Tarptautinė kalėdinė labdaros mugė pranoko lūkesčius (atnaujinta)

Užsienio ambasadorių žmonos, atsidėkodamos Lietuvai už tai, kad laikinai ši šalis tapo jų namais, surengė septintąją labdaros mugę. Už parduotus namuose keptus saldumynus, rankdarbius, kalėdines dekoracijas surinkta per 190 tūkst. litų.

Rotušė pakvipo meduoliais

Ankstyvą sekmadienio rytą apie Vilniaus Rotušės paradines duris pleveno margaspalviai balionai, visa aikštė - sausakimša prabangių automobilių su užsienio ambasadų numeriais. Lietuvoje reziduojančių ambasadorių žmonos zujo po rotušę, puošdamos savo šalių stendus, ant stalų dėliodamos mugei skirtas labdaros prekes.

Iš viso mugėje dalyvavo apie 30 šalių ambasadorinės su pagalbininkėmis bei 3 tarptautinių mokyklų atstovai. Lankytojams siūlyta susipažinti ne tik su Lietuvos, bet ir su Vokietijos, Airijos, Suomijos, Latvijos, Azerbaidžiano, Olandijos, Kinijos, Jungtinių Amerikos Valstijų ir kitų šalių kalėdiniais papročiais bei tradiciniais patiekalais. Juos gaminti moterys ėmusios net prieš pusmetį.

Olandai šiemet siūlė karamele teptų vaflių, tradicinio, gvazdikėliais kvepiančio pyrago, porceliano dirbinių. Suomių stendas kvepėjo imbierinėmis širdelėmis ir viliojo iš tešlos keptais, saldainiais dekoruotais namukais. Azerbaidžaniečiai, patys nešvenčiantys Kalėdų, tačiau mielai sutikę prisidėti prie labdaringos mugės, ant stalo dėliojo rankomis austas, įmantriais raštais margintas šilko skaras, vilnos kilimėlius.

Prie Lietuvos stendo plušanti seimo nario Kęstučio Daukšio žmona Eirida pasakojo, kad lietuvės moterys visą mėnesį, pora kartų per savaitę, rinkdavosi tartis dėl mugės reikalų. Vienos namuose sausainukus kepė, kitos naminio medaus gavusios jį į stiklainius pilstė ir dangtelius dekoravo. Trečios, it kokios žiniuonės, siuvo lino maišelius, puošė juos nėriniais ir pilstė lietuviškas, pačių vasarą rinktas vaistažoles. Esą prie orkaitės mielai plušo, kepinius šokoladu puošė bei kalėdinius eglutės žaisliukus dekoravo ir pati Vilniaus mero žmona Jolanta.

Dalijosi Kalėdų džiaugsmu

Laikrodžiui mušant 9.30 val. salėje pasirodė praėjusios kadencijos Prezidentas valdas Adamkus su žmona Alma bei Rotušės šeimininkai, Vilniaus meras Vilius Navickas su žmona Jolanta. Būtent pastaroji, būdama viena ir mugės organizatorių – Tarptautinės moterų asociacijos organizacinio komiteto narių, -  šiemet rūpinosi labdaringos mugės atidarymu.

Kuomet buvo tartas sveikinimo žodis ir perkirpta atidarymo juostelė, Adamkai su Navickais patraukė pasižvalgyti po įvairių šalių stendus, pirko tradicinius kepinius, kalėdinies stalo puošmenas.

„Oi, žiūrėkit, žmona pilną krepšį turi. Kiekviename stende vis kažką įdomaus randame. Perkam meduolius, aliejų, suvenyrus, saldainius vaikams. Čia ne tik šeimos kalėdiniam stalui, bet ir dovanoms visą maišą galima prisikrauti. Ir draugams, ir pažįstamiems“, - sakė meras V.Navickas.

„Aš labai dėkinga, kad tokia mugė ne pirmus metus vyksta. Mugė padeda žmonėms, kuriems labiausiai reikia padėti. Šį kartą bus šelpiama ligoninė, vaikų namai. Taip Kalėdų džiaugsmu mes dalinamės su kitais. Kiekvienas žmogus, kuris ateina į mugę, nesvarbu, ką nors pirktų ar ne, jis vis tiek prisideda prie gero darbo, kurį ponios daro“, - šypsojosi A.Adamkienė.

Tikėjosi surinkti 150 tūkst. litų

Labdaros mugės pradžioje jos rganizatoriai sakė tikį, kad nepaisant ekonominės krizės, jiems šiemet pavyks surinkti apie 150 tūkst. litų. Surinktas pelnas bus perduotas Kauno 1-ąjai spec. mokyklai, Ukmergės nestacionarių socialinių paslaugų centrui, Moterų ir vaikų centrui „Nendrė“, Dingusių žmonių šeimų paramos centrui , Visuomeninei organizacijai „Gelbėkit vaikus“.

„Tokios labdaros mugės labai pasiteisina. Pavyzdžiui, pernai buvo šeštoji mugė, per kurią sumušėme visų prieš tai vykusių mugių rekordą. Vylėmės surinkti iki 200 tūkst. litų, tačiau visų nuostabiai buvo paaukota 250 tūkst. litų per vieną dieną. Tiesa, tąkart aukų gavome ir iš anksto, bet ir mugė buvo labai sėkminga. Tikimės, kad ir šie metai bus neprastesni“, - sekmadienio rytą vylėsi Mugės atstovė spaudai Erika Umbrasaitė.

Pirmoji Tarptautinė Kalėdų labdaros mugė buvo suorganizuota 2002-ais metais, tuometinio Austrijos ambasadoriaus žmonos p. Rosemaria Schwarzinger iniciatyva. Pastaruosius kelerius metus labdaringą renginį organizuoja ne pelno siekianti organizacija Vilniaus Tarptautinė moterų asociacija, vienijanti Lietuvoje reziduojančių užsienio ambasadorių ir verslininkų žmonas bei lietuves moteris. Per šį laikotarpį labdaros šventėse buvo surinkta beveik 400 tūkst. litų, kurie atiteko neįgaliems ir likimo nuskriaustiems vaikams, seneliams bei socialiai remtiniems žmonėms. Praėjusiais metais renginį aplankė daugiau nei 4 tūkst. vilniečių ir miesto svečių, labdarai buvo surinkta virš 250 tūkst. litų.

 

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių