Susidūrę autobusai Kaune užtvėrė Raudondvario tiltą (papildyta)

Pirmadienį priešpiet ties Kauno miesto ir rajono riba įvykusi eismo nelaimė porai valandų paralyžiavo eismą keliu, vedančiu iš Kauno į Raudondvarį, Kulautuvą, Vilkiją bei Jurbarką.

Šiuo metu vykstantys Raudondvario tilto remonto darbai pirmadienį buvo ne vienintelė kliūtis, dėl kurios susidarė milžiniškos transporto spūstys. Apie 12.15 val. Raudondvario pusėje įvykus masinei avarijai, eismas tiltu išvis buvo uždarytas.

Eismo nelaimės metu susidūrė du autobusai ir pora lengvųjų automobilių. Pirminiais duomenimis, nuo Raudondvario pusės nuokalne atvažiavęs priemiestinio susisiekimo 53 maršruto Kaunas-Čekiškė autobusas beveik nestabdydamas rėžėsi į pakalnėje išsirikiavusius automobilius.

Veikiausiai gerokai per vėlai sureagavęs garbaus amžiaus autobuso vairuotojas mėgino išvengti susidūrimo mesdamasis kairėn, į priešpriešinio eismo juostą, tačiau pastarąja į priešingą pusę važiavo kitas, bendrovei „Toks“ priklausantis tarpmiestinis autobusas, tad jiedu susidūrė tiesiog kaktomuša.

Pirminiais duomenimis, sužalojimus patyrė iš Kauno važiavusio autobuso vairuotojas. Greitosios pagalbos medikai dėl kojos sužeidimų vyrą pristatė į Kauno medicinos universiteto klinikas. Baimintasi, kad vyras gali būti patyręs ir galvos sumušimus.

Priemiestinio autobuso vairuotojas teisinosi, esą buvo šlapia ir slidu, todėl jis nesugebėjęs sustabdyti nuo kalno riedančio autobuso, tačiau žiūrint iš šalies, atrodė kiek kitaip. Juolab kad susidūrimo vietoje asfaltas išties atrodė sausas ir ledo ar sniego nebuvo matyti nė iš tolo. Be to, stabdymo žymių irgi nebuvo matyti.

„Nesuprantu, kaip galima nesustoti, jei tuo metu automobiliai judėjo tiltu į Raudondvario pusę ir jau buvo spėję pravažiuoti jų gal dešimt. Tuo tarpu čia irgi buvo kone dešimt mašinų išsirikiavusių. Jau iš tolo galėjo matyti, kad turės sustoti ir palaukti, kol leis važiuoti tiltu“, - neslėpė nuostabos vieno iš nukentėjusių automobilių šeimininkas.

Jo vairuotas 13 metų senumo „Peugeot 406“ patyrė gale stovėjusio kito lengvojo automobilio smūgį, tačiau dar galėjo tęsti kelionę. Tuo tarpu moters vairuotas dviem metais naujesnis „Rover 620“ sumaitotas beveik nepataisomai. Į jį stovintį atsitrenkęs nemenku greičiu nuo kalno atlėkęs autobusas galinę automobilio dalį tiesiog suplojo.

„Mačiau per galinio vaizdo veidrodėlį, kad autobusas atlekia lyg kiek per dideliu greičiu. Paskutinėmis akimirkomis prieš susidūrimą ėmiau galvoti,kada gi jis ims stabdyti, o po to jau sekė galingas smūgis“, - nelaimės detales prisiminė „Rover“ vairuotoja.

Po susidūrimo kelias buvo visiškai užtvertas mažiausiai porai valandų, kol policijos pareigūnai detaliai užfiksavo visas avarijos aplinkybes, o atvykę sunkiasvoriai techninės pagalbos automobiliai nuvilko autobusus į šalį. Tuo metu tiltu galėjo kursuoti tik pėstieji.

Transporto spūstys nusidriekė po kelis kilometrus. Kauno miesto pusėje ilgoje virtinėje išsirikiavusių automobilių vairuotojai sakė laukiantys beveik porą valandų. Norint nukakti į kitame Nevėžio upės krante esančią Raudondvario gyvenvietę, artimiausias kelias yra keliomis dešimtimis kilometrų ilgesnis, vedantis pro Čekiškę arba tektų važiuoti iki Pavilkijo ir keltu persikelti per Nemuną į Vilkijos miestelį.

Dauguma spūstyje įstrigusių vairuotojų tokiomis alternatyvomis nesusiviliojo. Paskutiniai Kauno miesto pusėje stovėję automobiliai siekė Raudondvario plento atkarpą ties prekybos centru „Maxima“.

Dėl eismo nelaimės Kauno rajono policijos komisariato Eismo priežiūros skyriaus pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą. Iškart po nelaimės, kaip įprastai, galimai avariją sukėlęs miesto autobuso vairuotojas buvo išvežtas į gydymo įstaigą blaivumui patikrinti.


Šiame straipsnyje: avarija Kaunežiemasniegas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių