Šurmulys dėl V.Gergijevo – paviršutiniškas

Ne viename klasikinės muzikos festivalyje Lietuvoje maestro Valerijų Gergijevą kvietęs dalyvauti Nacionalinio operos ir baleto teatro vadovas Gintautas Kėvišas įsitikinęs, kad triukšmingas ir vienpusiškai interpretuojamas maestro politinės laikysenos aptarinėjimas nesugadins gerų santykių, kurie yra susiklostę tarp V.Gergijevo ir muzikos visuomenės Lietuvoje.

„V.Gergijevas – vienas geriausių pasaulyje. Džiaugiuosi, kad Lietuvoje vyks toks išskirtinis koncertas. Manau, tas šiuo metu sukeltas šurmulys nepaliks jokių nemalonių nuosėdų maestro atmintyje“, – vylėsi G. Kėvišas.

Įtemptoje gastrolių dienotvarkėje sausio 13 – oji buvo kaip laimingas atsitiktinumas, diena, kai maestro turėjo galimybę atvykti iš koncerto Hanoveryje į Kauno „Žalgirio“ areną. Atmintinos dienos proga jo vadovaujamas Sankt Peterburgo Marijos teatro simfoninis orkestras į Kauną atveža klasikos lobyno perlus – žinomus W.A. Mozarto, P.Čaikovskio, G.Verdi kūrinius.

„Laisvės gynėjų diena turi ne tik tragizmo, bet ir herojiško triumfo. Ne veltui ir Lietuvos gyventojų trėmimų į Sibirą dienai pažymėti akcentuojamas ne tik gedulas, bet ir viltis – Gedulo ir vilties diena. Todėl natūralu, kad V.Gergijevo koncerte bus ne tik dramatiški, klasikos orumo sklidini, bet ir optimizmą žadinantys kūriniai. Manome, jog tai ne minusas, bet akivaizdus pliusas“, – įsitikinę koncerto organizatoriai.

„Orkestras pasiūlė puikią programą, kuri tinka įvairioms progoms. Ypatingų reikalavimų dėl repertuaro koncerto organizatoriai maestro V.Gergijevui neteikė. Belieka stebėtis, kodėl priekabiems interpretatoriams neužkliuvo, kad Nacionaliniame operos ir baleto teatre Laisvės gynėjų dieną atliekama komedinė opera „Kopelija“, kuri įvairių šalių teatruose dažnai rodoma Naujųjų metų šventės proga. Kažkodėl neatkreiptas dėmesys ir į Kauno muzikinio teatro repertuarą, kuriame sausio 13 – ąją numatyta opera „Liučija di Lamermur““, – interpretatorių vienpusiškumu stebėjosi Vladimiro Romanovo fondo direktorė Jolita Kairienė.

Kai kurių žiniasklaidos priemonių bandomą įpiršti politizuotą V.Gergijevo vadovaujamo orkestro repertuaro interpretavimą J.Kairienė vertina kaip nesąžiningas spekuliacijas.

„Puiku, kad maestro rado galimybę atvykti į Kauną. Po koncerto „Žalgirio“ arenoje anksti rytą jis išskrenda į kitą koncertą Vienoje. Tačiau vietoj to, kad visi pasidžiaugtumėme neeiliniu renginiu, piktavališkai bandoma drabstyti purvą. Laimei, purvas prie aukso nelimpa. Šis koncertas bus puiki dovana Lietuvai įsimintinos ir reikšmingos dienos proga“, – neabejojo Vladimiro Romanovo fondo direktorė.

Organizatoriai pabrėžė kviečiantys į taikų ir kultūringą renginį, kurio turinys, dvasingumas ir puikus meninis atlikimas neturi nieko bendra su paviršutiniško šurmulio skleidėjų spekuliacijomis.


Šiame straipsnyje: sausio 13Valerijus Gergijevas

NAUJAUSI KOMENTARAI

KLAVIŠAI

KLAVIŠAI portretas
VISIŠKAI NESIORENTUOJI ERDVĖJE. JEI SĄMONINGAS BŪTUM, TU ATSIMINTUM KOKS KLAIKIAI GRAUDUS RYTAS IŠAUŠO 1991 m. SAUSIO 13-JA. TADA AŠ BŪDAMAS 21 METŲ VYRUKAS, RAUDOJAU KAIP KŪDIKIS KĄ TIK GRĮŽĘS IŠ VILNIAUS Į KAUNĄ, VISAS SUŠALĘS, IR PRISLĖGTAS TO KĄ PAMAČIAU. TAS MUZIKANTAS GALI IR PO SAVAITĖS SUGROT

Muzikantas

Muzikantas portretas
Ir kaip straipsnio autoriui kilo mintis, tragišką Donicečio operą Ličija Di Lamermur, pavadinti operete...Nesivargina net apsilankyti GOOGLE

tomas

tomas portretas
Taip, labiausiai viltį ir heroizmą kelia Šikšnosparnio uvertiūra, kurią normalus žmonės klauso per naujus metus.... Šiaip programa tikrai įžeidžianti....
VISI KOMENTARAI 27
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių