriaus kėdę privalės apleisti gruodžio viduryje. Jam bus paskirta dviejų mėnesių atlyginimų dydžio išeitinė kompensacija bei išmoka už nepanaudotas atostogas. Bendra išeitinės išmokos suma siekia 5,9 tūkst. litų. A.Praniauskas jo kabinete turėtų įsikurti jau kitą dieną po atleidimo. Jam bus skiriamas 4 tūkst. litų per mėnesį atlyginimas. Suma pateikiama neatskaičius mokesčių.

Tik įdomu, ką bendrovėje veiks A.Praniauskas artimiausius mėnesius, kol centras bus uždarytas techninei ekspertizei?

Sąsajos su mero patarėju

Tarybai greta su klausimo medžiaga buvo pateiktas ir A.Praniausko gyvenimo aprašymas. Jame būsimasis vadovas teigia turįs 9 metų vadovavimo projektams patirtį. Vyras baigęs Vilniaus pedagoginį universitetą, kuriame įgijo biologijos ir žemės ūkio pagrindų bei kūno kultūros pedagogo specialybę. Naujasis direktorius be gimtosios lietuvių esą labai gerai klaba rusiškai, vokiečių kalbos žinios vidutinės, o anglų kalbos įgūdžius ėmė tobulinti vos prieš metus.

Prieš ateidamas į Lazdynų laisvalaikio centrą vyras dirbo Ukrainoje: bendrovėje „Esvalda“ ėjo statybų projektų vadovo pareigas. Prieš tai jis plušėjo bendrovėje „Maxima Lt“: buvo ir inžinieriumi, ir projektų vadovu, ir statybos skyriaus vadovu. Įdomu tai, kad tuo pat metu „Maxima Lt“ kone tas pačias projektų vadovo bei statybų padalinio vadovo pareigas ėjo ir naujasis mero patarėjas Kęstutis Binkauskas.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių