Tamsiuoju paros metu atšvaitai - privalomi!

Vilniaus policija rengia saugaus eismo akciją „Būk matomas kelyje". Bus stebima, kaip pėstieji, dviratininkai ir vadeliotojai laikosi kelių eismo taisyklių, ar dėvi šviesą atspindinčius drabužius.

Ruduo - vienas iš pavojingiausių laikotarpių eismo dalyviams. Pasikeitus eismo sąlygoms (anksčiau temsta, dėl lietaus ir rūko keliuose blogas matomumas),  pagausėja eismo įvykių, kuriuose nukenčia pėstieji, dviratininkai, vadeliotojai.

Eismo įvykių, įvykusių tamsiuoju paros metu, kuriuose žuvo pėstieji eismo dalyviai, statistika byloja, kad daugelio eismo įvykių būtų galima išvengti, jei pėstieji tamsiuoju paros metu dėvėtų drabužius su šviesą atspindinčiais elementais arba segėtų atšvaitą.

Vilniaus apskrityje per šių metų aštuonis mėnesius įvyko 771 įskaitinis eismo įvykis, kurių metu žuvo 29 pėstieji eismo dalyviai (22 iš jų žuvo tamsiuoju paros metu), sužeisti 303 pėstieji (99 - tamsiuoju paros metu).

Sostinės policijos pareigūnai, siekdami atkreipti pėsčiųjų, dviratininkų, vadeliotojų dėmesį į rudens laikotarpiu padidėjusius pavojus, nuo šių metų rugsėjo 29 d. iki spalio 12 d. Vilniaus apskrityje skelbia saugaus eismo akciją „Būk matomas kelyje".

 Minėtomis dienomis pareigūnai kontroliuos, kaip eismo dalyviai laikosi kelių eismo taisyklių reikalavimų ir taikys administracinio poveikio priemones.

Policijos departamentas primena, kad pėstieji, dviratininkai ir vadeliotojai privalo įsigyti atšvaitus, liemenes arba drabužius su šviesą atspindinčiais elementais. Tai ne rekomendacija, o reikalavimas.

Tėvus, įtėvius, globėjus policija prašo pasirūpinti nepilnamečiais vaikais, kad jie turėtų ir segėtų atšvaitus ar dėvėtų drabužius su šviesą atspindinčiais elementais.


Policija primena Kelių eismo taisykles:

Pėstieji, eidami neapšviestu kelkraščiu arba važiuojamosios dalies kraštu tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui, privalo neštis šviečiantį žibintą arba vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba būti prie drabužių prisisegę kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje atšvaitą.

Traukiamas ar stumiamas vežimėlis (platesnis kaip 1 m.) turi būti su atšvaitais: kairėje vežimėlio pusėje iš priekio - baltu, o iš galo - raudonu.

Dviračio gale turi būti raudonas šviesos atšvaitas, iš abiejų šonų - oranžiniai šviesos atšvaitai arba kiti šviesą atspindintys elementai, pritvirtinti prie ratų stipinų. Važiuojant keliu tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui, dviračio priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, o dviračio gale - raudonos šviesos žibintas, dviračio vairuotojas privalo dėvėti šviesą atspindinčią liemenę arba būti prie drabužių kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje prisisegęs šviesą atspindinčius elementus.

Dviračio vairuotojai ir keleiviai iki 18 metų, važiuodami keliu, privalo būti užsidėję ir užsisegę dviratininko šalmą. Vyresniems kaip 18 metų asmenims, dviračiu važiuojantiems keliu, rekomenduojama būti užsidėjus ir užsisegus dviratininko šalmą.

Vadeliojamų vežimo ar rogių priekyje turi būti balti, iš šonų - oranžiniai, gale - raudoni šviesos atšvaitai, pritvirtinti gerai matomose vietose ir pažymintys kraštinius vežimo ar rogių gabaritus.

 Vadeliojant, varant gyvulius ar paukščius keliais tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui, būtini žibintai, kurie turi degti kairėje vežimo, rogių ar gyvulių pusėje: priekyje - baltos, o gale - raudonos šviesos žibintas. Tamsiuoju paros metu ar esant blogam matomumui vadeliotojas, gyvulių ar paukščių varovas ir raitelis privalo dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių