Taksistui galvą nupjovusio jaunuolio byla perduota teismui

Itin didelį rezonansą visuomenėje sukėlusi 46 metų garliaviškio taksisto nužudymo istorija – išnarpliota. Šią baudžiamąją bylą su kaltinamuoju aktu teismui nagrinėti perdavė Kauno apygardos prokuratūra. 

Kraupaus nusikaltimo padarymu – itin žiauriu nužudymu ir palaikų išniekinimu – kaltinamas 29 metų Kauno rajono gyventojas Tomas Kasparavičius. 

„Bendradarbiaudami su Kauno rajono policijos komisariato pareigūnais, šį nusikaltimą išaiškinome ypatingai greitai – per 12 valandų. Jau pirminėje įvykio stadijoje pavyko surinkti ikiteisminiam tyrimui svarbius duomenis ir nustatyti šį nusikaltimą padariusį asmenį“, – kalbėjo ikiteisminį tyrimą organizavęs ir jam vadovavęs Kauno apygardos prokuratūros Labai sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Vitoldas Guliavičius. 

Pernai gegužės pabaigoje į policiją kreipėsi taksi vairuotoju dirbusio vyro pasigedę namiškiai. Jau tos pačios dienos vakarą, apie 18.20 val., pranešta apie reto žiaurumo nusikaltimą.

Pirmieji apie įvykį išgirdę Kauno rajono policijos budėtojai išsyk negalėjo patikėti šiurpą keliančiais žodžiais. Neveronių gyvenvietės pašonėje, žvyrkelyje, vedančiame į „Pabiržės“ sodų bendriją, rasta nupjauta žmogaus galva, o krūmuose aptiktas išniekintas vyro lavonas su šautinėmis žaizdomis.

„Po darbo važiavau į sodą palaistyti daržų. Prieš mano automobilį išniro lapė. Iš tolo jos nasruose pamačiau kažkokį grobį, o privažiavus arčiau pasirodė, kad tai žmogaus galva“, - šiurpius įspūdžius tąsyk pasakojo teisėsaugininkams apie įvykį pranešęs kaunietis Kazys Rainys.

Vėliau atvykę policijos kinologai su keturkoju pagalbininku maždaug už šimto metrų nuo žvyrkelio, ant kurio buvo rasta vyro galva, po suversta žolių krūva rado ir nuogą vyro kūną. 

Tyrimą atlikusių Kauno rajono policijos komisariato pareigūnų teigimu, šis nusikaltimas buvo įvykdytas iš savanaudiškų paskatų, t. y. dėl automobilio ir kitų taksistui priklausiusių asmeninių daiktų. 

Atlikus Teismo medicinos tyrimą, paaiškėjo, jog T.Kasparavičius ne mažiau nei vieną kartą smogė aukai į pasmakrę bei šovė į įvairias garliaviškio kūno vietas. 

Nužudęs taksistą, budelis kreipėsi į policiją, skųsdamasis, jog iš jo buvo pagrobtas šaunamasis ginklas. Tuo metu policija jau turėjo duomenų apie dingusį taksi vairuotoju dirbusį garliaviškį. 

Pirminėje ikiteisminio tyrimo stadijoje, atliekant procesinius veiksmus su įtariamuoju, policijos pareigūnams ir prokurorui kilo pagrįstų abejonių dėl T.Kasparavičiaus psichinės būklės. 

Buvo paskirtos Teismo psichiatrijos ir psichologijos ekspertizės. Jos parodė, jog taksisto žudikas nusikaltimo padarymo metu galėjo valdyti savo veiksmus. Nustatyta, jog jis gali duoti parodymus ir stoti prieš teismą. 

Prokuroro pasakojimu, kraupų nusikaltimų padariusio T.Kasparavičiaus artimieji iki šiol negali patikėti, jog iki tol gerai charakterizuotas vyriškis galėjo šitaip žiauriai nužudyti ir išniekinti žmogų. 

Šioje baudžiamojoje byloje yra pateiktas daugiau kaip115 tūkst. litų civilinis ieškinys moralinei bei turtinei žalai atlyginti. 

Prokuroro prašymu, teismas T.Kasparavičiui skyrė ir kelis kartus pratęsė kardomąją priemonę – suėmimą. 

Už itin žiaurius nusikaltimus nė karto praeityje neteistas jaunuolis laisvės gali netekti nuo aštuonerių iki dvidešimties metų arba kalėti iki gyvos galvos. NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių