Šv.Jurgio Kankinio bažnyčia pasipuošė įspūdingu kryžiumi

Kauno Šv.Jurgio Kankinio bažnyčia Jurgines ir vasaros sezoną pasitiks ne tik renovuotu stogu, bet ir pasipuošusi dviem atkurtais kryžiais.

Užkamšė skyles

Senamiesčiu vaikščiojantis akylesnis kaunietis prie Šv.Jurgio bažnyčios, užvertęs galvą į dangų,  pastebi ne tik suremontuotą stogą, bet šią savaitę iškeltus du renovuotus autentiškus kryžius, kurie per karą buvo apgadinti.

"Dabar statybininkai šiauriniame bažnyčios frontone rengia vietą didžiajam kryžiui", - ketvirtadienio popietę pasakojo Šv.Jurgio konvento brolis diakonas Linas Voročinskis. Trečiadienį buvo iškeltas mažasis kryžius, o  sėkmingai atlikus paruošiamuosius darbus penktadienį  ant stogo buvo iškeltas ir didysis kryžius.

Praeiviui pažvelgus į restauruojamą Kauno Šv.Jurgio Kankinio bažnyčią į akis krinta ne tik pastoliais laipiojantys darbininkai, tačiau ir naujai įrengti variniai lietvamzdžiai.  Iki šiol šioje bažnyčioje nebuvo įrengta jokia lietaus vandens nuotekų sistema, todėl vanduo bėgdavo siena ir ardė unikalią Kauno vertybę.

Statybininkai sustiprino ir išvalė virš bažnyčios stogo esančius skliautus, užkamšė visas stogo skyles, pakeitė supuvusias stogo konstrukcijas. Avarinės būklės pastato stogą uždengė naujomis čerpėmis, išvaizda primenančiomis senąsias.
"Per nesandarias čerpes pripustydavo ir prilydavo, o dabar nebešlaps", - kad jau sutvarkytas didžiausią grėsmę kėlęs stogas džiaugėsi bažnyčios rekonstrukcijos projektą parengusi architektė Asta Prikockienė.

Sutrūniję 86 laipteliai

"Per pirmąjį darbų etapą bažnyčios viduje daug darbų nedarysime: norime išsaugoti autentiką, labai neišpuošti, kad atitiktų XV-XVI a. dvasią", - aiškino generalinės darbų rangovės bendrovės "Mitnija" darbų vadovas Juozas Bukontas.

Tamsa. 86 aptrupėję ir vingiuoti laipteliai - tai vienintelis kelias į beveik sutvarkytą bažnyčios pastogę. Kojos neišsisuksi ir laiptelius matysi tik pasišvietęs prožektoriumi, o stambesnis žmogus sienų tarpuose turbūt ir įstrigtų.

"Čia buvo šiukšlynas, kai kur pakeitėme arba sustiprinome medines konstrukcijas. Matote, statramsčiai vieni įlinkę, kiti - pasėdę, tačiau apskaičiuota, kad kiek įlinko, tiek įlinko - nuo to blogiau nebus", - atliktus darbus rodė J.Bukontas.

Atrado krosnį

Artimiausiu metu numatoma suremontuoti ir šalia esančio Bernardinų vienuolyno stogą bei sutvarkyti vidinį kiemelį. Jame šiuo metu vyksta kasinėjimai, pastatyti pastoliai, kad būtų galima sutvarkyti bažnyčios fasadą. Žadama restauruoti du bažnyčios langus. Jų metalinės konstrukcijos jau pakeistos.

Šiuo metu veikia du Bernardinų vienuolyno aukštai, o trečiajame aukšte stiprinamos ir keičiamos perdangos." Tai nelengvas darbas. Bažnyčios stogas buvo kiauras, o vienuolyno - avarinės būklės, vis svarstydavome, kada nugrius. Čia buvo sutrūnijusių gegnių ir išpjautų statramsčių, supuvusios konstrukcijos", - pasakojo A.Prikockienė.
"Saugome kiekvieną plytą - tai paveldas, - šypsosi J.Bukontas. Kiekvieną kartą pasikrapščius, randame kokią nors staigmeną. Norėjome vienuolyne renovuoti grindis, o radome XV-XVI a. krosnį. "

Šv.Jurgio Kankinio bažnyčia remontuojama Europos Sąjungos ir valstybės lėšomis. Planuojama, kad bažnyčia visuomenei duris atvers kitais metais.


Šiame straipsnyje: Šv.Jurgio bažnyčia

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių