Šunį pražudęs jaunuolis daugiau kaip 8 mėnesiams pasiųstas už grotų (papildyta)

Kauno rajono apylinkės teismas paskelbė nuosprendį Jurbarko rajono, Seredžiaus gyventojui Svajūnui Beniukui. Kaimyno augintinį Pipirą nuo tilto numetęs vaikinas 8 mėnesiams ir 10 dienų nuteistas laisvės atėmimo bausme.

Nepraėjus nė pusantros savaitės po įvykdyto nusikaltimo, 22 metų amžiaus S.Beniukas sulaukė ir atpildo. Penktadienį pagreitinto proceso tvarka išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, Kauno rajono apylinkės teismas pirmadienį paskelbė nuosprendį.

Kaltinimus šioje byloje palaikiusi Kauno rajono apylinkės prokuratūros prokurorė Vitalija Gabartienė buvo siūliusi teismui skirti 10 mėnesių ir dešimties parų laisvės atėmimo bausmę.

Teismas įžvelgė S.Beniuko atsakomybę lengvinančių aplinkybių, mat vaikinas pilnai pripažino savo kaltę ir neva nuoširdžiai gailėjosi. Tačiau neliko nepastebėta ir sunkinanti aplinkybė - girtumas. Apie tai vėlgi jis prisipažino pats, nė nemėginęs slėpti, kad šunį nuo tilto numetė būdamas išgėręs. Dar bylos nagrinėjimo metu S.Beniukas svarstė, kad būdamas blaivus to veikiausiai nebūtų padaręs.

Temidės tarnų verdikto S.Beniukas nusipelnė už tai, kad lapkričio 14-osios popietę Jurbarko rajone, Seredžiaus miestelio apylinkėse numetė nuo tilto kaimyno šunį. Visa tai nufilmavo, o netrukus užfiksuotą vaizdo medžiagą ir internete išplatino netoliese buvę kiti du jaunuoliai.

„Aš jų nepažįstu. Jei tai būtų buvę draugai, ta filmuota medžiaga tikrai nebūtų atsidūrusi internete, - teismo nuosprendžio pasiklausyti susirinkusiems žurnalistams pirmadienį tvirtino nuteistasis. - Kad ir koks nuosprendis būtų, jo neskųsiu. Pripažįstu savo kaltę ir suprantu, ką padariau.“

Savo poelgį S.Beniukas paaiškino ciniškai, esą jis su šunimi susidorojęs už tai, kad šis pjaudavęs jaunuolio motinos vištas: „Aš norėjau šunį tik įmesti į upę. Galvojau, kad taip pagąsdinsiu, o jis vis tiek išplauks. Buvau truputį išgėręs, todėl nepataikiau, ir šuo nukrito ant krante esančio keliuko. Ką man reikėjo daryti? Šuns šeimininkas nuolat būna girtas, augintiniu nesirūpina, jo nešeria, o tas, būdamas alkanas, pjauna vištas.“

Tiesa, Seredžiaus seniūnijos atsiųstoje charakteristikoje teigiama, kad ir pats S.Beniukas, vos tik grįžęs į tėviškę pas ten gyvenančią motiną ir brolį (dabar jaunuolis gyvena Kaune), nuolat girtauja. Dešimties klasių išsilavinimą įgijęs jaunuolis šiuo metu niekur nedirba, Darbo biržoje neužsiregistravęs.

Jis tvirtino ir lemtingą šeštadienį nuėjęs pasikalbėti su Pipirą auginusiu Seredžiaus gyventoju Petru Dockaičiu, bet šį radęs neblaivų, todėl ir į kalbas nesileidęs.

„Sėdėjome su draugu, gėrėm buteliuką ir grojom armonika prisimindami šuniuką, kurio jau nuo ankstaus ryto niekur negalėjau rasti. Aš jį dar sutemus išleidau į lauką gamtinių reikalų atlikti, o po to tie vaikėzai paėmė ir nusinešė tilto link“, - apie savo girtumą teismui aiškino nukentėjusiuoju šioje byloje pripažintas P.Dockaitis.

Pamatęs lauke lakstantį garbaus amžiaus vyro augintinį, S.Beniukas pašaukė jį vardu, paėmęs ant rankų ir nunešęs netoliese esančio tilto link, kur ir buvo keturkojui įvykdyta negailestinga egzekucija.

Į gyvūnų globėjų ir veterinarų rankas keturkojis Pipiras pateko tik antradienio popietę. Gyvūnas nedelsiant apžiūrėtas, o jau trečiadienį, padarius rentgeno nuotrauką, konstatuoti pirminiai sužalojimai. Ketvirtadienį jam atlikta ir gana sudėtinga operacija. Deja, didžiulės veterinarijos specialistų pastangos nedavė norimų rezultatų - naktį iš šeštadienio į sekmadienį Pipiro širdis sustojo.

Oficialiais duomenimis, S.Beniukas anksčiau teistas vieną kartą už vagystę. Vaikinas bausmės neatlikęs, o teistumas iki šiol neišnykęs. Dar vienas įrašas apie padarytą nusikaltimą jo biografijoje atsirado tuomet, kai jaunuolis nebuvo sulaukęs pilnametystės. Tąkart jis įvykdė plėšimą, bet nuo baudžiamosios atsakomybės buvo atleistas vietoj bausmės paskiriant tam tikras auklėjamąsias priemones.

Įvairiose žiniasklaidos priemonėse pasirodžiusi informacija, esą jis teistas ir už žmogžudystę, neatitinka tikrovės. Duomenų bazėse apie šį asmenį užsiminta, kad anksčiau S.Beniuko atžvilgiu buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl žmogžudystės, bet vėliau jis nutrauktas. Taigi už tokį nusikaltimą jaunuolis teisiamųjų suole nesėdėjęs.

Be baudžiamųjų nusižengimų S.Beniukas ne sykį yra padaręs ir administracinės teisės pažeidimų. Vienas paskutiniųjų - šių metų kovą - už viešosios rimties sutrikdymą. Kadangi piniginės baudos jis nesumokėjo, rugpjūčio mėnesį teismas už tai paskyrė dešimties parų areštą. Būtent šias dešimt parų nuspręsta subendrinti su jam paskirta laisvės atėmimo bausme.


Šiame straipsnyje: šuopipiras

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių